Jak informuje na swojej stronie Drohiczyńskie biuro pielgrzymkowe „PIELGRZYMUJ.PL jest marką, której właścicielem jest spółka ORŁY Z PODLASIA Sp. z o.o. Realizacja pielgrzymek odbywa się przy wsparciu: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, sprawdzonych biur turystycznych i pielgrzymkowych, a także rzetelnych przewoźników. Głównym celem, który sobie stawiamy jest pokazanie pielgrzymom najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Polski i Europy.

 

Pielgrzymowanie z nami jest bezpieczne i komfortowe (noclegi z wyżywieniem w sprawdzonych hotelach). Zapewniamy opiekę duchową (w każdej pielgrzymce towarzyszy nam kapłan codziennie sprawując Mszę Świętą). Programy realizowane przez nas są bardzo rzetelnie opracowywane, aby każdy miał możliwość zobaczyć ważne dla każdego chrześcijanina miejsca. Współpracujemy z pilotami z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu pielgrzymek.

 

Nasza oferta jest skierowana do firm, stowarzyszeń, szkół, parafii, grup zorganizowanych, a także do klientów indywidualnych w każdym wieku. (...)

 

W cenie pielgrzymki zapewniamy: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja);

Noclegi; Wyżywienie; Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu; Wizy; Opieka licencjonowanego pilota; Przewodnik; Ubezpieczenia NW i KL; W ramach pielgrzymki zapewniamy wspólnotową i indywidualną opiekę duszpasterską księdza i codzienną Mszę Świętą. (...)

 

W każdej chwili istnieje możliwość zmiany programu i dopasowania go wraz z ceną do oczekiwań i możliwości finansowych grupy. Każdy z przedstawionych tutaj programów został sprawdzony w praktyce i skonstruowany tak, żeby grupa miała zawsze możliwość zwiedzenia jak największej liczby ciekawych miejsc w czasie swojej pielgrzymki.

 

Biuro organizuje pielgrzymki do: Betlejem, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Dominikany, Fatimy, Grecji, Gruzji, Hong Kongu, Izraela, na Jukatan, na Węgry, do Włoch, Ziemi Świętej i niestety do Medjugorie.

 

Przykładowa pielgrzymka do Ziemi Świętej:

„Środek transportu: samolot/autokar

Liczba dni: 8 Liczba noclegów: 7

CENA: od 3 599 PLN + 95 USD / osoba

PROGRAM: Tel Aviv - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Nazaret - Kana Galilejska - Jezioro Genezaret - Jerycho - Jordan- Morze Martwe - Betania - Jerozolima.

I dzień

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Izraela- Tel Aviv. Przejazd z lotniska do Betlejem- wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie w hotelu- obiadokolacja, nocleg.

 

II dzień [Cezarea Nadmorska- Góra Karmel- Nazaret- Kana Galilejska]

Drugi dzień rozpoczniemy od wczesnego śniadania oraz wykwaterowania z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy- zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny)- miejsca związanego z Herodem. Nawiedzenie klasztoru Stella Maris na Karmelu (wspomnienie proroka Eliasza), panorama współczesnej Hajfy- Ogrody Bahajskie. Przejazd do Kany Galilejskiej- miejsce pierwszego cudu (odnowienie sakramentu małżeństwa). Na zakończenie dnia wizyta w Nazarecie- Bazylika Zwiastowania Pańskiego oraz kościół św. Józefa. Przejazd do hotelu- zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

III dzień [Jezioro Genezaret- Tabha- Kafarnaum- Góra Błogosławieństw- Góra Tabor- Betlejem]

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Błogosławieństw- wspomnienie kazania na górze. Wizyta w Tabha- Sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Ryb i Chleba. Następnie wizyta w Kafarnaum- mieście Chrystusowym. Po południu przejazd na Górę Tabor gdzie znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu- zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

IV dzień [Betania- Jerycho- Jordan- Morze Martwe]

Po śniadaniu wyruszymy do biblijnej Betanii, gdzie mieszkała Marta, Maria i Łazarz. Następnie przejedziemy do Jerycha miasta wspomnianego ponad siedemdziesiąt razy w Piśmie Świętym (panorama na Górę Kuszenia). W drugiej części dnia odnowimy przyrzeczenia sakramentu Chrztu św. nad rzeką Jordan. Na zakończenie pobytu w Dolinie Jordanu udamy się na plaże przy Morzu Martwym (możliwiść kąpieli oraz okładów błotnych). Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg

 

V dzień [Jerozolima – Góra Syjon]

Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Jerozolimy – miejsca działalności i śmierci Jezusa Chrystusa. Po śniadaniu zobaczymy między innymi Kościół Pater Noster, Dominus Flevit - miejsce, w którym wg tradycji Chrystus zapłakał przed wydaniem Go na mękę, Ogród Oliwny (Getsemani) a także Górę Syjon, gdzie znajduje się grób Króla Dawida i Wieczernik. Przejdziemy również starym miastem pod ścianę płaczu. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

 

VI dzień [Jerozolima- Ain Karem]

Po śniadaniu udamy się do Ain Karem (miejsca narodzin św. Jana Chrzciciela oraz nawiedzenia św. Elżbiety) następnie przejazd do Yad Vashem- Instytut Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Panoramiczny objazd po nowej Jerozolimie- Kneset (parlament), menora. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

 

VII dzień [Jerozolima]

Po śniadaniu wyruszymy do Jerozolimy. Przejdziemy starym miastem współczesną Via Dolorosa (nabożeństwo Drogi Krzyżowej), którą zakończymy w Bazylice Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Po południu czas wolny na starym mieście- Muristan, wizyta w kościele św. Anny. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

 

VIII dzień [Tel Aviv- Warszawa]

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa biletowo- bagażowa, wylot do kraju. Przylot do Polski. zakończenie pielgrzymki.

 

Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta".

 

Jan Bodakowski