Z kraju

Komorowski w akcie desperacji obiecuje Polakom emerytury po 40 latach pracy

Kancelaria Prezydenta opracowuje projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę – poinformował w środę prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych. – Dziś, jutro prześlę go do Sejmu – zapowiedział prezydent.

 

Bronisław Komorowski, który chwyta niczym powietrze kolejne postulaty swoich politycznych adwersarzy, aby tylko utrzymać się na stanowisku, spotkał się w środę rano z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podczas spotkania omówiono m.in. kwestię ustawy emerytalnej, czyli wprowadzenia oprócz kryterium wieku – także kryterium stażu pracy jako momentu przejścia na emeryturę.

 

– Pragnę zapowiedzieć, że jest i będzie przesłany – dosłownie dziś, jutro – projekt ustawy opracowany w Kancelarii Prezydenta, który wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę – zapowiedział Komorowski.

 

– Mam wielką satysfakcję z tego, że przyczyniłem się do odbudowy dialogu społecznego. To było zawsze głównym elementem naszych spotkań. Dialog społeczny to dziś stworzenie nowych ram prawnych – perorował prezydent Komorowski, który wcześniej – bez wahania – jednym podpisem skazał Polaków na pracę niemalże do śmierci. – Dla mnie odbudowa dialogu społecznego to także droga do dalszych działań w ważnych obszarach dla pracowników, dla związków zawodowych – podkreślał prezydent, najwyraźniej zapominając, w jakim poważaniu miał dotychczas ów dialog.

 

We wtorek z szefem OPZZ spotkał się kontrkandydat Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich Andrzej Duda (PiS). Szef OPZZ Jan Guz po wtorkowym spotkaniu z Dudą powiedział, że decyzję o tym, czy Porozumienie poprze w wyborach prezydenckich któregoś z kandydatów, podejmie dopiero po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim.

 

Julia Nowicka

 

Źródło: OPZZ

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra