Thun stwierdziła na temat zmiany przewodniczącego PO: "Myślę, że zmiany są dobre. Bardzo dużo osób mówi, że w Platformie zmiana jest potrzebna i to nie tylko osób wewnątrz w Platformy, ale również tych, którzy na nas głosują, a to są jednak miliony osób i trzeba ich słuchać".

Dodała też: "Zobaczymy, kto będzie kandydował ostatecznie, ale myślę, że wybory zawsze są czymś bardzo dobrym, po drugie - myślę, że warto słuchać tego, co mówią nam ludzie, którzy na nas głosują. Bardzo wiele osób uważa, że dobrze by było, żebyśmy zmienili szefa, mimo tego wszystkiego, tych ogromnych zasług, które on ma dla Platformy i dla budowania Koalicji - raz Europejskiej, potem Obywatelskiej. Nie chciałabym też, żeby tak to brzmiało, że on się nie nadaje. Tylko ewidentnie od czasu do czasu twarz powinna się zmieniać. Może praktyki tak samo. To jest zawsze coś dobrego i odświeżającego dla partii. Wydaje mi się, że nasza partia obfituje w osoby, które potrafiłyby partię prowadzić. Zajmować się tak samo tym, co dzieje się wśród szeregowych członków partii".

Myślę, że zmiany są dobre. Bardzo dużo osób mówi, że w Platformie zmiana jest potrzebna i to nie tylko osób wewnątrz w Platformy, ale również tych, którzy na nas głosują, a to są jednak miliony osób i trzeba ich słuchać.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-roza-thun-bardzo-duzo-osob-mowi-ze-zmiana-w-po-jest-potrzebn,nId,3374027#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox