Sporty wodne podczas letnich wakacji - windsurfing i kitesurfing

0
0
0
kitesurfing
kitesurfing / pxhere.com

Sporty wodne podczas letnich wakacji – windsurfing i kitesurfing. Windsurfing i kitesurfing to sporty, z których słyną wybrzeża Kalifornii, Australii czy Tajlandii. Nad Bałtykiem czy na Mazurach, również możemy surfować – warunki są idealne, a szkoły sportów wodnych ogólnodostępne w nadmorskich miasteczkach.

WINDSURFING – CZY KONIECZNE SĄ SZCZEGÓLNE PREDYSPOZYCJE?

Windsurfing to sport, polegający na pływaniu czy żeglowaniu na desce, do której przymocowany jest żagiel, zbliżony do jachtowego. Wyróżnia się różnorodne style windsurfingu – od free style po trudny slalom i pływanie „na fali”.

Według opinii ekspertów, do nauki windsurfingu nie są konieczne specjalne predyspozycje czy umiejętności. Naukę, rozpocząć mogą nawet 5 -letnie dzieci. Granica wieku, zależna jest jednak również od wzrostu, wagi i innych czynników. Dlatego bezpieczną granicą jest wiek pomiędzy 8, a 9 rokiem życia. Windsurfing to sport, którego każdy może się nauczyć – jeśli tylko wykazuje taką chęć. Jednakże, aby w pełni opanować techniki windsurfingu, konieczne jest duże samozaparcie. Kiedy już zdobędziemy odpowiednią wiedzę i wypracujemy technikę, możemy w pełni korzystać z zalet windsurfingu. To relaks dla umysłu i wzmocnienie dla ciała. Windsurfing, wspomaga budowanie tkanki mięśniowej ud, pleców i ramion. Ruch poprawia krążenie i wzmacnia układ sercowy. Ponadto, sporty na świeżym powietrzu, na przykład nad Bałtykiem, to świetny sposób na poprawę ogólnego funkcjonowania organizmu.

Należy jednak pamiętać, aby nauka prowadzona była przez doświadczonych nauczycieli. Rozpoczynać trzeba od użycia odpowiednio dostosowanych desek dla początkujących, na których łatwo jest się utrzymać. W ten sposób, zachowanie bezpieczeństwa jest ułatwione.
Nauka windsurfingu powinna odbywać się w miejscach strzeżonych, charakteryzujących się służbami ratowniczymi na wysokim poziomie.

KITESURFING – AKTYWNOŚĆ I RELAKS

W przypadku kitesurfingu, do deski, przymocowany jest latawiec. Kitesurfing to sport, który można opanować łatwiej i szybciej, jednak nadal konieczna będzie długotrwała nauka i samozaparcie. Kiedy już zdobędziemy konieczne umiejętności, kitesurfing stanie się sposobem na relaks. Sport ten, polega na ślizgu po wodzie i falach, dzięki sile wiatru. Nie jest więc konieczne zdobycie tak dużej wiedzy, na temat dróg wodnych i sterowania. W przypadku kitesurfingu, warunkiem udanego żeglowania, są sprzyjające warunki pogodowe.

Oczywiście, naukę kitesurfingu, należy rozpocząć pod okiem profesjonalistów. Wybrany akwen, powinien charakteryzować się płytkością wód, a fale nie powinny być wysokie. Deski służące do wykonywania tego sportu, różnią się kształtem i wypornością. Na początku nauki, należy dobrać odpowiednią deskę – względem umiejętności i wagi. Naukę kitesurfingu, rozpocząć można w granicach 8 czy 9 roku życia.

Niezależnie od tego, jaki sport wodny wybierzemy, istotne są zdolności pływackie. Naukę sportów wykonywanych na mniejszych czy większych akwenach wodnych, należy więc rozpocząć od nauki pływania. Żeglując na desce, musimy czuć się pewnie, a sport nie może stanowić zagrożenia życia.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem: easy-surfshop.pl/

Źródło: SWP

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną