Z kraju

Waszczykowski zdumiony: Tyle lat po upadku komunizmu kościoły katolickie we Lwowie nadal pełnią funkcję sal koncertowych

Polska ze zdumieniem odnotowuje, że tyle lat po upadku komunizmu kościoły katolickie we Lwowie nadal pełnią funkcję sal koncertowych, na cmentarzach bohaterów 1939 roku uprawiane są ogrody, zabrania się nam poszukiwać i godnie chować ofiary wojen i konfliktów pod nadumanym pretekstem – powiedział minister Witold Waszczykowski po spotkaniu z przedstawicielami duchowieństwa katolickiego w drugim dniu wizyty na Ukrainie.
– Podejmujemy te kwestie w dialogu z ukraińskimi władzami szczebla lokalnego i centralnego. Biorąc pod uwagę plany prezydentów Andrzeja Dudy i Petro Poroszenki, liczymy na ich pilne rozwiązanie – kontynuował szef polskiej dyplomacji.

Drugiego dnia wizyty we Lwowie minister Waszczykowski odwiedził Katedrę Łacińską oraz kościół oo. Franciszkanów pw. św. Antoniego Padewskiego, składając również wieniec pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Komunizmu.

Szef polskiej dyplomacji oddał hołd Orlętom Lwowskim oraz pod pomnikami ku czci żołnierzy Ukraińskiej Armii Galicyjskiej i poległych w walkach z trwającą agresją rosyjską. – W naszej tradycji groby są święte. Dbamy o miejsca pochówków Polaków, Ukraińców, Rosjan i innych narodowości w Polsce – stwierdził minister. – Z tego miejsca chcemy zaapelować do strony ukraińskiej o umożliwienie prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych, by bezimienne ofiary zostały godnie pochowane, zgodnie z chrześcijańskim obowiązkiem – podkreślił szef polskiego MSZ.

Na Cmentarzu Łyczakowskim minister spotkał Władysława Kuczyńskiego, polskiego harcerza z Lwowa, ukraińskiego bohatera walk na wschodzie Ukrainy.

Minister Waszczykowski spotkał się z merem Lwowa Andrijem Sadowym i deputowaną Werchownej Rady Iryną Podoliak.

Ostatnim punktem wizyty ministra Waszczykowskiego we Lwowie było spotkanie na placu budowy gmachu Domu Polskiego.

Źródło: MSZ

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. Krzysztof

  5 listopada 2017 at 16:26

  Lepiej późno niż wcale powiedziała babcia spóźniając się na pociąg …..

 2. LSED

  5 listopada 2017 at 17:18

  A w jakie zdumienie wpadnie ten szkodliwy pajac, jak się dowie, że kobiety nie są wiatropylne?

 3. Kicia

  5 listopada 2017 at 18:08

  Byłam na cmentarzu Orląt.Widziałam pudła , w których są nasze lwy. Widok bardzo smutny….. Widziałam je też w pełnej krasie kilka lat temu….

 4. franciszekk

  5 listopada 2017 at 20:30

  Wielu Polaków zadaje sobie pytanie dlaczego w końcu doszło do tzw. przesilenia w stosunkach z Ukraińcami?
  Pytanie takie jest trudne i zarazem łatwe!
  Trudne jeśli ktoś nie zna podstawowych praw socjologicznych, łatwe jeśli je zna!
  Ludzie cywilizacji turańskiej nie pojmują na czym polega KOMPROMIS!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, ze muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego siłę szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie zniszczą!
  naczelną zasadą postępowania wobec innych jest: podstęp, siła, chytra przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!
  Ich przedstawiciel ; historyczny oszust, krętacz, manipulator – Wiatrowycz to miniaturka Putina tej samej cywilizacji turańskiej!!!..

 5. zjs

  5 listopada 2017 at 20:56

  Odkarmili rezunów na własnej piersi a teraz się dziwią. Barbarzyńców trzeba odizolować od Europy.

 6. jaro7

  5 listopada 2017 at 23:39

  Spotkanie z jednym z najbardziej antypolskich ukrów czyli Sadowym wiele mówi o Waszczykowskim i jego wiarygodności.

 7. Stanley

  6 listopada 2017 at 08:26

  Do tego dodajmy jeszcze dwie rzeczy:
  1. Upaina cały czas utzrymuje embargo na nasze produkty I nie możemy praktycznie nic tam sprzedać.
  2. Upańcy dostaja od nas 100 mln bezzwrotnej pożyczki od pana Prezydenta, a może wiecej ???

  pytanie jest ciagle aktualne – dlaczego mamy byc przyjacielem tych rezunów I w imię czego musimy udawać, że w latach 42-46 nic sie nie stało ???

 8. podolak

  6 listopada 2017 at 09:12

  A to się zdziwi Waszczu (a może się nie zdziwi)okazuje się że jest Waszczu kremlowską konserwą w RP. Tak wywodzi radio Swoboda i jej prowadzący Portnikow.
  Tak więc obok agentów Putina objawiła się w RP nowa kategoria „kremlowskie konserwy”.
  To epokowe odkrycie (obok UPA=AK)Polacy zawdzięczają Swobodzie.

  https://www.radiosvoboda.org/a/28834028.html

 9. gość

  6 listopada 2017 at 16:41

  Polityk PiS-u: Na czele ukraińskiego IPN-u stoi człowiek nieodpowiedzialny, mający antypolskie obsesje

  https://parezja.pl/polityk-pis-u-czele-ukrainskiego-ipn-u-stoi-czlowiek-nieodpowiedzialny-majacy-antypolskie-obsesje/

 10. m

  6 listopada 2017 at 17:50

  To, co rządy w Warszawie wyprawiają w stosunkach z Ukrainą, bije wszelkie rekordy głupoty, łajdactwa i – trzeba to niestety powiedzieć – kurewstwa.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4065

 11. João João Pedro

  7 listopada 2017 at 00:23

  Cobavital abre seu apetite para mantimentos saudáveis. http://www.crossfitwest.com/may-13th-wod-2/

 12. Paulo Francisco

  7 listopada 2017 at 02:01

  Eu tentei todo um deles, e me senti qualquer vez melhor. http://gamejyo.hotcom-cafe.com/cgi-bin/bbs/yybbs.cgi?list=thread

 13. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 11:34

  Jednocześnie składa kwiaty pod pomnikami UHA (Ukraińska Halicka=Galicyjska Armia), która mordowała Polaków w okrutny sposób w latach 1918-1919 oraz spotyka się z polakożercą Sadowym, merem Lwowa, którego powinien zbojkotować, gdyby poważnie traktował swoje wcześniejsze słowa o „uruchomieniu procedur” uniemożliwiających wjazd na teren RP osób o nastawieniu skrajnie antypolskim.obat bab berdarah di apotik

 14. MacGregor

  8 listopada 2017 at 13:51

  Waszczu spadł z choinki

 15. Obat Kutil Kelamin

  10 listopada 2017 at 15:55

  UHA (Ukraińska Halicka=Galicyjska Armia), która mordowała Polaków w okrutny sposób w latach 1918-1919 oraz spotyka się z polakożercą Sadowym, merem Lwowa, którego powinien zbojkotować, gdyby poważnie traktował swoje wcześniejsze słowa o „uruchomieniu procedur” uniemożliwiających wjazd na teren RP osób o nastawieniu skrajnie antypolskim. Widać więc, że słowa te zostały wypowiedziane „pod publiczkę” i Obat Kutil di apotik

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra