Z kraju

PILNE: jutro pikieta w obronie więzionego Grzegorza Brauna!

2 sierpnia (sobota) o godz. 16.00 we Wrocławiu, przy ul. Świebodzkiej 2 – odbędzie się protest przed aresztem śledczym, w którym przebywa Grzegorz Braun. Znany reżyser filmów dokumentalnych został aresztowany 29 lipca. Wcześniej w jego mieszkaniu przeprowadzono rewizję.

 

Skazanie Brauna dotyczy absurdalnego procesu, ciągnącego się już siódmy rok! Reżyser występuje w nim jako oskarżony o pobicie kilku policjantów. Grzegorz Braun utrzymuje, że jest niewinny i ma na to dowody. Dostępne informacje na temat przebiegu procesu [np. nagrania z sali rozpraw] wyraźnie wskazują na stronniczość sądu oraz rażące nieprawidłowości.

 

Tylko podczas jednej z ostatnich rozpraw pozbawiono Brauna jego podstawowego prawa do obrony – nie miał możliwości zadania pytań bardzo istotnemu świadkowi. Był nim jeden z oskarżających go byłych policjantów, który za przyzwoleniem sądu opuścił salę rozpraw, bo miał „do podpisania kontrakt za dwa miliony”. Kiedy reżyser zaprotestował wobec tym nieprawidłowościom, najpierw został ukarany grzywną, a potem aresztem.

 

Środowiska patriotyczne są zgodne, że nękanie Brauna ma związek z jego bezkompromisową postawą, odwagą w mówieniu niewygodnej dla wielu prawdy i twórczością filmową. Jego dokumenty, takie jak „Towarzysz Generał”, „Poeta pozwany”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne” czy „Transformacja. Od Lenina do Putina” są solą w oku dla panującego systemu. Nie ulega wątpliwości, że Grzegorz Braun został więźniem politycznym III RP.

 

Jutrzejszą pikietę „STOP prześladowaniom Grzegorza Brauna” organizują środowiska patriotyczne i niepodległościowe, m.in.: Stowarzyszenie Solidarni2010 i Solidarność Walcząca. Na jednym z portali społecznościowych powstał też profil wyrażający solidarność z reżyserem: Popieram Grzegorza Brauna.

 

Agnieszka Piwar

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. niewazne kto.

  1 sierpnia 2014 at 11:30

  „piketa” to miala byc w sali rozpraw.By kazdy „sendzia”, majac przed oczyma tlum swiadkow swojego sondzenia, byl troche bardziej prawomyslny.Co prawda nie mamy wielu strozow prawa ktorzy to potrafia, ale widzac na sali rozwpraw „roznych ludzi”
  szczgolnie kolegow po fachu, z pewnoscia umniejszy jak nie calkiem wyelimunje ,wyroki spowodowane obraza majestatu, albo inne „niesprawiedliwe”.Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo,bo wiezniowie tez „chodza” na wybory, a Grzgorz zrbi w areszcie duzo dobrej roboty.A my musimy zrobic wrazenie na klawiszach, dlatego majac tylko 30 km napewno bede.

 2. żaden brat w wierze

  1 sierpnia 2014 at 19:31

  w normalnym państwie ten GOŚĆ byłby towarem exportowym nr1.w JUDEOPOLONI tacy sa niebezpieczni,ale przesladowanie nas przez unych to jeden z elementów wybudzania zoombie,a zoombie może mocno kąsać.

 3. Wolny

  2 sierpnia 2014 at 11:40

  Popieram pana Brauna. Za odwage intelektualna i osobista. Nie znaczy, ze zgadzam sie ze wszystkim co mowi. Na jego miejscu staralbym sie tez stonowac emocjonalna ekspresje osobista, w tym werbalna. Obrazliwe komentarze pod adresem sedziow i trzaskanie barierka byly zbedne, tylko mu zaszkodzily. Sad to sad, jaki tam on jest, i trzeba zachowywac sie spokojnie,po mesku, nawet jesli krew sie burzy. Powodzenia, panie Grzegorzu.
  —-
  PS. Jeden z uczestnikow umyslnie przywlaszyl sobie moj nick, Wolny. Jego wpisy odroznicie od moich po tym, ze sa slabe intelektualnie, grubianskie i nudne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra