Prawda o islamie. ,,Koran to dzieło pełne sprzeczności, błędów rzeczowych i historycznych'

0
0
0
/

Dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” przybliżył czytelnikom prawdę o islamie.

 

Według autora artykułu Koran nie głosi tych samych prawd co Biblia, która jako jedyna powstała pod natchnieniem Ducha Świętego. Według Koranu w 610 roku w okolicach Mekki Mahomet miał widzenie anioła. Przestraszonego widzeniem anioła Mahometa o prawdziwości wizji przekonywał nestoriański duchowny. Kolejne widzenia Mahomet miał do swojej śmierci w 632 roku. Anioł miał przekazać Mahometowi treść Koranu i siedem sposobów jego recytacji. W Koranie pojawiają się znane postacie z Biblii – Jezus, Adam, Noe, Abraham, Mojżesz, Salomon i Maria matka Jezusa. Jednak opisane w Koranie ich losy sprzeczne są z tym co zawarte jest w Biblii. Dla tego muzułmanie twierdzą, że Biblia została sfałszowana przez chrześcijan, a Tora judaistów. Dla muzułmanów Koran jest jest ostatnią świętą księgą, najważniejszą, poprawiającą błędy poprzednich, tekstem pochodzącym bezpośrednio od Boga i wolnym od ludzkich interwencji.

 

Jednak według autora tekstu „Koran to dzieło pełne sprzeczności, błędów rzeczowych i historycznych”. Mahomet był niepiśmienny i treści swoich wizji ustnie przekazywał swoim uczniom, którzy zapisywali je na byle czym. Mahomet sam dokonał zmian w treści Koranu, gdyż jak sam głosił część treści wmówiły mu demony podczas fałszywych objawień. Ostateczna redakcja widzeń w jeden tekst Koranu nastąpiła po śmierci Mahometa. Przez lata trwały krwawe walki o ustalenie jednej obowiązującej treści Koranu.

 

Zdaniem autora artykułu przykładem błędnych informacji zawartych w Koranie jest to że, Maria miała być siostrą Mojżesza, trójca to Bóg, Syn i Maryja, Jezus był prorokiem i nie został ukrzyżowany – Allach nadał wygląd Jezusa inne osobie która skonała na krzyżu. Koran obficie czerpał z judaistycznych pism i apokryfów.

 

Według Romana Zająca, Allach to bóg odległy i niedostępnym, z którym ludzie nie mają osobistej relacji, bóstwo nie znające miłosierdzia.

 

W innych artykułach publicyści pisma poruszyli takie tematy jak: kryzys wiary, życiorysy świętych, proporcja hinduizmu w pop kulturze, katolickie miejsca kultu, kult Archanioła Michała na Ukrainie i jego popularność związana z pogańskim kultem Peruna pogromcy Żmija, socjologia narodu, objawienia, anioły i demony, okultystyczne kolonie dla dzieci.

 

Jan Bodakowski

fot. flickr.com

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną