Aby do sypialni wprowadzić nieco luksusu, należy zadbać o każdy detal. Istotne będą kolory ścian, podłóg, zasłony, szerokość łóżka, ustawienie mebli, oświetlenie. Za pomocą dekoracji możemy uzyskać w sypialni przytulną atmosferę, sprawić, że będzie ona romantyczna, nastrojowa, nowoczesna, elegancka czy też stylowa. Choć w przypadku sypialni zwykle stawia się na dekoracje w stonowanych kolorach, nie oznacza to, że nie można pozwolić sobie na wprowadzenie bardziej wyrazistych barw.

Jak urozmaicić sypialnie?

Najłatwiejszym sposobem na urozmaicenie sypialni są poduszki. Są one nieodłącznym elementem dekoracji sypialni i oczywiście samego łóżka. Można zaopatrzyć się w kilka, a nawet kilkanaście sztuk, łączyć kolory, materiały, wzory, kształty. Oczywiście w całym tym galimatiasie warto jednak zwrócić uwagę czy poduszki choć trochę do siebie pasują. Jednak samych poduszek nigdy za mało. Kolejnym detalem, który sprawi, że nasza sypialnia wyda się nieco bardziej luksusowa, jednakowo dla nas, jak i dla naszych gości jest zwykły dywan. Ten jest nie tylko praktyczny, ale może znacząco odmienić wnętrze sypialni, zwłaszcza jeśli nieszablonowy. Dywan powinien być jednak bardzo miękki. Doskonałym wyborem są tak zwane wysokie dywany, w których stopy dosłownie nikną. Kolejnym elementem jest oświetlenie. Nie chodzi tu jednak o zamontowanie żyrandola czy punktowego oświetlenia, ale o postawienie w pobliżu łóżka nastrojowego oświetlenia, które nie tylko sprzyjać będzie relaksowaniu się w sypialni, ale dodatkowo stworzy romantyczny nastrój. W zależności od naszej pomysłowości mogą to być najzwyklejsze światełka jak te bożonarodzeniowe, lampiony w różnych kształtach czy też świeczki. Osoby chcące udekorować sypialnię świeczkami mają nie tylko ogromny wybór świec i ich zapachów, ale również świeczników. Możemy też postawić na oryginalne oświetlenie.

Lustra do sypialni

W żadnej luksusowej sypialni nie może też zabraknąć lustra. Jeśli zależy nam na subtelnej elegancji, to niech to po prostu będzie ładne lustro. Kiedy jednak czujemy, że możemy sobie pozwolić na odrobinę luksusu, to lustro warto osadzić w posrebrzanych lub pozłacanych ramach. Lustro nie powinno być skromne. Musi pozwalać na ocenę całej sylwetki. Jeśli ma być mniejsze, to tylko wraz z niewielką toaletką. Lustro poza walorami ozdobnymi i poprawą estetyki wnętrza ma też jeszcze jedną zaletę. Optycznie powiększy pomieszczenie. To bardzo ważne zwłaszcza w sypialniach, które najczęściej nie są największymi pokojami w mieszkaniu czy domu. Ostatecznie chcąc udekorować sypialnie, nasz wzrok paść powinien na okno i przede wszystkim parapet. Jednak pod słowem dekoracja nie mamy na myśli figurek czy tanich gadżetów, które wiele osób chętnie stawia w każdym wolnym miejscu. Mówimy raczej o zainstalowaniu eleganckiej rolety oraz przyozdobieniu parapetu kwiatami czy roślinami. Oczywiście w rozsądnym zakresie.
 

Artykuł powstał we współpracy z selene.pl