W czasie kuluarowych rozmów chadeków pojawiła się kwestia pojawiających się informacji o tym, że Zjednoczenie Chrześcijańskich rodzin tworzy lub tworzyła federacyjną partię Konfederacja Wolność i Niepodległość (Konfederacja Wolnościowcy i Narodowcy), której liderem jest Janusz Korwin-Mikke. Do sprawy odniósł się jasno lider Zjednoczenia dr Bogusław Rogalski:

W ostatnich wyborach parlamentarnych lokalnie reprezentanci ZChR wystąpili – jedynie gościnnie – na liście Konfederacji. Część postulatów mamy wspólnych, podobnie jak z różnymi partiami Zjednoczonej Prawicy. To jednak nie oznaczało, że Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wstępuje do porozumienia organizacji, które wchodzą w skład Konfederacji. Nie podlisywaliśmy umowy o utworzeniu tej organizacji. Zatem nie jesteśmy, nie byliśmy i nie planujemy także wstąpienia do Konfederacji Wolność i Niepodległość, bo budujemy własną tożsamość. Nie ma mowy też o samorozwiązaniu ZChR i rozmyciu się w jakimś innym bycie, czy to związanym z porozumieniem Janusza Korwin-Mikkego, czy z obozem, który funkcjonuje pod auspicjami Prawa i Sprawiedliwości. Zatem przede wszystkim pojawiające się informacje o tym jakoby ZChR był częścią Konfederacji są nieprawdziwe”

powiedział na spotkaniu Bogusław Rogalski.

Lider chadeków opowiadał też o swoich wrażeniach z osobistego spotkania w Watykanie z prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynałem Robertem Sarahem. W czasie spotkania omawiano również różne strategie medialnego rozwoju organizacji.

Kandydat na kandydata Konfederacji w nadchodzących wyborach prezydenckich, poseł Krzysztof Bosak nie jest kandydatem, który posiada poparcie ZChR. Na ten moment nie podjęliśmy w zakresie wyborów prezydenckich żadnych decyzji organizacyjnych. Przyjdzie na to czas”

powiedział NGO dr Bogusław Rogalski w odpowiedzi na pytanie o ewentualny start reprezentanta chadeków w majowych wyborach lub poparcie już zgłoszonych kandydatów.