W rozmowie poruszony był temat oskarżeń wobec podsekretarza stanu wiceministra sprawiedliwości Łukasz Piebiak wysuwanych przez portal Onet, który twierdzi, że polityk aranżował i kontrolował akcje dyskredytacji sędziów krytykujących reformę sądownictwa. Interlokutorzy zastanawiali się, czy sprawa ta nie może być wynikiem walk frakcyjnych w PiS.


Kolejnym tematem był afera związana z oskarżeniami Cezarego Gmyza wobec dziennikarki Katarzyny Kaczorowskiej, która według korespondenta TVP została zwolniona z redakcji „Gazety Wrocławskiej", bo przekazywała informacje uzyskane przez dziennik bandytom, by chronić swojego przyjaciela Józefa Piniora.

 

Trzecim poruszonym tematem były oskarżenia dziennikarza Mariusza Zielke wobec „Gazety Wyborczej", „Oko Press", „Faktu" o ukrywanie sprawy rzekomej pedofilii Znanego muzyka Krzysztofa Sadowskiego. Lewicowe media miały zawrzeć zmowę milczenia, by nie odwracać uwagi od kampanii oskarżeń o pedofilię wobec duchownych.


Publicyści portalu Prawy pl. omówili też skazanie Romana K wydawcy antyklerykalnego tygodnika za namawianie do zabójstwa swojej żony i przekręty finansowe oraz kłopoty z prawem innych lewicowych aktywistów.


Analizując sytuacje przed wyborczą na prawicy, publicyści zwrócili uwagę, na to, że politycy na polskiej scenie politycznej żerują na ignorancji i sklerozie wyborców, którzy nie pamiętają, że każdy aktor na cenie politycznej ma swoją historię i przez pryzmat tych historii trzeba oceniać zapowiedzi polityków.


Jan Bodakowski