Z kraju

Brytyjczycy ostrzegają: układ Tusk – Cameron uderzy w Polaków

Donald Tusk, w zamian za fotel przewodniczącego Rady Europejskiej, zobowiązał się do wprowadzenia kolejnych ograniczeń limitów na świadczenia socjalne dla imigrantów. Oznacza to, że Polacy pracujący zagranicą utracą część praw, na które sami zapracowali uczciwą i rzetelną pracą. O układzie między Tuskiem a Davidem Cameronem poinformował "Sunday Telegraph".

 

 

Wprowadzenia nowych limitów domagała się Wielka Brytania, niemniej jednak stracą na tym Polacy pracujący we wszystkich krajach Unii Europejskiej. – Jeżeli za tę cenę mamy uzyskiwać prestiżowe przyjemności, to nie wiem, czy jest to cena warta zapłacenia – podsumował doniesienia brytyjskiej gazety Zbigniew Ziobro (SP). Zwrócił przy tym uwagę, że kancelaria premiera nie opublikowała żadnego dementi w tej sprawie, co jest równoznaczne z tym, iż wspomniane doniesienia są zgodne ze stanem faktycznym.

 

Przypomniał jednocześnie wielką fetę towarzyszącą nominacji Jerzego Buzka na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i fakt, iż będąc na tym stanowisku nie uczynił niczego, co mogłoby w jakikolwiek sposób przyczynić się do poprawy sytuacji Polski. – W mojej ocenie, nie lepiej będzie w przypadku Donalda Tuska – stwierdził Ziobro. – Jeżeli Polacy coś zyskają na wysokiej pensji Donalda Tuska, to jedynie to, o czym donosi brytyjska prasa – skonstatował. Podkreślał, że Donald Tusk zawsze wspierał stanowisko kanclerz Angeli Merkel, nawet jeżeli było ono wbrew interesom Polski (zgoda na wybudowanie gazociągu Nord Stream, zgoda na zaostrzenie założeń pakietu klimatyczno-energetycznego, likwidacja stoczni, budowa Centrum przeciwko Wypędzeniom).

 

Wyraził przy tym przekonanie, że Donald Tusk na pewno nie zawiedzie swoich mocodawców, którzy wynieśli go na to stanowisko.

 

Anna Wiejak

 

Fot. www.premier.gov.pl

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. ,,karol nawroz,,

  1 września 2014 at 13:52

  nic wiecej niemozna dodac do tego artykolu pozatym ze w pelni to prawda.
  Antyunijne ruchy,partie dochodza do wladzy ,jedyna alternatywa utrzymania obecnego ukladu jest ucieczka do ,,przodu,,wprowadzanie zmian gdzie hasla ,,antyemigracja,,sa bardzo pozytywnie odbierane.
  oczywiste iz antyemigracja skupi sie na obywatelach dawnego bloku ukladu warszawskiego -bo kto bedzie ryzykowal krytyke nielegalnej emigracji czy muzulmanow.
  Bo to takie rasistowskie….
  Zdajcie sobie w koncu sprawe z odwiecznej polityki zachodu wobec Polakow slowian
  Wielozennosc ,wymuszanie zasilkow i oszustwa z tym zwiazane na koszt podatnikow przez muzulmanow sa celowo przemilczane jak i skala gwaltow na kobietach przez muzulmanow.
  A Polak????
  jeszcze jest za drogim niewolnikiem,nasze dzieci kosztuja system socjalny oni chca tylko gotowego do pracy taniego niewolnika ktory gdy zacznie sie,,psuc,,ma szybko zdechnac tanio i w ciszy i zgodnie z prawem

 2. ,,karol nawroz,,

  1 września 2014 at 13:57

  Buzek dzieki niemu zawdzieczamy system emerytalny gdzie wprowadzajac go nie uwzgledniono nic na temat na jakich zasadach beda wyplacane swiadczenia-totalny mega przekret gdzie nadal nikogo nie ukarano a inne osoby z tym zwiazane automatycznie przeszly do firm ubezpieczeniowych na wysokie stanowiska.
  Buzek ma ,,krew,,emerytow na rekach za to go wynagrodzono
  Podobnie tusek

  Gdzie PIS ,gdzie media rydzyka i ich krytyka na ten temat????

  Proste czy to chrzest czy pogrzeb zawsze placisz ty a twoje zycie w ubostwie to tylko twoja sprawa i twoja wina

 3. ,,karol nawroz,,

  1 września 2014 at 14:25

  Cameron to madry polityk i to nie ANGLICY sa wrogami Polakow w uni europy lecz niemiecka polityka wobec nas i fakt ze za przyjmowanie od niemcow pieniedzy nikt nie zostal ukarany z polkich politykow.
  A bylo ich wielu np ,,najwiekszy zydowski uczestnik powstania warszawskiego,,i reszta mu podobnych z tuskiem na czele

 4. Ksawery

  1 września 2014 at 18:46

  A cóż pana Tuska obchodzą Polacy. Ciężarem mu jeteśmy tak jak i Polska – co osobiście był swego czasu.

 5. Art

  1 września 2014 at 21:32

  Merkel nie wybrała sobie Tuska aby służył Polakom za jej pieniądze.To oczywiste.

 6. Marcin

  2 września 2014 at 03:29

  A co chodzi? Bardzo dobrze, że Brytyjczycy są patriotami i ograniczają zasiłki dla Polaków. Niech też ograniczą zasiłki dla muslimów – to jest prawdziwe zagrożenie.

 7. ,,karol nawroz,,

  2 września 2014 at 06:47

  To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku
  Winstonn Churchill

 8. Prawda

  2 września 2014 at 14:19

  No i dobrze. Wybrali debila i dali z kraju nogę zamiast walczyc by w kraju mającym wszystko co potzreba by zrobić kasę budować dobro.

 9. Oli

  3 września 2014 at 20:53

  Ciekawe wszyscy jadą na muzuanow a to Polki na wyspach najwiecej dzieci rodzą!!! Zasiłki wymuszamy jak nikt inny bo uczciwie sie tylko niektórym chce pracowac. Pewnie ze powinni ogranivzyc zasiłki, popracuj rok dołóż cos do kupki a wtedy dostaniesz a nie jak hołota przyjeżdżają i jeszcze nicnikomu nie pasuje… Tylko krytyka… Anglicy to tacy i owacy … Nie podoba sie to won !!!

 10. Rafal

  3 września 2014 at 20:58

  [quote name=”Marcin”]A co chodzi? Bardzo dobrze, że Brytyjczycy są patriotami i ograniczają zasiłki dla Polaków. Niech też ograniczą zasiłki dla muslimów – to jest prawdziwe zagrożenie.[/quote]

  pracujemy i placimy podatki jak kazdy obywatel. Nawet angielskie gazety pisza ze dokladamy do budzetu a pobieramy mniej zasilkow niz rodowici anglicy.1/3 naszego wkladu zostaje w budzecie. nie znacie sie a wypowiadacie. przyjedz do UK i zobacz jak pracuje Polacy a jak zyja z zasilkow angole.

 11. Rafal

  3 września 2014 at 21:00

  [quote name=”Oli”]Ciekawe wszyscy jadą na muzuanow a to Polki na wyspach najwiecej dzieci rodzą!!! Zasiłki wymuszamy jak nikt inny bo uczciwie sie tylko niektórym chce pracowac. Pewnie ze powinni ogranivzyc zasiłki, popracuj rok dołóż cos do kupki a wtedy dostaniesz a nie jak hołota przyjeżdżają i jeszcze nicnikomu nie pasuje… Tylko krytyka… Anglicy to tacy i owacy … Nie podoba sie to won !!![/quote]

  Jestes nastepnym baranem wypowiadajacym sie na tym forum. Nawet nie jestesmy na pierwszym miejscu co do liczby emigrantow w UK. poczytajcie troche i dopiero zabierzcie glos.

 12. LukasZ

  4 września 2014 at 15:22

  Za stolek zrobi porzadek ze swoimi rodakami wszédzie i w polsce i na emigracji. Jak Kukielka zawsze co mu bogatsi kaza. Cameron otworzyl nowy teatrzyk

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra