Brytyjski sąd przeciwko kobiecie wyrzuconej z pracy za krytykę ideologii gender

0
0
0
/

Angielka Maya Forstater skrytykowała na Twitterze plany brytyjskiego rządu, który chce wprowadzić prawo, aby każdy mógł decydować, jaką chce mieć płeć. Została za to zwolniona z pracy. Kiedy odwołała się do sądu, ten stanął po stronie pracodawcy.

Brytyjski sąd stwierdził, że jej poglądy są nieakceptowalne w demokratycznym społeczeństwie. Kobieta napisała natomiast jedynie, że rodzimy się mężczyznami i kobietami i nikt z nas nie może sobie wybierać płci.

W obronie kobiety stanęła nawet JK Rowling autorka książek o Harrym Potterze, która napisała: "Ubieraj się jak chcesz, określaj się jak chcesz, śpij z kim chcesz? Żyj najlepszym życiem w pokoju i bezpieczeństwie. Ale wyrzucać z pracy kobietę za to, że powiedziała, iż płeć jest czymś realnym?".

Już brytyjskie media określiły JK Rowling jako osobę cierpiącą na transfobię.

Źródło: Redakcja

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną