Dlaczego wybrać drewno?

Naturalne drewno ma wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania materiału na taras. Przede wszystkim jest trwałe. W zależności od wybranego gatunku producenci desek dają gwarancje na 15 i więcej lat użytkowania. Zgodnie z doświadczeniami użytkowników, drewniane tarasy wspaniale prezentują się nawet po kilkudziesięciu latach. Kolejną ważną cechą jest ich wygląd. Nie ma co ukrywać, że to właśnie drewniane tarasy prezentują się najlepiej. Drewno daje wrażenie przytulności i ciepła. Mówiąc o drewnie nie można również zapomnieć o bardziej przyziemnych zaletach np. o tym, że nie nagrzewa się ono tak mocno jak płytki ceramiczne czy kompozyt. Dzięki temu nawet w skwarne dni można chodzić po tarasie boso.

Jak można się spodziewać drewno ma również swoje wady. Wprawdzie jest ono dość łatwe do utrzymania w czystości, jednak wymaga systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Decydując się na drewniany taras trzeba liczyć się z koniecznością zabezpieczania go nową warstwą impregnatu co najmniej raz do roku. Warto też przeprowadzić co kilka lat gruntowniejszą renowację szlifując całą powierzchnię i impregnując ją.

Jakie drewno wybrać?

W sklepach dostępne są deski z różnych gatunków drzew. Na budowę tarasu warto wybrać drewno pochodzące z gatunków iglastych takich jak świerk czy sosna. Są one stosunkowo tanie, odporne na zniszczenia i pięknie się prezentują. Jeśli zależy Ci na niemal niezniszczalnym tarasie,  zainwestuj w deski z drewna egzotycznego. Jest ono odporne na wilgoć i zmienną aurę jaka panuje w naszym kraju. Okres gwarancji jaki dają na swoje produkty firmy oferujące deski z drewna egzotycznego to 25 lat. Zazwyczaj jednak taras z takich desek wygląda wspaniale znacznie dłużej.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych