Historia

Wsparcie sanacyjnej dyktatury dla żydowskich terrorystów

W 1926 roku Józef Piłsudski przejął władzę na drodze krwawego zamachu wojskowego. Jedyną liczną grupą społeczną, która popierała konsekwentnie dyktaturę byli Żydzi. Współpraca sanacji i Żydów układała się doskonale. Jednym z jej przejawów było wsparcie sanacji dla żydowskich terrorystów, którzy zabijali Brytyjczyków rządzących Palestyną – równocześnie sanacja liczyła, że Brytyjczycy będą sojusznikami Polski.

 

Za czasów dyktatury Piłsudskiego rozpoczął się proces likwidacji demokracji w II RP. Sanacja odebrała władzę demokratycznie wybranej koalicji prawicowych katolików z ruchu narodowego i prawicowych ludowców z PSL Piast. Piłsudski przekazał władzę w ręce swoich kumpli masonów, a co gorsze, zdarzało się że i okultystów. W konsekwencji wprowadzono cenzurę polityczną polegającą na zakazie pisania prawdy o Piłsudskim, nieznani sprawcy mordowali przeciwników rządu, policja pacyfikowała protesty spauperyzowanej ludności, a polscy patrioci byli wyniszczani w obozie w Berezie Kartuskiej. Ostateczną konsekwencją rządów sanacji była klęska we wrześniu 1939, okupacja nazistowska i niemiecka.

W 1936 roku Władymir Żabotyński przywódca syjonistów rewizjonistów, prawicowych rozłamowców z ruchu syjonistycznego, nawiązał kontakty z polskim rządem. Formalne porozumienie z ministrem spraw zagranicznych Józefem Beckiem negocjował Abraham Stern – żydowski terrorysta, zabity przez Brytyjczyków w 1942 roku.

Władze II RP pomagały syjonistom rewizjonistom szkolić od 1937 roku żydowskich emigrantów, członków faszystowskiej organizacji żydów Betar (Brith Trumplendor, czyli związku imienia Trumplendora jednego z pierwszych bojowników poległych w walkach o dominację Żydów w Palestynie) i późniejszych bojowników z Irgun Zevai Leumi (Narodowej Organizacji Wojskowej – Żydowskiego Związku Wojskowego). Żydzi szkoleni byli w bazach w Zielonce Rembertowie, Zakopanym i Andrychowie (gdzie wywiad wojskowy II RP szkolił dowódców oddziałów dywersyjnych z Palestyny czyli żydowskich terrorystów).

Szkolenie przeszło 10 tys. żydów. Programem szkoleń kierował pułkownik Jan Gaładnik. Wojsko Polskie zaopatrywało syjonistów w broń i amunicje. Syjoniści mogli odbywać manewry w swoich gospodarstwach rolnych. Szkolenia finansowały władze II RP i społeczność żydowska. Szkolenia zawieszono z powodu presji Wielkiej Brytanii sprawującej rządy w Palestynie i walczącej z żydowskim narodowo wyzwoleńczym terroryzmem.

Irgun, pod kontrolą władz II RP, zorganizował dla kilkuset osób obozy szkoleniowe w Zofiówce na Wołyniu i w Poddębiu koło Łodzi. Władze RP nie przeszkadzały również w podobnej działalności Hagany, reprezentującej większość syjonistów, w II RP.

Władze II RP przekazały również Żabotyńskiemu na działalność terrorystyczną 250 tys. zł. II RP dostarczała też broń dla Narodowej Organizacji Wojskowej Irgun w Palestynie. Broń przemycano jako maszyny rolnicze lub mienie emigrantów żydowskich. Polski wywiad wojskowy (drugi oddział sztabu generalnego) przemycili dla Żydów w Palestynie: 3000 karabinów, 220 karabinów maszynowych, 10 tys. granatów, 3 miliony sztuk amunicji, trzy lekkie samoloty RWD 13.

Żabotyński chciał by Polska przejęła mandat brytyjski (czyli władzę) w Palestynie, co umożliwiłoby swobodną emigrację Żydów do Palestyny.

Podczas II wojny światowej wraz z armią Andersa z ZSRR uciekło 3,5 tys. Żydów żołnierzy (5 proc. wszystkich ewakuowanych żołnierzy) i 2,5 tys. żydowskich cywili (3 proc. ewakuowanych). Na przełomie 1942 i 1943 roku w Palestynie część Żydów zdezerterowała (2972 z 4439 czyli 67 proc.) za przyzwoleniem polskiego dowództwa. Przed „dezercją” przyszli „dezerterzy” otrzymywali dodatkowe przeszkolenie od polskich wykładowców w dziedzinie dywersji i sabotażu. Wśród dezerterów był późniejszy premier Izraela (jeden z przedwojennych przywódców Betaru) Menachem Begin. Niestety po wojnie dezerterzy szkalowali w Izraelu Polskie Siły Zbrojne zarzucając armii Andersa antysemityzm. Generał Anders zakazał ścigać dezerterów i oddelegował jednego z pułkowników do szkolenia bojowników z Irgunu. Dezerterzy z armii Andersa wzmocnili siły żydowskie.

Jan Bodakowski
1. Chodakiewicz „Żydzi i Polacy 1918 1952” Fronda 2000

2. Szaynok „Z historią i Moskwą w tle. Polska a Izrael 1944-1968” IPN 2007

3. August Grabski „O wolność Izraela” str.47 Komandos 7-8/2004

4. Wacław Dominik „Wybrańcy i ochotnicy” str.51 Komandos 7-8.2004

5. Krzysztof Kubiak „Hagana narodziny armii obywatelskiej” Komandos 6/2006

6. Krzysztof Kubiak „Hagana narodziny armii obywatelskiej cz 2” Komandos 7-8/2006

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. antykomuna

  17 września 2014 at 14:40

  Na dziesięć dni przed obaleniem gabinetu Ponikowskiego rozeszła się po Rzymie pogłoska ,że ten gabinet upadnie,bo tak masoneria rozkazała Piłsudskiemu.Wiarygodna informacja z ust ówczesnego sekretarza ks.Bp Józefa Teodorowicza a także ks.Bogdanowicza który właśnie wtedy przebywał w Rzymie. Piłsudski był masonem.Założył masonerię własną ale jej członkowie (z wyższych lóż) jedynie ją penetrowali. Sanacja nałożyła na Polskę kajdany które po dziś dzień odczuwamy.

 2. Eli

  17 września 2014 at 16:12

  Nie było nigdy Arabskiej suwerenności w Palestynie.
  Nigdy nie istniało państwo Palestyna.
  Naród Palestyński wymyślono w latach ’70 XX wieku, jako przeciwwagę dla Israela.
  80% Arabów Palestyńskich pochodzi spoza Palestyny i przyjechali tam w tym samym czasie co Żydzi.
  Mandat Palestyny obejmował cały Israel, całą Jordanię i część Syrii – już na starcie Arabowie otrzymali 80% Palestyny.
  Pierwszego masowego mordu na Żydach Arabowie dokonali w 1929 roku w Hewronie. Dlaczego?
  W latach ’30 Arabowie byli w sojuszu z Hitlerem, potem ze Stalinem.

  Zawsze twierdziłem, że świat lubi tylko martwych Żydów. Żywi Żydzi którzy uniknęli Holokaustu i wywalczyli po 1800 latach ziemię w której Istniały trzy Żydowskie państwa, to „Terroryści”.

  Hitler i jego sojusznicy, a także późniejsi mordercy to „bojownicy”.

  Autor nieudolnie próbuje siać propagandę nie zważając na prawdę.

 3. jasio

  17 września 2014 at 17:07

  Eli – Takie bajki to możesz dzieciom opowiadać w kibucu. Jesteście zbrodniarzami, którzy dokonują na oczach świata ludobójstwa Palestyńczyków i nie macie żadnych praw do Palestyny. Niewiele różnicie się już od hitlerowców i wasza nachalna hasbara obrazu Żydów na świecie nie zmieni.

 4. Eli

  17 września 2014 at 17:25

  Co konkretnie napisałem co nie jest prawdą???

  Konkrety proszę, bo nachalna propaganda to właśnie cechuje się powtarzaniem w kółko haseł bez żadnych konkretów.

  Niestety, ale prawda w tym wypadku jest po naszej stronie i świat długo nie będzie już wierzył w waszą lewacko-arabską narrację.

  Co powinni twoim zdaniem zrobić Żydzi? Jak jesteśmy w Israelu, to źle, jak jesteśmy w diasporze, też źle…To wy nie różnicie się od hitlerowców – wg. was nie ma dla Żydów miejsca na świecie.

  Syjonizm to piękna idea, dzięki której tacy mali ludzie jak ty, czy Bodakowski mogą sobie najwyżej szczekać zza ekranu komputera.

  Jeszcze raz: co jest nieprawdą w tym co napisałem?

 5. jasio

  17 września 2014 at 18:00

  Cały twój wpis to brednie, zwłaszcza bajka o Palestynie – niezamieszkałym przez Arabów pustkowiu na którym ruiny Świątyni owiewa gorący samum… Sądząc z rozentuzjazmowanego tonu jesteś nastolatkiem wychowanej na żydowskiej propagandzie – takiej samej jaka serwowana jest wam podczas „wycieczek” do Polski. Cała wasza kolportowana w mediach historia jest oparta na kłamstwach, ale głosu prawdy hasbarą nie zagłuszycie… Jeżeli interesują cię kulisy powstania Izraela poczytaj sobie np. o żydowskiej organizacji terrorystycznej Irgun z którą był związany twórca „nowoczesnego” pojęcia holocaust Elie Wiesel – pojęcia stworzonego na nowo, dla potrzeb przedsiębiorstwa o tej samej nazwie. Tyle z mojej strony – nie będę się zniżał do twego poziomu – równego sobie interlokutora poszukaj na forum GW.

 6. Eli

  17 września 2014 at 18:33

  Nie pisałem, że nie było tam Arabów. Pisałem, że WIĘKSZOŚĆ przybyła w tym samym czasie co Żydzi.
  Masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz.

  Śmieszne jest to, że wysyłasz mnie na stronę GW podczas gdy to ty przedstawiasz sprawę identycznie z linią propagandową Wyborczej.

  I wiem co to Irgun Cwaj Leumi – mój dziadek do niego należał i Irgun zaczął walczyć PO tym jak Arabowie masowo mordowali i gwałcili Żydów a Angole nic z tym nie robili.

  Sam wierzysz ślepo lewacko-arabskiej propagandzie i zakładasz, że inni też pewnie ślepo wierzą jakiejś gazecie. Nazywając Irgun terrorystami mówisz językiem Michnika.

  Prawda jest taka, że nigdy nie było państwa Palestyna i cała ich „historia” to kłamstwa.
  Filistyni byli grekami, meczety w Palestynie pobudowali Turcy a większość zabytków Rzymianie.
  Wystarczy zobaczyć nazwiska „palestyńczyków” by wiedzieć skąd pochodzą – Z syrii, egiptu, itd.

 7. jerzy kleban

  17 września 2014 at 19:51

  P. Bodakowski często mija się z prawdą, pisząc o piłsudczykach. Ale ma też wiele racji. Można by dużo nad tym dyskutować. jest parę rzeczy, jakie wywołują natychmiastowa reakcję.
  Pierwszą jest to, że „ostateczną konsekwencją rządów sanacji była klęska we wrześniu 1939, okupacja nazistowska i niemiecka.”
  Tej tezy p. Bodakowski nie jest w żaden sposób obronić i mija się ona z prawdą.Ale odpowiada przyjętemu schematowi.Bowiem taki np. gen. Sikorski w latach I w.św. organizował legion, mający walczyć po …stronie niemieckiej.Chociaż odsunięty przez sanację, później miał za „doradcę” …Retingera.,itd,itp-gra do jednej bramki.

  Drugą sprawą jest „dezercja” Begina. Begin nie „zdezerterował” z polskiej armii ale został „bezterminowo urlopowany” przez gen. Michała Karaszewicza-Tokarzewskiego.
  Warto dodać, że „Polak”, Begin, został dowódcą najbardziej terrorystycznej,morderczej organizacji chazarskiej-„Irgun Zwei Leumi”.

 8. Eli

  17 września 2014 at 23:31

  Oj, Jesełe, Josełe….

  … Kleinbach, Piłsudski był socjalistą i mimo to, że pokonał bolszewików, to ideologicznie jeszcze bardziej nienawidził Białej Armii.
  Ale pomagał syjonistom, i dlatego Żydzi go popierali, Proste nie?
  Ciekawe jaki był plan Nd’ków na pozbycie się Żydów z Polski? Plan na który przystał Piłsudski był najlepszy. Przynajmniej dla Żydów.

  A nazywając Irgun mordercami i terrorystami gadasz pan językiem Michnika. To jest ta sama sytuacja co robienie z AK i NSZ bandytów. To pseudo-historyczne felietony, nie fakty, w obu ptzypadkach mają oczrniać te grupy, bo nie były lewicowe.

  Mieczysław Bieguń zmienił dopiero po dwudziestu paru latach nazwisko na Menachem Begin, a i do końca w Israelu oszołomy podobne do ciebie mówiły, że Begin to Polak, że jest za bardzo polski itd. Mówiono wręcz, że „Polacy rządzą Israelem”.

  I przyjmij pan tę lekcję: Polski Żyd, to nie Chazar!
  Chazar jest z Krymu, Kazachstanu itp.

 9. jerzy kleban

  18 września 2014 at 05:43

  Nigdy nie udało się Chazarom dowieść, że Siły Zbrojne NSZ ich mordowały. W znanych przypadkach po drobiazgowym śledztwie okazało się, że byli przebrani w mundury polskie partyzanci sowieccy. Specjalnego posmaku całej sprawie dodaje fakt, że oddziały te były dowodzone przez zbolszewizowanych Chazarów. Tej prawdy nie da sie ukryć.

  Józef Pe., rzekomy katolik i późniejszy koniunkturalny protestant, był de facto ateistą, a będąc lewicowym terrorystą, obracającym się wśród Chazarów, zawsze nienawidził „białych”, którzy nie darzyli ciepłym uczuciem chazarskich kumpli Józefa Pe.
  To Józef Pe.,bliski ideologicznie Leninowi i jego chazarskiej zgrai,sprowadził bolszewików nad Wisłe, przegrał sprawę polska na Litwie, Białorusi i Ukrainie – rezultaty jego politycznej działalności snują się za nami jak smród po gaciach. Może-przyj… wyszło jak najgorzej.

 10. jerzy kleban

  18 września 2014 at 06:10

  Tak więc mamy, że tow. „Ziuk” był ideologicznie bliski Leninowi i to on ich sprowadził do Polski nad Wisłę, przegrał sprawę Polską na Białurusi, Litwie, Ukrainie i co najgorsze – sprowadził do Polski Chazarów z Rosji. Prawie 1 milion!
  Odpłacili oni Narodowi, opracowując plany …kolejnego rozbioru Polski przez Niemców, Rosję i przez nich samych. Plan Chazara Żabotyńskiego nosił nazwę „Lublinlandu” i został dokładnie opisany w literaturze politycznej wydanej w Anglii za czasów II w.ś. Państewko chazarskie, „Lublinland” miało powstać na Lubelszczyźnie i być związane sojuszem z …Niemcami.

  Menachem Begin był Chazarem,mającym polskie obywatelstwo i mówiącym po polsku.Cała jego działalność od najwcześniejszych lat dowodzi (vide „Wikipedia” http://pl.wikipedia.org/wiki/Menachem_Begin), że polskość była sprawą drugorzędną i z ulgą się jej pozbył w Palestynie.

 11. jerzy kleban

  18 września 2014 at 06:24

  Irgun Zwei Leumi był zbrodniczą organizacją:http://pl.wikipedia.org/wiki/Irgun_Cwai_Leumi
  Jasne, że moralność chazarska wyklucza skrytobójstwa i terror, uznając je za jeden z czynników walki o „wolność Palestyny”.
  Jako antysemici, Chazarzy, nie mają najmniejszych skrupułów mordować prawdziwych Semitów-Arabów.

  Proszę w kółko czytać wyciągi chazarskich encyklopedii i cytaty chazarskich „uczonych”, to w końcu zrozumie Pan, że „Żydów-Hebrajczyków- Semitów” już dawno nie ma.
  Natomiast są najautentyczniejsi Semici, Arabowie, mordowani przez , udających „Semitów”, Chazarów3ab.

 12. Csaba

  18 września 2014 at 11:17

  Bardzo ciekawe,że w tej sprawie Polska była cichim sojusznikiem Hitlera. Największe popacie syjoniści dostali od Hitlera, w tym dostawy broni dla Hagany.

 13. lklkl

  21 września 2014 at 11:43

  @Eli A strzelanie sobie Izraelskich do 2-3 letnich dzieci w czaszkę jak do tarczy jest szlachetne w syjonizmie? Widziałeś te koszulki rozprowadzane w Izraelu, gdzie była ciężarna kobieta a na jej brzuchu tarcza, u góry tekst jeden strzał dwa trupy Palestyńskie. Do tego grille i focie gdy ludzi obok mordują cywilów żrącym fosforem zasypują i bombardują. Widziałeś te porozrywane głowy dzieci Palestyńskich, facet szukał w ruinach rodziny, żołnierz Izraela zabił go za nic strzelając w serce, żywe tarcze z dzieci Palestyńskich. Popatrz sobie na te zdjęcia porozrywanych dzieci, kobiet.
  Ostatnio wielu żołnierzy izraelskich strajkowało i sprzeciwiło się temu, mógłbym wklejać tu linki, ale taki ktoś jak ty i tak nic nie zrozumie. Kodują wam mózgi że każdy jest waszym wrogiem, szalom.

 14. Pingback: Józef Piłsudski – agent austriacko-pruski, zdrajca Polski | hubalblog

 15. Nika

  31 stycznia 2017 at 15:47

  https://www.youtube.com/watch?v=eOnP3JvJhAk

  W międzywojniu Żydzi chcieli wyemigrować do Palestyny, nic dziwnego że Piłsudski popierał Beitar bo tym sposobem pozbywał się ich z Polski.

 16. DorothyPoora

  23 kwietnia 2017 at 13:54

  wh0cd129204 cialis online

 17. PhyllisGlups

  24 kwietnia 2017 at 16:18

  wh0cd589740 cialis

 18. Pingback: Majowe rocznice… – blog polski

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra