Z kraju

Komorowski w akcie desperacji obiecuje Polakom emerytury po 40 latach pracy

Kancelaria Prezydenta opracowuje projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę – poinformował w środę prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych. – Dziś, jutro prześlę go do Sejmu – zapowiedział prezydent.

 

Bronisław Komorowski, który chwyta niczym powietrze kolejne postulaty swoich politycznych adwersarzy, aby tylko utrzymać się na stanowisku, spotkał się w środę rano z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podczas spotkania omówiono m.in. kwestię ustawy emerytalnej, czyli wprowadzenia oprócz kryterium wieku – także kryterium stażu pracy jako momentu przejścia na emeryturę.

 

– Pragnę zapowiedzieć, że jest i będzie przesłany – dosłownie dziś, jutro – projekt ustawy opracowany w Kancelarii Prezydenta, który wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę – zapowiedział Komorowski.

 

– Mam wielką satysfakcję z tego, że przyczyniłem się do odbudowy dialogu społecznego. To było zawsze głównym elementem naszych spotkań. Dialog społeczny to dziś stworzenie nowych ram prawnych – perorował prezydent Komorowski, który wcześniej – bez wahania – jednym podpisem skazał Polaków na pracę niemalże do śmierci. – Dla mnie odbudowa dialogu społecznego to także droga do dalszych działań w ważnych obszarach dla pracowników, dla związków zawodowych – podkreślał prezydent, najwyraźniej zapominając, w jakim poważaniu miał dotychczas ów dialog.

 

We wtorek z szefem OPZZ spotkał się kontrkandydat Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich Andrzej Duda (PiS). Szef OPZZ Jan Guz po wtorkowym spotkaniu z Dudą powiedział, że decyzję o tym, czy Porozumienie poprze w wyborach prezydenckich któregoś z kandydatów, podejmie dopiero po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim.

 

Julia Nowicka

 

Źródło: OPZZ

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra