Asia Bibi prosi o specjalną modlitwę o pokój i o swoje uwolnienie

0
0
0
/

Ta Pakistańska katoliczka spędza już szóste święta wielkanocne w więzieniu. W Wielki Czwartek mogła się spotkać ze swym mężem Asiqem i z Josephem Nadeemem, przedstawicielem fundacji, która udziela jej pomocy prawnej i opiekuje się jej pięciorgiem dzieci.

 

Asia jest w dobrej kondycji, zarówno pod względem duchowym, jak i fizycznym – powiedział Nadeem. Jej dni pełne są cierpienia, ale też nadziei, opartej na Chrystusie. Bardzo zaniepokoił ją niedawny zamach na chrześcijan w Lahaurze. Boi się o bezpieczeństwo swej rodziny. Dlatego prosi Papieża o modlitewne wsparcie – powiedział mediom Joseph Nadeem.

 

W listopadzie 2010 r. Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W październiku ubiegłego roku sąd apelacyjny odrzucił jej odwołanie. Teraz apelacja trafiła do Sądu Najwyższego.

 

Warto zauważyć, że w grudniu pod pretekstem walki z terroryzmem Pakistan zniósł obowiązujące od 7 lat moratorium na wykonywanie kary śmierci. Aktualnie w pakistańskich więzieniach znajduje się 8 tys. więźniów skazanych na karę główną. Względem tysiąca z nich wyrok się uprawomocnił.

 

Pakistanka skazana na śmierć za „bluźnierstwo” po tym, jak napiła się wody ze studni, z której czerpały muzułmanki, od czerwca 2009 r. przebywa w więzieniu.

 

O jej życie walczą ludzie na całym świecie. Na język polski została przetłumaczona petycja o uwolnienie Asi. W jej obronie stanęli gubernator Pendżabu (muzułmanin) i minister do spraw mniejszości religijnych (chrześcijanin). Obaj zginęli. Na rynku w Polsce ukazała się książka pt.: „Bluźnierstwo. Asia Bibi” (PWN), która jest relacją pisaną przez nią samą w więzieniu w Śechupurze w Pakistanie.

 

Za co skazano Asię Bibi? Podczas pracy w polu doszło do kłótni pomiędzy nią a muzułmankami, które twierdziły, że jest nieczysta i nie mogła zaczerpnąć wody ze studni, z której one piły. Wyzwały ją i powiedziały jej, że powinna za to umrzeć. Albo przejść na islam.

 

Według wspomnień osadzonej Asia zapisanych w książce w kłótni wspomniała o Jezusie i zapytała, co ich Prorok zrobił, aby ich uratować. Przy następnym spotkaniu z tymi samymi kobietami tłum zaatakował Asie i zaprowadził do sołtysa wsi.

 

Asia będąc w więzieniu cierpi, ale ma nadzieję. Swoje życie zawierza Bogu i nie ustaje w wierze. Biblia w 2 Liście do Koryntian naucza, że modląc się możemy uratować komuś życie.

 

W Pakistanie wielu chrześcijanin doznaje szykan i ataków ze strony muzułmanów, np. poprzez oblanie kwasem. Władze Pakistanu nie zapobiegają atakom tłumów i milczą wobec palenia kościołów. Nadużywane jest prawo o bluźnierstwie, a oskarżenia o nie często używa się do rozliczania prywatnych porachunków. Do tego, by je udowodnić wystarczą dwaj świadkowie – mężczyźni zeznający przed sądem.

 

Not. MP

za: vaticaninsider, prawy.pl

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU i ZDJĘĆ ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną