Z kraju

Policja rekwiruje sztandary z Szczerbcem [VIDEO]

Doniesienia o tym, że policja rekwirowała jadącym na marsz uczestnikom Marszu Niepodległości transparenty i flagi była szokujące. Nie mniej film dokumentujący takie wydarzenia jest przerażający.

 

Na filmie widać jak policja w Polsce rekwiruje jadącym na Marsz Niepodległości polskim patriotom sztandary z Szczerbcem jednym z najbardziej patriotycznych symboli Polski. W swych antypolskich działaniach policjant powołuje się na artykuł 256 kodeksu karnego mówiący o zakazie promowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych. Flagi należały do Nowosądeckiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Szczerbiec był mieczem koronacyjnym królów Polski. Po raz pierwszy został wykorzystany w koronacji Władysława Łokietka. Jego obecność podczas koronacji Kazimierza Jagiellończyka opisywał Jan Długosz. Jest jednym z najcenniejszych zabytków dla narodu polskiego jakie znajdują się na Wawelu.

 

 

Legenda głosi, że Szczerbiec został wyszczerbiony gdy Bolesław Chrobry uderzył nim w bramę Kijowa. Chrobry otrzymać miał go podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego od cesarza Ottona.

 

Na rękojeści Szczerbca widnieje grafika Baranka Bożego i Ewangelistów, oraz napisy, według Wikipedii, „Na głowicy monogram Boga, tzw. tetragrammaton z literami Α i Ω (Alfa i Omega alfabetu greckiego) oraz napis w języku łacińskim Haec figura valet ad amorem regum et principum iras iudicum (ten znak umacnia miłość królów i książąt, a gniew sędziów). Na jelcu wygrawerowany jest tekst w języku hebrajskim, wyrażony literami alfabetu łacińskiego Con citomon eeve Sedalai Ebrehel (żarliwą wiarę wzbudzają imiona Boga Sedalai i Ebrehel – chodzi prawdopodobnie o imiona Boga w Starym Testamencie El Szaddai i El-Roeh) oraz tekst łaciński Quicumque hec nomina Dei secum tulerit nullum periculum ei omnino nocebit (ktokolwiek te imiona Boga ze sobą nosić będzie, temu żadne niebezpieczeństwo w ogóle nie zaszkodzi)”. Na szczerbie miecza umieszczona jest tarcza z piastowskim orłem. Szczerbiec mierzy 98,4 cm i ma szerokość 5 cm.

 

Jan Bodakowski

fot. yt

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Zbigniew

  13 listopada 2014 at 19:26

  Bo krajowa policja broni okupantów przed tzw. „obywatelami” tej całej III RP. No, i pomaga w strzyżeniu tychże „obywateli” do gołej skóry (mandaty za byle co, fotoradary…).

 2. Alek

  13 listopada 2014 at 20:38

  Totalitaryzm się zbliża (możliwe, że już jest) i to nie tylko tutaj.

 3. kkk

  13 listopada 2014 at 20:59

  mam nadzieję, że grupa złoży zawiadomienie o poepłenieniu przestępstwa przez Milicję…

 4. Karol

  13 listopada 2014 at 21:20

  Przecież jest to najzwyklejsza w świecie kradzież. Przywłaszczenie czyjegoś mienia podlega karze grzywny bądź pozbawienia wolności.

 5. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 01:05

  Chwala liberum conspiro!
  Kolaboranci z wiejskiej poslugujac sie zamiast konstytucji talmudem wpajaja polakom ze nakazem bozym ludnosci polskiej jest posluszenstwo wobec naszych oprawcow!!!!

  Ruch Narodowy ma dazyc do spajania sie struktur lokalnych,tworzenia ,,polskiego politycznego survival uczciwych Polakow,,

  obliczem Ruchu Narodowego musza byc nowe jasne cele zgodne z realiami wspolczesnego swiata,polski i wlasnego podwurka.

 6. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 04:42

  … Żaden naród nie może zrezygnować
  ze swoich praw do wolności i z własnych zadań.
  Nie wolno tych praw nikomu oddawać, ich obrona jest
  obowiązkiem moralnym, a rezygnacja z nich – zdradą!”
  – Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński

 7. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 05:03

  Działania policji na marszu niepodległosci nie byly przypadkowe – mamy się zacząć bać tego państwa .
  Bo strach paralizuje – takie postepowanie władzy kończy sie rewolucja i wywieszaniem winnych co jest krzykiem rozpaczy bezsilnych.
  I niestety obydwa rozwiazania sa dla obecnej koszerno-gnojowej elity z wiejskiej pozadane.
  Oni daza do tego by miec powod a my jeszcze naiwnie uwazamy iz jestesmy daleko od rezimu,,panstwa policyjnego,,i realiow ,,demokracji III swiata,,
  Myslmy tak dalej….
  Az zapuka do naszych drzwi ,,ebola polskiej demokracji szefow kulczyka,,w postaci seryjnego samobojcy III RP

 8. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 05:20

  W Polsce wymyslono ludziom prawo masz zyc tak jak tobie kaza i jak im teraz odpowiada!!!
  Ci ktorzy prawo stanowia maja obowiazek je egzekwowac stamowia o sobie ze sa ponad prawem!!!
  ZUS,NIK,CBA,ABW-upolitycznieni i niedouczeni szefowie -gwarant wladzy korupcji!!!
  Przykladem byla kazda afera w RP po 1989roku i polityka ,,nagrod,, wobec lojalnych opiekunow korupcji z ramienia prawa,,?
  Prokuratur,kiszczako- sady, policja, rzad…afera tasmowa jasno pokazala jak szanuja polskie prawo,polska sprawiedliwosc polski narod!!!!
  Ty masz sie bac konsekwencji karnych ,, oni,, mie musza sie bac niczego!!!

 9. wiejskimondrala

  14 listopada 2014 at 05:53

  Panie Redaktorze!
  Można się zgadzać z Pana poglądami i argumentacją, lub nie zgadzać. Nie można jednak zaakceptować Pańskiej polszczyzny. Rażące błędy oraz ich ilość, są równie drażniące jak działania policji opisane powyżej.

 10. moherowy beret

  14 listopada 2014 at 08:40

  Ruch Narodowy ma swoich prawników i tej napaści policji nie można darować.Młodzież zamiast pić piwo i raczyć się dopalaczami(jak byłoby wygodniej dla władzy)włożyła sporo wysiłku,żeby przygotować banery itp.materiały.Policja reprezentuje totalitarną władzę,która rozsiadła się w Polsce.Atutem władzy jest to,że potrafi chodzić na dwóch kończynach.

 11. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 08:59

  BLEDY ORTOGRAFICZNE SA MNIEJ ISTOTNE LICZY SIE TRESC,

  Z ZASADY CI CO NIE TRZYMAJA SIE PRAWDY I FAKTOW MAJA CZAS NA KOREKTY SWOICH TEKSTOW POD WZG BLEDOW ORTOGRAF.
  NIE KAZDY UZYWA ,,POLSKA KLAWIATURE,,I POLSKIEGO EDYTORA TEKSTU I WINDOWSA…

 12. NOWĄsanacjeZABIĆ!

  14 listopada 2014 at 09:45

  Obecna władza KRYMINALISTÓW „warszawki” prześladujących etnicznych Polaków ZEPCHNIETYCH do katakumby oraz bezkarnie RABOWANYCH przez ŻYDOSTWO GLOBALISTYCZNE to taka SANACJA w stylu Piłsudzckiego DYSPOZYCYJNEGO wobec ŻYDO-masonerii!
  Nie wolno zapominac o tym, że w 1933r. sanacyjny DYKTATOR Józef Piłsudski pod naciskiem żydo-masonerii rozkazał ZDELEGALIZOWAĆ organizacje Obozu Wielkiej Polski, którzy w klapach marynarek nosili „mieczyki Chrobrego”. Generalnie rzecz biorąc rządy SANACJI to była władza żydo-masonerii, która zajadle ZWALCZAŁA polskośc, zwłaszcza Polaków którzy najwięcej ucierpieli od zaborów.
  Ten symbol POLSKOŚCI też został ZAKAZANY przez rządzącą żydo-masonerie oraz zjednoczone mniejszości narodowe w rządzie SANACYJNYM Piłsudskiego.
  Sanacja w II RP wymierzała kary w trybie karno-administracyjnym do 10 lat węzienia w Twierdzy Brzeskiej dla „polskich nacjonalistów” i członków Obozu Narodowego za noszenie w klapach marynarek „mieczyków Chrobrego.

 13. PRECZsanacji!

  14 listopada 2014 at 09:57

  Obecny KULT w III Polskiej Republice ŻYDOWSKIEJ tego dyktatora MASONA Piłsudskiego jest BARDZO SZKODLIWY gdyż na co dzień brutalnie WYKOŻYSTYWANY w obecnej żydo-masońskiej III RP do autentycznego ZWALCZANIA polskiego żywiołu Narodowego, przez gang PO-PiS SERWALISTYCZNYCH mafiozów Komorowskiego, Kopacz, Tuska, Kaczyńskiego, PSL, SLD lojalnym w 100% żydo-masonerii i dyktatorskim mniejszościom narodowym mającym FAKTYCZNĄ władzę w III RP.
  Ci SERWALIŚCI żydo-masonerii jak widać WZORUJĄ się na zwalczaniu polskości stosowanej przez dziwkarza MASONA Piłsudskiego, który umarł na chorobę weneryczną KIŁĘ TRZCIORZĘDOWĄ.
  Musimy się ZBROJNIE przeciwstawaic obecnej DYKTATURZE SANACJI i UKARAĆ za bezkarną KONFISKATE sztandarów, banerow i flag MW przez „polską policje”(prawdopodobnie ukraińców) wysłanych na OBŁAWĘ w celu UNIEMOŻLIWIENIA nam Polakom w Polsce świętowania Konstytucyjnego Święta Uzyskania Niepodległości przez Polske.
  DOSYĆ tego wy SQURRWYSYNY PO-PiS-PSL-SLD! DOSYĆ!!!

 14. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 12:53

  Juliusz Słowacki
  Kto występnym prze­bacza, ten niewin­nych kiedyś będzie karał.

  przykre jest ze takich niejsc jak ,,prawy pl,,jest tak bardzo bardzo bardzo malo

  Starsze osoby /powyzej 60 lat/uczciwi Polacy lubia narodowcow ale wiedza o nich tak malo ,w wielu miastach ich nie widac-to niestety wynik zlej taktyki czesci liderow RN.

  Nie zrazajmy sie tym gdzie sie da kiedy sie da kogo sie da-zawsze uswiadamiajmy!!!
  Nie ignorujmy POLONI !!!!
  Rowniez kresow!!!!
  Bo moga nadejsc czasy pacyfikacji liderow -a my mozemy byc ,,politycznymi palestynczykami,,!!!!!
  Oni sie nas boja-widac to po pozornie ,,chaotycznych dzialaniach Policji,,!!!

 15. ,,karol nawroz,,

  14 listopada 2014 at 12:58

  Jednak to nie uczciwy Policjant nam wrogiem lecz ich ,,upolitycznieni siedzacy w ukladach wodzowie,,-tzw plecakowate dzieci szczytna u koryta wladzy!!!!!
  Nie dajmy sie w slepa walke z uczciwymi policjantami !!!!!
  Wielu z nich popiera nasze idealy ,cele.
  Zrozumcie ich szefowie walcza o swoje stolki wielu tak tylko moze uniknac kary.
  Lublin potrzebuje narodowcow z wizja -podobnie inne miasta
  nasze miasta
  nasze ulice
  odbierzemy z czasem zagrabione nam kamienice!!!!

 16. Polak

  14 listopada 2014 at 19:18

 17. ciemas

  15 listopada 2014 at 19:24

  twarz zdrajców

 18. nbvbvc

  20 grudnia 2015 at 17:49

  bo to pierdolona ukraińsko-banderowska jebana kurwa szmata jest

 19. nbvbvc

  20 grudnia 2015 at 17:50

  jebany banderowiec śmieć

 20. Articane

  13 listopada 2016 at 14:21

  to kurwy a nie policja są

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra