Najczęstsze problemy z drukarkami

0
0
0
/

Właściwie działająca drukarka gwarantuje nam doskonałą jakość wydruku oraz niskie koszty eksploatacji. Jednak mogą nam się przytrafić jakieś drobne usterki czy awarie. W takiej sytuacji należy udać się do dobrego serwisu, który ten problem pomoże nam rozwiązać. Z niektórymi problemami uporamy się również sami.

Co zrobić, gdy drukarka nie drukuje?

Może nam się przytrafić sytuacja, iż mamy pewność, że niedawno wymieniliśmy toner na nowy, a drukarka mimo to dalej nie chce drukować. Przyczyny tego problemu są różne, zwykle dość proste, z którymi bez problemu uporamy się sami. Wśród przyczyn wymienić można:

  • źle podłączone urządzenie do komputera,

  • źle domknięta pokrywa drukarki,

  • niewłaściwie umieszczony toner w drukarce,

  • niewłaściwie zainstalowany sterownik.

 Z wszystkimi tymi problemami uporamy się sami. Jednak może być tak, że przyczyną są zanieczyszczenia na skutek długiej eksploatacji lub skończył się moduł bębna w drukarce. W takich sytuacjach najlepiej udać się do sprawdzonego serwisu drukarek. W Warszawie dobrą decyzją będzie wizyta w serwis-druk.pl.

 

Jak poradzić sobie z nieczytelnymi oraz nieestetycznymi wydrukami?

 W sytuacji, gdy Twoje wydruki są nieestetyczne, są zabrudzone bądź mają przerwy możesz podejrzewać wadliwy toner. W przypadku drukarek laserowych przyczyną może być również niewłaściwe przechowywanie tonerów. Powinny one być przechowywane w odpowiedniej temperaturze oraz być zabezpieczone przed wilgocią. Jest to niezwykle ważne, ponieważ proszek nie może się zbrylić, przez co utraci on swoje właściwości. Przyczyną może być również niewłaściwe ustawienie drukarki w przypadku drukowania na różnych materiałach.

Z niektórymi problemami nie poradzimy jednak sobie samodzielnie. W przypadku osadzonych w drukarce kurzu, pyłu z papieru bądź resztek tonera konieczna będzie wizyta w serwisie w celu wyczyszczenia urządzenia. Podobnie, jeśli przytrafi nam się jakaś awaria jakiegoś z elementów mechanicznych.

Głośna praca urządzenia

Jeśli powodem jest uszkodzony toner, sami sobie z tym poradzimy. Jednak jeśli przyczyną tego są zabrudzenia na gumowych rolkach w drukarce, na zębatkach czy elektronicznych stykach bądź awarie spowodowane czynnikami zewnętrznymi, urządzenie warto jest oddać do serwisu. Zwykle naprawy nie wiążą się ze zbyt wysokimi kosztami,  co jest dla nas o wiele korzystniejsze niż wymiana urządzenia na nowe. Sprawdź ofertę serwis-druk.pl i przekonaj się sam, że pomogą Ci oni uporać się ze wszystkimi wymienionymi problemami.


 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną