Z kraju

Opluwał Polaków i bili mu brawa

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin już pierwszego dnia swojej wizyty w Warszawie obraził Polaków, za co prezydent Polski Bronisław Komorowski, również w swojej mowie obrażający naród, czule go uściskał, a zgromadzeni na uroczystości otwarcia stałej ekspozycji w Muzeum Żydów Polskich goście, w tym reprezentujący Polskę politycy, bili brawa.

 

Reuwen Riwlin swoje skandaliczne przemówienie rozpoczął od podkreślenia polskich korzeni swojej rodziny. – Nasza rodzinna legenda podawana z ust do ust, opowiada o wyjątkowej historii jednego z moich praojców: na jednym z sejmików Polska nie mogła się zgodzić co do wyboru nowego polskiego króla. Jako czasowe rozwiązanie wybrano protoplastę naszego rodu Szaula Kacelerembogena na jednodniowego króla – wmawiał zebranym.

 

Mówiąc o Polsce i wielkiej tęsknocie do niej ludności żydowskiej, podkreślał, że to ten kraj „stał się miejscem narodzin ducha żydowskiego narodu”. Snuł wizje żydów walczących w polskim wojsku, którzy „zyskali miano bohaterów polskiego oręża”. Nie zabrakło również odniesień do żydowskiego powstania w getcie warszawskim, przy czym liczba powstań nieco się prezydentowi Riwlinowi „rozmnożyła”, przez co mówił o „bohaterstwie żydów walczących w gettach”. Twierdził ponadto, że żydzi, wzniecając powstania „podczas mordów i w obozach [zagłady – przyp. red.] pokazali na nowo, czym jest żydowskie bohaterstwo”, podczas gdy w rzeczywistości w żadnym z obozów zagłady nie wybuchło żadne żydowskie powstanie, natomiast sami żydzi szli na rzeź bez żadnego oporu.

 

– Przed piętnastoma laty książka Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi” głęboko poruszyła polską świadomość historyczną. Książka ta ukazała w najbardziej bolesny sposób zbrodnię w Jedwabnem. Obudziła polską społeczność, powodując że zagłębiła się w swą przeszłość – perorował.
 

W tym kontekście przywołał słowa byłego prezesa IPN Leona Kieresa, który miał powiedzieć, iż sprawa zbrodni w Jedwabnem stanowi dla polskiego społeczeństwa szansę i nadzieję na to, że „jesteśmy wystarczająco odważni, aby pokazać światu, że nie boimy się debaty w tej sprawie”.

 

Nie zabrakło również odniesień do syjonistycznego przywódcy Zeewa (Włodzimierza) Żabotyńskiego i stworzonej przez niego organizacji „Bejtar”, w której szkolili się żydzi. Riwlin zapowiedział przy tym, że „państwo Izrael będzie walczyło z wszelkimi przejawami antysemityzmu, z rasizmem i rasistowską ideologią”, zapominając najwyraźniej, iż ta ostatnia charakteryzuje właśnie państwo Izrael (od samego początku jego istnienia), traktujące ludność palestyńską jako podludzi, o czym wielokrotnie mówili izraelscy przywódcy polityczni i religijni.

 

Prezydent Izraela podziękował wszystkim tym, „którzy nie stali biernie” w obliczu zagłady żydów i porównał „sprawiedliwych wśród narodów świata” do kwitnącego w ziemi izraelskiej kwiatu „krew Machabeuszy”, jaki – według żydowskich legend – „wyrasta w miejscu, gdzie poległ żydowski wojownik”. – W Polsce wyrosło wiele takich kwiatów – stwierdził.

 

Należy podkreślić, że żaden z przemawiających po prezydencie Izraela polityków nie zareagował na tą mowę, ani minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska, ani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Żaden też nie opuścił uroczystości w geście solidarności z Polakami i sprzeciwu wobec szkalowania ich dobrego imienia. Co więcej, wybrany przez Polaków prezydent, uściskał po tych słowach izraelskiego gościa, nie kryjąc wzruszenia, natomiast zgomadzeni goście bili gromkie brawa.

 

Z kolei prezydent Polski Bronisław Komorowski w mowie otwierającej uroczystości mówił o „wstydliwych kartach w dziejach narodu polskiego” i „polskim antysemityzmie”, wspominając o konieczności „pogłębionej refleksji nad wszelkim złem, które położyło się cieniem na stosunkach polsko-żydowskich” i „konfrontacji z tematami trudnymi i wstydliwymi”. O Polakach ratujących żydów przed zagładą ledwie napomknął.

 

Mówił o wdzięczności żydów za to, że w Polsce znaleźli swój dom. – Wyrazem tej wzajemnej polsko-żydowskiej wdzięczności jest właśnie Muzeum Żydów Polskich Polin – stwierdził, podkreślając, iż wierzy, że ta placówka „przyczyni się do budowania głębokich i dobrych emocji w stosunkach polsko-żydowskich”, „że będzie miejscem mądrego dialogu i przywracania pamięci historycznej w pełnym wymiarze”.

 

Anna Wiejak

 

Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska, Kancelaria Prezydenta RP

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

60 komentarzy

60 Komentarzy

 1. Hańba

  29 października 2014 at 08:23

  Naród polski zgłupiał do reszty skoro pozwala na cos takiego.

 2. Politolog

  29 października 2014 at 08:44

  Muzeum Żydów Polskich Polin został wybudowany, aby się stał centralnym ośrodkiem IDEOLOGII DOMINACJI NEKONÓW żydowskich zainstalowanych w Polsce. Ten ANTY-polski ośrodek żydowskiej DOMINACJI w III RP został wybudowany na wzór ośrodków IDEOLOGII DOMINACJI NEOKONÓW w USA jako potężne muzea „relegii holocaustycznej” które stały się ośrodkami organizacyjnymi lobby żydowskiego w USA i formowania IDEOLOGI DOMINACJI mafii żydowskiej w USA na koszt amerykańskiego podatnika, gdzie są tworzone DOKTRYNY IDEOLOGICZNE w celu PODPORZADKOWANIA sobie polityki amerykanskiej przez żydów pod pretekstem doznanych wymyślonych krzywd, rękompesaty tych zmyślonych krzywd w postaci całkowitej ULEGŁOŚCI POLITYCZNEJ amerykanów wobec żydo-mafii grasującej w USA, która zbankrutowała USA. Bezkarne kłamstwa wypowiedziane przez tego ULEGŁEGO głuptasa Komorowskiego spowodują zejście następnych LAWIN OSZCZERSTW na Polaków na całym świecie. Należy prześwietlić KŁAMSTWA oszusta Reuwen Riwlin !!!

 3. LSED

  29 października 2014 at 09:10

  Bezkarne rozpowszechnianie przez światowe żydostwo bredni na temat Jedwabnego (zablokowana ekshumacja) + świątynia holokaustu otwarta wczoraj to nieprzemijający dorobek znanego polskojęzycznego „patrioty” („W Izraelu czuję się jak u siebie w domu”) Lecha Kaczyńskiego.

 4. Andrzej

  29 października 2014 at 10:43

  [quote name=”Hańba”]Naród polski zgłupiał do reszty skoro pozwala na cos takiego.[/quote]
  NIe ma juz NArodu polskiego !
  masa konsumencka błąkająca się po galeriach, nic więcej.

 5. Jan

  29 października 2014 at 10:54

  Jaki naród, takie państwo, jaki naród tacy rządzący! Tak nawiasem mówiąc, wybuchło jedno powstanie w obozie w Sobiborze. Jego główny organizator (Żyd), w nieodległej przyszłości po ucieczce został zabity przez … Żydów!

 6. kex1232

  29 października 2014 at 12:31

  Autorze, zapraszam do czytania książek. Kto niby zainicjował powstanie w sobiborze? Piłsudski? Ale oczywiście sprzeciwiam się wywalania kasy na to muzeum, ale nie można tez być takim ignorantem…

 7. jacenty

  29 października 2014 at 12:39

  Pamiętam jak bodajże w 1990 zapytano chyba po raz pierwszy Marka Edelmana o powstanie w getcie, ten odpowiedział – jakie powstanie? Niemcy weszli do getta a my mając trochę broni zaczęliśmy strzelać. Potem oczywiście mówił już coś innego.
  Żydzi w tym „muzeum” będą tworzyć nową Historię i biada tym historykom którzy będą śmieli mieć inne zdanie.
  Myślę że niedługo może dojść do jakiejś prowokacji w postaci np profanacji budynku aby pokazać antysemickość Polaków. Komorowski i inne kopacze będą się kajać i płacić wystawione rachunki.

 8. arnold

  29 października 2014 at 13:18

  zydowski wojownik to jakis oksymoron zapewne

 9. ,,karol nawroz,,

  29 października 2014 at 13:51

  Reuwen Riwlin i komorowski szakluja otwarcie Polske =gdzie wpisy na ten temat ?????
  Czyzby ,,niezalezna,,byla az tak zalezna od Polakozercow???
  zamiescilem ten komentarz w ,,niezaleznej,,ciekawe co zrobia.
  Na ile sa polskie
  ,,Gazeta Polska,, ,,Niezalezna,, czy PIS-y najlepiej widac teraz-po ich prozydowskiej ciszy na temat wypowiedzi komorowskiego i drugiego mega klamcy Reuwena Riwlina
  Taki narod jakie ich panstwo taka uczciwosc jaka ich biblia talmud
  israel na grobach bezbronnych ofiar i klamstwie stoi

 10. Marcin

  29 października 2014 at 14:25

  Przepraszam, ale w którym miejscu prezydent Izraela obraża Polaków, bo mi umknęlo?

 11. karina

  29 października 2014 at 14:26

  nie mam wątpliwości, że pani Anna jest idiotką

 12. wars

  29 października 2014 at 14:28

  W tym temacie cisza jak makiem zasiał w mediach otwarcie pisowskich jak „niezależna”. Pewnie z powodu skromności Kaczyńskiego nie chcą przypominać zasług jakie dla otwartej wczoraj instytucji wniósł Lech Kaczyński.

 13. władek

  29 października 2014 at 14:49

  no coż, muszę zabrać glos chociaz otrzymałem ostrzezenia.
  Żydzi są na terenach polski setki lat,ale nigdy się nie asymilowali z polakami,byli odrębnością kulturową,prawną,społeczną,też nie było się z kim asymilować,polskie spoleczności nie dbające o kulturę,skłócone,zazdrosne,dominował alkohol,tak moi drodzy, uczmy się od żydów solidarnosci,poczucia obowiązku,tożsamosci,życzliwosci,tak,tak nie zastaw się a postaw się ale wzajemna życzliwość,pomoc,solidarność i tyle

 14. White Power

  29 października 2014 at 15:48

  Jebać żydowskie pejsate obrzezane kurwy!!!

 15. White Power

  29 października 2014 at 15:49

  J E B A Ć

 16. White Power

  29 października 2014 at 15:51

  Żydowskie K U R W Y

 17. Kupa śmiechu

  29 października 2014 at 15:57

  Polacy za bardzo skupiają się na historii. To prawda mamy wspaniałą historię i jestem z tego powodu dumny, ale to tylko cholerna historia nie można nią żyć. Było minęło idźmy do przodu a nie stoimy w miejscu jak byśmy czekali na coś co nigdy nie nastąpi. Zamiast budować kolejne muzeum zainwestowali by w dodatkowe miejsca pracy oraz rozwój militarny a nie 4 ściany za XX milionów na których powieszą kilka zdjęć obrazów i innych niepotrzebnych nam bzdetów. Niech sobie k*** zrobią muzeum w internecie taniej lepiej i Każdy będzie miał dostęp.;/ nie do końca na temat ale szkoda mi słów na naszego nowego „Prezia” i jego „Kolegów”

 18. Robert

  29 października 2014 at 16:53

  jaka władza takie upodlenie,jebane żydowskie rasistowskie gnidy.pedały..

 19. alla

  29 października 2014 at 17:07

  Żydzi, jak podają niektórzy historycy, twierdzą, że to oni pierwsi zamieszkali ziemię Słowian. I to Polacy są na tej ziemi gośćmi, on zaś gospodarzami. Projekt Judeopolonii jest może już bliski urzeczywistnienia. Tego dnia zobaczyliśmy Żydów z polskimi nazwiskami.

 20. Andrzej z Balto

  29 października 2014 at 17:19

  Już myślałem iż to p. Bodakowski wypisuje takie brednie, ale potem spojrzałem kto zacz, i okazuje się że p. Wiejak. Mnie również umknęło gdzie i kto obrażał Polaków. Widocznie wzrok mi się osłabił.

 21. Leila

  29 października 2014 at 18:03

  właściwie to nie rozumiem dlaczego Polacy w czasie wojny nadstawiali swoje głowy za Żydów, ukrywali ich, żywili a za to czasem dostawali kule w łeb razem z nimi od Niemców albo lądowali w tym samym obozie, pewnie że niektórzy robili to dla pieniędzy ale to i tak nie rekompensowało zagrożenia, więc jak to typowy Polak robił to dlatego że było im żal ludzi tylko pytanie w teraźniejszości czy warto było się nad nimi litować, zwłaszcza przy tych ich poczynaniach względem Palestyńczyków, sami wycierpieli podczas wojny a innemu narodowi zgotowali ten sam los tyle tylko że na bardziej masową skalę biorąc pod uwagę dzisiejszy sprzęt wojskowy i możliwości

 22. tygrys

  29 października 2014 at 18:06

  czytam te komentarze i jeden wniosek sie nasuwa , zydzi zli, niemcy zli , ruskie zle, ukraincy pewnie tez, bialorusini itd.itd mozna by mnozyc powiekszajac kraje w ktorych polacy pracuja – kiedy to sie zmieni ? ile trzeba pokolen zeby wiekszosc tych pisanych komentarzy byla wywazona a komentujacy mnieli szacunek dla innych ludzi??? tyle ile dajecie innym tyle dostajecie w zamian .Mysle ze to jest tez glowny powod ktory czyni ze polacy nie sa zbyt lubiani w swiecie -nie generalizujac ,oczywiscie.

 23. jerzy kleban

  29 października 2014 at 18:08

  [quote name=”Andrzej z Balto”]Już myślałem iż to p. Bodakowski wypisuje takie brednie, ale potem spojrzałem kto zacz, i okazuje się że p. Wiejak. Mnie również umknęło gdzie i kto obrażał Polaków. Widocznie wzrok mi się osłabił.[/quote]
  [quote name=”Andrzej z Balto”]Już myślałem iż to p. Bodakowski wypisuje takie brednie, ale potem spojrzałem kto zacz, i okazuje się że p. Wiejak. Mnie również umknęło gdzie i kto obrażał Polaków. Widocznie wzrok mi się osłabił.[/quote]
  Choćby w tym : „….Nie zabrakło również odniesień do syjonistycznego przywódcy Zeewa (Włodzimierza) Żabotyńskiego i stworzonej przez niego organizacji „Bejtar”, w której szkolili się żydzi….”

  Nie wie Pan dlaczego? To proszę się zapoznać z chazarskim programem ….rozbioru Polski i utworzeniem tzw. „Lublinlandu „-chazarskiego państewka ze stolicą w Lublinie i współpracującego z…Niemcami Hitlera.
  Zebranej hołocie najwyraźniej to nie przeszkadzło.

 24. jerzy kleban

  29 października 2014 at 18:42

  Twórca włoskiego faszyzmu Benito Mussolini powiedział m.in.: „Aby syjonizm mógł odnieść sukces, potrzeba żydowskiego państwa, z żydowską flagą i z żydowskim językiem. Osobą, która to rozumie jest wasz faszysta Żabotyński”.

  Jak podaje popularna „Wikipedia”, „…Nowa Organizacja Syjonistyczna, zwana potocznie Syjonistami-Rewizjonistami, na której czele stał Władimir Zeew Żabotyński (1880-1940); umundurowani w koszule koloru piaskowego członkowie jej oddziałów szturmowych Bejtar, witali swego wodza „rzymskim pozdrowieniem”, tzn. salutując mu wyciągniętą przed siebie ręką; „syjoniści-rewizjoniści” mieli doskonałe stosunki z faszystami włoskimi, a nawet, pomimo antysemityzmu hitlerowców, z nazistami, i byli przez nich szkoleni w niemieckich obozach treningowych….”

  „Prezydent” RP miał nawet łzy w oczach… A może on też myśli i czuje jak ten Żabotyński?
  Dziwiłbym się gdyby tak nie było ale tego dopilnowywała „pierwsza dama” RP.U Chazarów to ważna figura.

 25. Vlad

  29 października 2014 at 18:57

  „traktujące ludność palestyńską jako podludzi, o czym wielokrotnie mówili izraelscy przywódcy polityczni i religijni.”

  Gdyby w Polsce miasto albo kilka miast zamieszkiwała ludność bezgranicznie pragnąca eksterminacji Polaków, co jakiś czas dokonująca ataków , detonująca bomby w autobusach, ostrzeliwująca polskie osiedla rakietami. Ich przywódcy mówiliby, że ich jedyną, nadrzędną sprawą jest eksterminacja Polaków i zniszczenie Polski? Miałbyś dla nich jakąś rezerwę ludzkiego traktowania?

  • mateo

   25 sierpnia 2016 at 02:44

   Palestyńczycy tylko chcą odzyskać swoje ziemie, co kurwy żydowskie im zajebały. A jakby jebany niedorozwoju do Polski wjebał się jakiś kraj i zabrał część ziem przy tym mordując tysiące cywilów w tym setki dzieci? Coś takiego jak Izrael nie istnieje nie istniało i nigdy nie będzie… Palestyńczycy krótko mówiąc walczą z okupantem…

 26. Sukarno

  29 października 2014 at 19:25

  [quote name=”Leila”]właściwie to nie rozumiem dlaczego Polacy w czasie wojny nadstawiali swoje głowy za Żydów, ukrywali ich, żywili a za to czasem dostawali kule w łeb razem z nimi od Niemców albo lądowali w tym samym obozie, pewnie że niektórzy robili to dla pieniędzy ale to i tak nie rekompensowało zagrożenia, więc jak to typowy Polak robił to dlatego że było im żal ludzi tylko pytanie w teraźniejszości czy warto było się nad nimi litować, zwłaszcza przy tych ich poczynaniach względem Palestyńczyków, sami wycierpieli podczas wojny a innemu narodowi zgotowali ten sam los tyle tylko że na bardziej masową skalę biorąc pod uwagę dzisiejszy sprzęt wojskowy i możliwości[/quote]
  Poczytaj książki Henryka Pająka: „dwa wieki polskiej golgoty”, a zwłaszcza „Retinger-mason i agent syjonizmu”. Zdradziecki judeomasoński rząd Londyński i jego propaganda robiła swoje.

 27. jerzy kleban

  29 października 2014 at 19:47

  [quote name=”Vlad”]”traktujące ludność palestyńską jako podludzi, o czym wielokrotnie mówili izraelscy przywódcy polityczni i religijni.”

  Gdyby w Polsce miasto albo kilka miast zamieszkiwała ludność bezgranicznie pragnąca eksterminacji Polaków, co jakiś czas dokonująca ataków , detonująca bomby w autobusach, ostrzeliwująca polskie osiedla rakietami. Ich przywódcy mówiliby, że ich jedyną, nadrzędną sprawą jest eksterminacja Polaków i zniszczenie Polski? Miałbyś dla nich jakąś rezerwę ludzkiego traktowania?[/quote]

  No cóż nie byłbym zadowolony.To jasne. Ale jak Chazarzy znaleźli się w Palestynie, z której wywędrowali parę tysięcy lat temu?
  Za czasów arabskich żyła ich na tamtych terenach garstka i nikt z Arabów ich nie prześladował. Ba, więcej żyło ich w Bagdadzie czy na Pólw.Iberyjskim.
  Później, gdy się siłą wprowadzili do Palestyny, wyrzucani z ziemi Arabowie zaczęli się bronić.Robią tak, jak zaleca Koran bazowany na…Talmudzie.

 28. Janusz

  29 października 2014 at 20:01

  Czy w muzeum jest coś ta temat roli Żydów w UB-ckich katowniach, bestialsko znęcających się nad polskimi patriotami, z mordowaniem ich włącznie.?????????

 29. Tomasz

  29 października 2014 at 20:36

  Autorze wypocin, ktore przed chwila przeczytalem. Warto byloby, zanim sie zacznie pisac bzdury, pouczyc troche historii. Nie bylo zadnego powstania w zadnym z obozow zaglady? A slyszal pan (celowo z malej litery) o Sobiborze? jest panu znany powod zamkniecia tego obozu zaglady przez niemcow? Nie?? A nie bylo to przypadkiem powstanie w wyniku ktorego doszlo do ucieczki?? nastepnym razem, prosze zdobyc wiedze, a nastepnie produkowac sie piszac artykuly. Zegnam ozieble.

 30. żadenBRATwWIERZE

  29 października 2014 at 20:57

  Szkoda że ten jakiś tam KUNDELKANCIARZBAUM ZWANY pręzydętem państewka położonego w PALESTYNIE NIE UCZCIŁ MINUTĄ CISZY Nniejakiego Alfreda Rosenberga-żyda 100%oryginalnego-szefa propagandy w NSDAP-zajadłego rasisty i antysemity współtwórcy holokaustu,z niemiecka zwanego OSTATECZNYM ROZWIAZANIEM KWESTII ZYDOWSKIEJ-jednej z prawych rąk Hitlera.SZKODA ze nie wspominał 150 000 żydów w WEHRMAHCIE,JUDENRATÓW,czy CHAIMA RUMKOWSKIEGO-kierownika i KRÓLA getta łódzkiego co wyprawiał okropności ze swymi współzydami wysługując się niemcom.POLACY są nienawidzeni przez żydów za pomoc im samym.Z racji czysto ludzkich uczuć,katolicyzmu czy miłości nieprzyjaciół MY pOLACY krzyżowalismy plany żydom architektom nowej religii,którzy biedną część swego plemienia poświęcili dla budowy obłąkańczej poprawności politycznej i obłąkańczych wizji syjonistów.A KŁAPACZ I BRONISŁAW K-cóż,ich zachowanie wobec tych bredni,wymyka się wszelkim ocenom i stanowi niomylny znak jakich to polaków wybieramy do rządzenia

 31. Joanna

  29 października 2014 at 22:38

  Droga Autorko, proszę o wyjaśnienie w jaki sposób powyżej przytoczone słowa prezydenta Izraela są obraźliwe i szkalujące dobre imię Polaków i Polski? Pytam, gdyż nie przedstawiła Pani ANI JEDNEGO rzeczowego argumentu na poparcie swojej tezy.

 32. Andrzej z Balto

  30 października 2014 at 02:07

  Nie wie Pan dlaczego? To proszę się zapoznać z chazarskim programem ….rozbioru Polski. Zebranej hołocie najwyraźniej to nie przeszkadzło.[/quote]

  Co by było gdyby… Gdybanie nt. niedoszłych czy rzekomo planowanych działań niczego nie dowodzi, i nikogo za coś takiego winić nie można. Było wiele zaszłości między narodami polskim i żydowskim. Nie tak mało Żydów uczestniczyło w zbrodniach bolszewickiego reżimu. A i my nie jesteśmy zupełnie czyści, czego przykładami były Jedwabne i pogrom kielecki. Tego nie da się odwrócić. Teraz w i interesie obu narodów są stosunki pokojowe, a nawet przyjazne. Ci co piszą o cierpieniach palestyńskich Arabów, udają że nic nie rozumieją. Żaden kraj nie tolerowałby ciągłych ataków na siebie. Arabowie mogą się z pożytkiem dla wszystkich przenieść na tereny Arabii Saudyjskieg, skąd przyszli, albo do jakiegokolwiek innego kraju arabskiego, bo jest ich morze.

 33. ,,karol nawroz,,

  30 października 2014 at 06:17

  ‚Antysemityzm jest zrozumiałą reakcją na żydowskie wady’. ‚Według mnie antysemici mają do tego pełne prawo’ -Theodor Herzl

  zydzi to nie sa kompani do dyskusji wiara w jej sens to jak chec wycisniecia wody z kamienia tyle jest zydowskiej w niej uczciwosci.
  nie liczcie na wiecej z ich strony

 34. ,,karol nawroz,,

  30 października 2014 at 06:34

  widze po wpisach ze z zydow nagle sie robi partyzantow walczacych masowo z niemcami-
  tylko jednostkowe przypadki bardziej raczej przypadkowe.
  A wsparcie zydowskich braci dla mordowanych zydow???
  Dotacje pieniezne dla hitlera,wklad do eugeniki,mysl techniczna w postaci cyklonu,wspieranie niemieckiej gospodarki przy sprzedazy zlota zrabowanego w europie….
  Kto by chcial walczyc u boku zyda??
  patrzac jak pomagali swoim braciom nikt niechcial by by zyd strzelal mu w plecy.
  Cos zostalo z tej przyjazni z hitlerem u zydow,nadal wspieraja hitlerowskie idee wobec bezbronnych palestynskich dzieci.
  „Przestrzegaj naszych praw, szanuj nasze wyznania lub opusc nasz kraj”

 35. Dave

  30 października 2014 at 06:56

  Jeszcze Wrogość nie zginęła póki „my” żyjemy.
  „my” to opluwane „Polaki”.

 36. Bartek

  30 października 2014 at 07:32

  [quote name=”Joanna”]Droga Autorko, proszę o wyjaśnienie w jaki sposób powyżej przytoczone słowa prezydenta Izraela są obraźliwe i szkalujące dobre imię Polaków i Polski? Pytam, gdyż nie przedstawiła Pani ANI JEDNEGO rzeczowego argumentu na poparcie swojej tezy.[/quote]
  [quote name=”Joanna”]Droga Autorko, proszę o wyjaśnienie w jaki sposób powyżej przytoczone słowa prezydenta Izraela są obraźliwe i szkalujące dobre imię Polaków i Polski? Pytam, gdyż nie przedstawiła Pani ANI JEDNEGO rzeczowego argumentu na poparcie swojej tezy.[/quote]
  Proponuje po pierwsze nauczyć się historii prawdziwej,a nie poprawnej politycznie, po drugie nauczyć się czytać ze zrozumieniem nie składać literki.

 37. Joanna

  30 października 2014 at 07:59

  [quote name=”Bartek”][quote name=”Joanna”]Droga Autorko, proszę o wyjaśnienie w jaki sposób powyżej przytoczone słowa prezydenta Izraela są obraźliwe i szkalujące dobre imię Polaków i Polski? Pytam, gdyż nie przedstawiła Pani ANI JEDNEGO rzeczowego argumentu na poparcie swojej tezy.[/quote]

  Proponuje po pierwsze nauczyć się historii prawdziwej,a nie poprawnej politycznie, po drugie nauczyć się czytać ze zrozumieniem nie składać literki.[/quote]

  Proponuję przedstawić rzeczowe argumenty.

 38. clk-cbr

  30 października 2014 at 08:26

  jak zwykle kilka słó wyrwanych z kontekstu i szukanie afery na siłę. Ludzie co wy tak tych żydó nie lubicie, ludzie jak wszyscy inni

 39. jerzy kleban

  30 października 2014 at 09:39

  [quote name=”Andrzej z Balto”]

  ….A i my nie jesteśmy zupełnie czyści, czego przykładami były Jedwabne i pogrom kielecki. Tego nie da się odwrócić.”

  Powtarza Pan za propagandą chazarską, która celowo obarcza narody ża prawdy we faktach, a słowiańskie zbrodniami nazistów.

  Proszę pogrzebać głębiej ze szczerą chęcią dojścia do prawdy…Ukaże się ona Panu zupełnie inna.
  Co Pan powie na to , że odnośnie tych spraw zabrał już dawno głos Chazar z Polski, Tyrmand-znienawidzono go za to.A on znał te sprawy o wiele lepiej(żył w tamtych czasch) niż grzebiący w chazarskich archiwach zachazarzeni, spolegliwi przed okupacyjnym rządem „historycy”.
  Z Jedwabnem rozprawił się choćby prof. Nowak w „100 kłamstw Grossa”.
  O „mordzie kieleckim” garść szczegółów:
  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=12
  http://www.jewish.org.pl/index.php/en/wiadomopci-mainmenu-57/1733-ipn-pogrom-kielecki-bys-prowokacjp-.html

 40. Darius

  30 października 2014 at 12:06

 41. Andrzej z Balto

  30 października 2014 at 12:56

  „@jerzy kleban”
  Powtarza Pan za propagandą chazarską, która celowo obarcza narody ża prawdy we faktach, a słowiańskie zbrodniami nazistów.
  Proszę pogrzebać głębiej ze szczerą chęcią dojścia do prawdy…
  Z Jedwabnem rozprawił się choćby prof. Nowak w „100 kłamstw Grossa”.
  O „mordzie kieleckim” garść szczegółów:
  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=12
  http://www.jewish.org.pl/index.php/en/wiadomopci-mainmenu-57/1733-ipn-pogrom-kielecki-bys-prowokacjp-.html

  No cóż, chce Pan wierzyć w manipulacje historią, droga wolna. Toć są i tacy, co wierzą, że ziemia jest płaska. A ja sądzę, że prawdy nie da się ukryć. Teksty które mi Pan podsyła, znam, więc szkoda wysiłku. Nawet prof. Nowak nie może zmienić faktów, choć próbuje.

 42. agawa

  30 października 2014 at 22:49

  Lata zakłamania i przemilczania historii i takie są efekty.
  Ale oczywiście moglibyśmy wybierać na przywódców bardziej światłych

 43. ajmk

  30 października 2014 at 23:49

  Zydzi jak i Komorowski obrazaja tylko i wylacznie semitow, nikt nigdy nie byl i nie jest antysemita, gdyz Zydzi to Chazarowie, a nie semici !
  American People’s Encyclopedia (1954) pod Nr. 15 292 zamieszcza następującą informację o Chazarach:
  “W 740 AD Chazarowie oficjalnie przyjęli judaizm. Sto lat później zostali pokonani przez przybywające ludy słowiańskie i rozproszeni na tereny Europy środkowej, gdzie byli znani jako Żydzi.
  Z powyższego jasno widzimy, że Żydzi w pełni rozumieją swoje chazarskie dziedzictwo, jak pisze trzecie wydanie Jewish Encyclopedia (1925):

 44. ajmk

  30 października 2014 at 23:50

  Chazarscy (Ashkenaz) Żydzi byli/są synami Jafeta, a nie Szema:
  “Są to pokolenia synów Noego, Szema, Hama i Jafeta, a z nich pochodzili synowie urodzeni po potopie. Synowie Jafeta; synowie Gomera; Ashkenaz” (Rdz. 10:1-3).
  Zatem Biblia udowadnia, że Żydzi Ashkenaz (Chazarowie) nie byli potomkami Szema i nie mogą być Semitami. Wnikliwe badania ustaliły jako prawdę, że właściwie ‘Żydów’ z Europy Wsch. w żadnym momencie ich historii nie można uznawać za bezpośrednich potomków legendarnych zagubionych ‘dziesięciu plemion’ z Biblii. W historii współczesnej ‘Żydzi’ w Europie Wsch., nie mają prawa do wskazania nawet jednego starożytnego przodka, który kiedykolwiek postawił choćby stopę na palestyńskiej ziemi w erze historii biblijnej.

 45. ajmk

  30 października 2014 at 23:52

  Badania ujawniły również, że ‘Żydzi’ w Europie Wschodniej nigdy nie byli ‘Semitami,” nie są ‘Semitami’ teraz, ani nie będą nigdy uważani za ‘Semitów’ w przyszłości, bez względu na to, jak będą rozciągać wyobraźnię. Wyczerpujące badania również nieodwołalnie odrzucają jako fantastyczną fabrykację ogólnie przyjętego przekonania chrześcijan, że ‘Żydzi’ w Europie Wschodniej są legendarnym ‘narodem wybranym,’

 46. Joanna

  1 listopada 2014 at 09:41

  Czy pani Anna Wiejak nie słyszała nigdy o zbrojnym buncie w Sobiborze i ucieczce ok. 300 więźniów?
  To tylko jeden przykład nieuctwa.
  Szkoda czasu na wytykanie pozostałych, a 1000 znaków to zbyt mało.

 47. akvarium

  3 listopada 2014 at 23:02

  Sokołowski i Przyjaciele czyli awantura o zapłatę rachunku za balety znanego aktora oraz rzecznika Komendy Głównej Policji

  http://www.youtube.com/watch?v=Q7E_lCAKh3U&feature=youtu.be

  relacja kelnera z Hotelu Senator w Dźwirzynie

 48. Kapitan

  4 listopada 2014 at 14:25

  Jeśli całość artykułu jest równie rzetelna co informacja o tym że w obozach nie było żydowskich powstań to… ah… szkoda słów.

 49. Oczy_Przecieram

  6 listopada 2014 at 15:07

  Pani Aniu,
  proszę mi wskazać to opluwanie, bo jakoś nie widzę.

  Oglądałem w tv oba przemówienia.
  Wstyd mi, że polski (?) dziennikarz (?), po polsku, pisze tak nierzetelne artykuły.

 50. ppp

  11 listopada 2014 at 18:42

  „Nie zabrakło również odniesień do syjonistycznego przywódcy Zeewa (Włodzimierza) Żabotyńskiego i stworzonej przez niego organizacji „Bejtar”, w której szkolili się żydzi.”

  Ręka w rekę z Hitlerem
  http://www.bibula.com/?p=25019

  „… W Niemczech działacze Betaru odnoszą się z największym uznaniem do reżimu hitlerowskiego….”

 51. ppp

  11 listopada 2014 at 18:49

  „Riwlin zapowiedział przy tym, że „państwo Izrael będzie walczyło z wszelkimi przejawami antysemityzmu…”

  Nie ma antysemityzmu lecz jest antyjudaizm ,źródłem antyjudaizmu jest antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm.

  ks. prof. Józef Kruszyński- „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r:

  „Nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem.”

  „… z rasizmem i rasistowską ideologią”
  No to trzeba zacząć najpierw od Talmudu…

 52. Jacek

  15 grudnia 2014 at 20:31

  Zrobione zostało sztucznie hasło :antysemityzm
  i jest ono nadużywane politycznie.Przedwojennego
  żyda charakteryzowało cwaniactwo , chytrość ,
  Stąd nazwanie kogoś zydem miało wydżwięk pejora-
  tywny i to jest wszystko na ten temat.Jak nie
  lubię Niemca to jestem antyniemiec ? antyfin?
  TYch żydow co przyjężdżaja do Polski za ich za=
  chowanie nienawidzę i nikt mi tego nie zabroni.

 53. xxxL

  26 grudnia 2014 at 17:22

  żydzi widać to rasiści z krwi i kości i każą walczyć z antysemityzmem to tak jak by wszyscy na świecie musieli wyrzec się swojej narodowości i przynać ” biednym pokojowo usposobionym żydom rację. Potrafia męcić i robiąc wode z mózgu kto tylko nie jst żydem , obrazaja sie na wszystkich , tu nie moze stać krzyz , tam choinka ale gwiazda dawidowa powinna byc wszędzie i nie ma prawa nikomu to przeszkadzać, I jak tu ich lubić i za co

 54. Zemsta za Polskę

  27 grudnia 2014 at 17:59

  komor to syjonistyczna hazarska żydoska dziwka i terrorysta. Patrioci polscy powinni zacząć od powieszenia tego plugawego łajdaka

 55. Tadek

  27 grudnia 2014 at 20:04

  [quote name=”Zemsta za Polskę”]komor to syjonistyczna hazarska żydoska dziwka i terrorysta. Patrioci polscy powinni zacząć od powieszenia tego plugawego łajdaka[/quote]
  wszystkich powiesić

 56. Władysław

  29 grudnia 2014 at 12:44

  Tu jest kraj Słowiański! Jesteśmy potomkami Lechitów! Wara żydkom od Naszej Ziemi! Niech sobie oszołom Komorowski jedzie nad Jordan i tam z nimi świętuje i się z nimi wita skoro tak ich kocha! BEZ POWAŻANIA! Rodzimowierca słowiański

 57. asdf

  30 grudnia 2014 at 12:22

  to polaczki po czyms takim maja juz bol dupy?
  ha ha ha
  tutaj macie obrazę:
  https://www.youtube.com/watch?v=72oeFHwn8As
  zadlawicie sie slina w waszym szalenstwie

 58. KYSY Trybun Ludowy

  29 października 2015 at 15:29

  Mówią we wsi Młodzi ,… ,,Chłopcy”
  – w Polsce rządzą dzisiaj obcy.
  Młodzi mówią my wracamy,
  – bo Ojczyzną swą kochamy!

  Że to Polska nasza ziemia,
  – więc dla obcych miejsca nie ma.
  Obcy dosyć już rządzili,
  – nieźle się też obłowili.
  Nas Polaków upodlili.

  Obcym władzy już nie damy!,
  – władza nasza, bo też mamy,
  – w naszym Polskim Domu rację,
  – przegonimy ,,Obcą Nację”!

  13 maja 2013
  Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY”
  Zwany także Trybun Ludowy
  Dam Wam tajny numer który,
  – dzwoni wprost do mej komóry.
  A najlepiej jak się da,
  – dam Wam tajne tutaj dwa:
  781-096- 772 oraz:782-119-573
  Oraz dam wam i gotowy,
  – adres mój e-mailowy:
  kysyprzemysl@gmail.com

 59. Paweł

  30 października 2015 at 18:56

  Znów jakieś bujdy o machabeuszach. Prawda jest taka, że nie ma bardziej zeszmaconego narodu od żydostwa. Od kaina począwszy a na riwlin kończąc. Nazywać się żydem to największa hańba.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra