Wiara

Na halloweenowej zabawie kazano dzieciom podpisać cyrograf!

Jeżeli jeszcze którykolwiek rodzic uważa, że zabawy halloweenowe to nic groźnego, przykład z Bytomia powinien podziałać jako otrzeźwienie. Organizatorzy balu dla dzieci, bez informowania rodziców, nakazali dzieciom podpisać cyrograf i oddać duszę diabłu – o tej skandalicznej sprawie poinformował portal gosc.pl.
Do podpisania cyrografu doszło przy okazji zapoznawania się przez dzieci z regulaminem balu – dzieci miały dobrowolnie oddać duszę diabłu w zamian za udaną zabawę. Zdjęcie podpisanego przez dzieci oświadczenia zamieszczono na profilu sali zabaw na jednym z portali społecznościowych. Czytamy tam:

„Ja, niżej własnoręcznie podpisany wampir/czarownica niniejszym zgodnie i bez protestu ofiarowuję swoją duszę diabłu w zamian za udaną zabawę, zobowiązuję się jednocześnie do przestrzegania ustalonych niżej zasad”:

Poniżej w punktach wymieniono dość standardowe zasady wspólnej zabawy, m.in. brak tolerancji zachowań agresywnych i pomoc młodszym dzieciom.

Na pytanie portalu gosc.pl czy o tym, że dzieciom będzie zaproponowana taka forma „zabawy” zostali poinformowani wcześniej rodzice, pani z obsługi odpowiedziała, że nie ma obowiązku udzielać mi takich informacji, ponieważ dziecko dziennikarza nie brało udziału w tej zabawie. Z rozmowy dziennikarz dowiedział się również, że to była zwykła zabawa – forma uatrakcyjnienia podpisania regulaminu balu.

Wszystko wskazuje na to, że cyrograf podpisały obowiązkowo wszystkie dzieci biorące udział w zabawie.

Źródło: gosc.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. Soplica

  4 listopada 2017 at 22:33

  Szatan nie zna się na żartach … 🙁 Obowiązkowa spowiedź u wszystkich dzieci.

  • prawo

   4 listopada 2017 at 22:52

   To świadczy, że naród polski zidiociał do reszty. Głosowanie na PO, PSL czy PiS to tylko takie widoczne symptomy. Tu jest przykład bezdyskusyjny.

   • bardo

    4 listopada 2017 at 23:18

    Jak może pan w jednym szeregu stawiać PO i PiS? Można nie kochać PiSu, ale nie trzeba wypisywać idiotyzmów. Nie ma w tej chwili żadnej innej partii, która jest w stanie wyprowadzić Polskę z niemającego precedensu w dziejach, ostatecznego zagrożenia jej bytu, zwłaszcza duchowego, i podstaw jej tożsamości. Trzeba ich wspierać, a nie siać fałszywe diagnozy i zamęt. Jest tam przecież paru ludzi, którzy z pomocą Maryi i Chrystusa Króla, o ile – módlmy się o to – do Intronizacji nareszcie dojdzie, mogą stać się w przyszłości zaczynem dla prawdziwego naszego polskiego rządu, na jaki wszyscy czekamy. Niegodziwe jest porównywanie ich z do cna zdegenerowanym plugastwem platformersów, których zainstalowała w Polsce Moskwa i zachodnia masoneria.Zdaję sobie sprawę, że i obecnie te dwie potęgi mają na PiS wpływ ogromny, co widzi każdy, kto ma oczy i parę szarych komórek. Jednak niszczycielska skala tego oddziaływania jest diametralnie różna, na korzyść obecnych czasów. Módlmy się, aby Boża Pomoc przyszła w porę i jest nadzieja, że tak się stanie. Za rządów PO tej nadziei nie było.

    • WJTK

     5 listopada 2017 at 01:50

     Też tak uważam.

     • prawo

      5 listopada 2017 at 02:24

      Też głupoty wypisujesz.

    • prawo

     5 listopada 2017 at 02:23

     Patetyczne głupoty wypisujesz. Prezio z PiS – na życzenie żydowinki-starowinki Zofii Romaszewskiej – zawetował dwie kluczowe ustawy podtrzymując terror sądowy WSI. I co? Dalej będziesz bredził Moskwa, Niemcy i Bóg wie co jeszcze? Kury Ci szczać prowadzać i tyle.

     • prawo

      5 listopada 2017 at 02:35

      Dodam cytat z JÓZEFA MACKIEWICZA – LEWA WOLNA:
      – Ja tobie powiem. Modlić się ze strachu, nigdy nie trzeba. U Niego wszystko jest
      rozplanowane; każdy komar nawet na swoim miejscu lata. Pan Bóg sam wie co
      robi, nie? I Jemu twoich trzech groszy nie potrzeba.
      – Ale Pan Bóg powinien być miłosierny.
      – Powinien! Otóż to właśnie. On rozplanował i nie może zmieniać na każdy
      czyjkolwiek pacierz, bo wyszedłby burdel niesłychany. I w niebie i na ziemi. A ty
      jego prosisz, żeby zmienił. Pan Bóg jest miłosierny, fakt, i przez to Jemu
      przykrość sprawiasz. Bo przez miłosierdzie swoje, Jemu jest nieprzyjemnie tobie
      odmówić w twoim strachu, a odmówić musi musowo. Bo nie słuchać – że Jemu
      każdego szeregowca, i ułana, i dragona, i jeszcze konnego artylerzysty może. Bo
      w takim wypadku ani jeden żołnierz z żadnej strony kity by nie odwalał na
      wojnie. Bo każdy prosi, i za niego, weź, jeszcze proszą, to matka, to żona, to
      dziwka tam jaka. Niemożebna rzecz! Dlatego ja tobie wtedy mówiłem: -tylko się
      nie modlić. Sobie nie pomożesz, a Pana Boga denerwujesz niepotrzebnie… Ej!

    • Marcinos

     5 listopada 2017 at 08:02

     Jak można pokładać nadzieję w pis? Przecież to tak samo jak po partia antypolska. Prezio sterowany z synaju ministrowie z bialego domu albo kijowa. W dupie maja Polski interes i Polski naród. Pamiętajcie – Po czynach ich poznacie. A te se jasne i każdy widzi co wyrabiają. Poparcie szczepień, banderowców, niechęć do zbrojenia się obywateli itp. Wszystkie te wystąpienia na temat wiary z ich strony to show po publiczke wyborczą. Po i pis to ten sam syf tylko sterowany z innego ośrodka. Nadzieja w młodych narodowcach. Chwała Wielkiej Polsce.

    • AliBabaHunter

     5 listopada 2017 at 08:49

     Dokladnie. Jaka jest realna alternatywa dla PiSu, ktora uchronila by Polske przed lewacka utopia? No jaka? Smiesza mnie ci co chca rozdrabniac glosy Polakow na przerozne prawicowe partie, ktote maja po 1-2,5% poparcia

    • marju73

     5 listopada 2017 at 10:43

     Nie ma, bo ci co podstawiają nam alternatywę dbają o to żeby prawdziwego wyboru nie było.Dodatkowo jest to wzmocnione odpowiednią ordynacją wyborczą ktòra blokuje zmiany.Co do PiSu to niegodziwe jest to że obiecując zmiany odgrywają jedynie teatr zatytułowany „dobry policjant(PiS),zły policjant(PO)”.Ja nie mogę wspierać PiSu, ktòry podpisuje program szczepień przygotowany przez PO i dodatkowo jeszcze zwiększa terror szczepień,za ktòrego kadencji nikt z przekręciarzy z PO nie poniesie kary, ktòry pluje Kresowianom w twarz,ktòrego stosunek do zabijania poczętych jest dwuznaczny,ktòry zainstalował nam obce wojsko,ktòry podpisuje ramię w ramię z PO CETA, ktòry sprowadza banksteròw City of London, tylko dlatego że wyłącznie werbalnie są przeciwnikami bandy PO.
     Proponuję obejrzeć film z Podleckim,Międlarem,Rybakiem,Kękusiem.
     Można też obejrzeć film Stanisława Krajskiego „Czy PiS już wszedł w koalicję z masonerią?”.PiS to fałszywa nadzieja bo lejce trzyma ktoś inny.Nie przeczę jednak że w PiS są ludzie porządni ale wierchuszka to ludzie fałszywi.Widać to choćby po Marszu Niepodległości, gdzie urządzają sobie osobne uroczystości.

   • JAQ

    10 listopada 2017 at 10:33

    prawo 4 listopada 2017 at 22:52
    „To świadczy, że naród polski zidiociał do reszty.”
    Jak pięknie. Cały naród miał z tym coś wspólnego?
    Za znieważanie narodu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 (art. 133 kodeksu karnego).

 2. ela

  4 listopada 2017 at 22:57

  niech mają co chcą, dzieci i rodzice
  może kiedyś dadzą świadectwo że to nie żarty
  Jezu ufam Tobie

 3. bardo

  4 listopada 2017 at 23:01

  Głupota tych rodziców nie zna granic. Kto w polskim domu przebiera dziecko za wampira lub czarownicę? I jeszcze posyła je na jakiś piekielny „bal”. Dzisiaj, ma kilkuletnie dzieci pokolenie trzydziestolatków, „wychowane” na dorobkiewiczostwie za wszelką cenę, na agencjach towarzyskich, plugastwach GazWyb i kłamstwach Wałęsy, na pijackich ekscesach Kwacha, na disco-polo i filmach w rodzaju Pasikowskiego, że wymienię niektóre z trucizn, które miały doprowadzić Polskę do upadku duchowego – i jak widać, w dużej mierze to się udało. Może starczy rozumu tym młodym idiotom, żeby zaprowadzić swoje dzieci do spowiedzi. A jeśli nie oni, to może jakaś ciocia albo babcia.

  • Mick

   4 listopada 2017 at 23:19

   Ja jestem z tego pokolenia o ktorym Pani / Pan pisze.
   Byc moze kazde pokolenie musi stawic czola walki ze zlem.
   Jezeli zas chodzi o bogacenie sie za wszelka cene to jednak Pani / Pana pokolenie zafundowalo nam te pogon za pieniadzem.
   Agencje Towarzyskie i klamstwa Walesy to niestety kropla w morzu bezwglednosci pokolenia ktore nas wychowalo.

   • JAQ

    10 listopada 2017 at 10:40

    pokolenie zafundowalo… pokolenia ktore nas wychowalo…
    czemu zbiorowa odpowiedzialność?

  • WJTK

   5 listopada 2017 at 02:02

   Tu też zgadzam się z Pańską oceną. Niestety tych ogłupionych przybywa i to niezależnie od wykształcenia.

 4. Rad

  5 listopada 2017 at 04:40

  Bezmyślność organizatorów porażająca. Szatan nie zna się na żartach, po co go prowokować? A może to kolejna kretyńska próba wpajania dzieciom ideologii, że „nie ma diabła, nie ma zła, róbta co chceta”? Ten cyrograf lepiej spalić.

 5. Codreanu

  5 listopada 2017 at 08:20

  Trzeba się modlić za dusze tych dzieci aby Pan Bóg się nad nimi zlitował, za rodziców tych dzieci, aby Bóg przywrócił im rozum, a co do organizatora tego balu… Lepiej nie wspominać.

 6. wierzący

  5 listopada 2017 at 09:21

  Trochę wykładni w tym temacie. Tak ku rozjaśnieniu tego co się kryje za tzw. halloween, po naszemu dziady.
  1-go listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych tj. dusz, które już osiągnęły Niebo czyli szczęście wieczne.
  2-go listopada jest tzw. Dzień Zaduszny, czyli dzień zmarłych, którzy już nie żyją a oczekują na zbawienie w Czyścu.
  No i dzień przed świętem Wszystkich Świętych, jest stare pogańskie „coś” odnoszące się do tych, którzy już odeszli a przegrali swoje życie, tzn. są potępieni i nigdy Boga nie będą oglądać. Straszne, nieprawdaż?
  Jeżeli rodzice, którzy są trendy wysyłają swoje niczemu nie winne dziecko na taką imprezę, to muszą być świadomi różnych zagrożeń, nie tylko duchowych.
  Proponuję zabrać swoje dzieci do duchownego, najlepiej zakonnika. Klasztory często mają w swoich szeregach ojca egzorcystę. Niech rozpozna temat, niczemu to nie zaszkodzi a może pomóc. Obserwować dziecko czy nie ma odrazy do rzeczy poświęconych Bogu np. obrazów, różańca, medalików itd. Niestety diabeł nie zna się na żartach 🙁
  Broń Boże nie szukać tzw. egzorcystów świeckich, czy innych wróżek, bioenergoterapełtów i innej cholery.

  • JAQ

   10 listopada 2017 at 10:35

   wierzący 5 listopada 2017 at 09:21
   „Broń Boże nie szukać tzw. egzorcystów świeckich, czy innych wróżek, bioenergoterapełtów i innej cholery”
   O jaki piękny zestaw słów.
   Zwłaszcza w połączeniu z wzywaniem Imienia Pańskiego nadaremno.

   • wierzący

    10 listopada 2017 at 21:07

    Cieszy mnie bardzo, że tylko takie uwagi 🙂 A swoją drogą wypisujesz pierdoły. Biblia w Starym i Nowym Testamencie podaje wyraźnie jakie jest imię Boga. Poczytaj a znajdziesz! Nie tylko imię znajdziesz ale wszystko, co do życia tego i przyszłego jest ci potrzebne. Obiecuję 🙂

 7. Stanley

  6 listopada 2017 at 09:18

  jest na pewno pomysłodawca tej „zabawy” I rodzice powinni szybko go namierzyć I ukarać oraz napiętnować, aaby już nikogo nie krzywdził.
  Swoja drogą, rzeczywiście, niektórzy z nas gotowi sa zrobić wszystko byle uchodzić za nowoczesnych i europejskich.Tylko po co posyłają swe dzieci do I Komunii ??? a w niedizelę ida do kościoła ????!!!

  • JAQ

   10 listopada 2017 at 10:38

   „rodzice powinni szybko go namierzyć I ukarać”
   to rodzice są wymiarem sprawiedliwości?

 8. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 11:37

  Patetyczne głupoty wypisujesz. Prezio z PiS – na życzenie żydowinki-starowinki Zofii Romaszewskiej – zawetował dwie kluczowe ustawy podtrzymując terror sądowy WSI. I co? Dalej będziesz bredził Moskwa,bab berdarah tanpa rasa sakit

  • JAQ

   10 listopada 2017 at 10:36

   pomijając słownictwo, co to ma do sprawy omawianej w artykule?

 9. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 03:49

  Fantastic website. A lot of helpful info here. I’m sending it to some
  friends ans additionally sharing in delicious.
  And of course, thank you to your effort!

 10. JAQ

  10 listopada 2017 at 10:31

  wcale nie kazano „nie wszystkie dzieci podpisały cytowane zasady i nikt nie musiał tego robić” http://gosc.pl/doc/4293724.Dzieci-podpisaly-cyrografy-na-balu-halloweenowym-w-Bytomiu

 11. Obat Kutil Kelamin

  10 listopada 2017 at 16:00

  żeby zmienił. Pan Bóg jest miłosierny, fakt, i przez to Jemu
  przykrość sprawiasz. Bo przez miłosierdzie swoje, Jemu jest nieprzyjemnie tobie
  odmówić w twoim strachu, a odmówić musi musowo.
  Obat Kutil Kelamin Bo nie słuchać – że Jemu
  każdego szeregowca, i ułana, i dragona, i jeszcze konnego artylerzysty może. Bo
  w takim wypadku ani jeden żołnierz z żadnej strony kity by nie odwalał na
  wojnie. Bo każdy prosi

 12. Grzegorz Ostry

  10 listopada 2017 at 18:10

  Brakuje informacji najważniejszej.Kto był organizatorem.

 13. razvitie-r70.ru

  11 listopada 2017 at 05:50

  Howdy very cool website!! Guy .. Beautiful .. Amazing ..
  I will bookmark your blog and take the feeds also? I’m happy to seek out numerous useful info right here within the put up, we want work out more strategies
  in this regard, thank you for sharing. . . . . .

 14. Crystle

  11 listopada 2017 at 08:13

  Hey there excellent website! Does running a blog such as this require a lot of work?
  I’ve virtually no understanding of coding however I had been hoping to start my own blog soon. Anyhow, if you have any suggestions
  or techniques for new blog owners please share. I understand this is off topic
  however I simply needed to ask. Thank you!

 15. Dadado Veig

  11 listopada 2017 at 09:30

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s hard to get
  that „perfect balance” between superb usability and appearance.
  I must say you’ve done a great job with this.
  Also, the blog loads super fast for me on Opera. Superb Blog!

 16. Lelio Junior

  12 listopada 2017 at 19:14

  Hi! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My web site looks weird when viewing from my iphone 4.

  I’m trying to find a theme or plugin that might be
  able to resolve this problem. If you have any recommendations, please share.
  With thanks!

 17. Itamar Serpa Fernandes

  12 listopada 2017 at 21:31

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank
  you once again.

 18. home security cameras

  14 listopada 2017 at 23:51

  To keeping your possessions safely?

 19. home security systems reviews cnet

  16 listopada 2017 at 02:40

  To keeping your belongings in complete safety?

 20. imoonshot.com

  16 listopada 2017 at 09:17

  I got this web site from my friend who told me
  on the topic of this web page and at the moment this
  time I am visiting this web page and reading very informative
  articles or reviews here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra