Marek Jurek startuje razem do europarlamentu z przedstawicielką partii, która  nie wyklucza powstania niepodległej Republiki Śląska

0
0
0
Marek Jurek
Marek Jurek / ze zbiorów Jana Bodakowskiego

Znany z sympatii do Izraela Marek Jurek startuje z listy Kukiza do europarlamentu (lider tego środowiska jest przeciwny wprowadzeniu zakazu aborcji, gdy nie ma wystarczającej pomocy socjalnej dla już urodzonych). Okazało się, że razem z nominowanym na reprezentanta Polski prawicy Markiem Jurkiem z listy Kukiza startuje też przedstawicielka partii Ślonzoki Razem.

Decyzja o starcie przedstawicielki tej partii została skrytykowana przez Ruch Autonomii Śląsk, który na swoim profilu na Facebooku stwierdził „Apelujemy do kamratów z partii Ślonzoki Razem, którzy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zawarli sojusz z Kukiz'15. Zawróćcie z tej drogi, nie rozbijajcie i nie kompromitujcie ruchu śląskiego”.Na profilu facebookowym Ślonzoki pojawiła się informacja, że „Bildy ze trefa Jelonek Aleksandry a Długigo Grzegorza ze Ślonzokami Razem skuli sztartnincio ze szczwortego placa naszyj Aleksandra Jelonek ze listy Kukiz 15”.

Na swojej stronie internetowej Ślonzoki Razem (którego przedstawicielka startuje z jednej lisy z Markiem Jurkiem) stwierdza, że celem tej separatystycznej partii jest „dążyć do prawdziwego rozbudzenia śląskiej tożsamości etnicznej, powszechnego poczucia narodowości śląskiej, zarówno wśród autochtonów, jak i imigrantów z Polski i ich przybyszy. Dopiero istnienie mocnej, świadomej swoich celów narodowości śląskiej, pozwoli stawiać dalsze postulaty polityczne. Na dziś dzisiejszy nie chcemy wyrokować, czy tym celem będzie współrządzenie oboma górnośląskimi województwami i silna reprezentacja Ślōnzoków (nie Ślązaków) w polskim sejmie, czy autonomia, czy niepodległa Republika Śląska”.


W swoich działaniach w województwie opolskim Ślonzoki Razem deklaruje, że „tam, gdzie niemieckie stanowią większość, my będziemy wspierać ich”.Ślonzoki Razem na swojej stronie ogłasza, że „język polski traktujemy jako język obcy, w którym dane nam było kończyć szkoły! Jednym z naszych priorytetów jest popularyzacja ślōnskij godki”.


Obserwując to, co się dzieje na polskiej scenie politycznej, muszę kolejny raz powtórzyć, że Polska potrzebuje prawicy, opartej na katolicyzmie, antykomunistycznej, odwołującej się do tradycji ruchu narodowego, wolnorynkowej, realistycznej wobec żydowskiego zagrożenia, demokratycznej (bo społeczeństwo ze swe natury jest kreacjonistyczne i konserwatywne – co sprawia, że lewica mająca pełne usta frazesów o demokracji we wszystkich swoich działaniach dąży do likwidacji demokracji, wolności obywatelskich, a szczególnie wolności słowa).

Źródło: Jan Bodakowski

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną