Rzecznik Episkopatu: "Abp Jan Paweł Lenga nie reprezentuje Kościoła katolickiego w Polsce"By Mika58 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42271131

Rzecznik Episkopatu Polski odciął się od abpa Jana Pawła Lengi za jego wypowiedź o Franciszku. Zarzucił też abpowi Lendze wprowadzanie wiernych w błąd.

Rzecznik w oświadczeniu napisał: „W związku z dyskusją nt. wypowiedzi abp. Jana Pawła Lengi, przypominam, że abp Lenga nigdy nie był i nie jest członkiem Konferencji Episkopatu Polski. Informowałem o tym w kwartalniku "Więź" (Jesień 2019, 3 [677]). Wypowiedzi abp. Lengi nie można więc w żaden sposób utożsamiać z Konferencją Episkopatu Polski. Nie można ich też traktować jako stanowiska polskich biskupów”.

Dodał też, że abp Lenga „występuje w środkach społecznego przekazu i wprowadza wiernych w błąd”.

Jest to zupełnie niezrozumiałe, bo w żadnym miejscu i czasie abp Jan Paweł Lenga nie twierdził, że reprezentuje Episkopat Polski, w związku z tym nie można mówić, że wprowadza wiernych w błąd. Jest to typowe odwracanie kota ogonem, nie nawiązywanie do meritum sprawy i powoływanie się na względy formalne.

Przypomnijmy, że Abp Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy, był 20 stycznia gościem programu "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. W bardzo ostrych słowach krytykował biskupów i kardynałów, którzy próbują zmieniać nauczanie Kościoła.

Arcybiskup był pytany o to, co sądzi o tym, że Benedykt XVI napisał wraz z kard. Sarahem książkę, w której broni celibatu: "Benedykt XVI zabrał głos w tym momencie, kiedy celibat jest bardzo zagrożony, a razem z nim kapłaństwo. Jeżeli zabraknie prawdziwych żołnierzy Chrystusa, to dojdzie do spłaszczenia Kościoła Katolickiego, który stanie się po prostu zwykłą ziemską partią i ludzką organizacją. Nie będzie on już Mistycznym Ciałem Chrystusa założonym przez prawdziwego Boga".

Dodał też, że Zbawiciel nie kierował się ludzką opinią: "Kiedy Chrystus zakładał swój Kościół, to nie pytał Żydów jak ma on wyglądać. Nie zwracał się do arcykapłanów i nie pytał ich, jak ułatwić im życie. Chrystus wiedział, co ma zrobić i to zrobił. (…) Jeżeli nie jest brane pod uwagę Pismo Święte, jeżeli odrzuca się tradycję, to nie dziwmy się, że mamy taki zamęt w Kościele i stawianie takich postulatów".

Słusznie zauważył przy tym, że obecna sytuacja jest skutkiem infiltracji Kościoła przez masonerię i stawiania się części ludzi Kościoła ponad Bogiem: "200 lat temu masoni z loży Wenta postanowili walczyć z Kościołem. Mówili: wejdziemy do seminariów z naszymi liberalnymi ideami, staniemy się księżmi, potem biskupami i w ten sposób zniszczymy Kościół. Minęło 200 lat i widzimy jak udało się w wyniku tej operacji psuć Kościół. (...) Trzeba o tym mówić, ponieważ właśnie przez tego typu operacje mamy obecny zamęt. Właśnie dlatego wielu biskupów i kardynałów nie ma pogłębionej wiary i dlatego tak wielu chce dziś korygować naukę Chrystusa. Takie podejście to zwykła zdrada i niszczenie Kościoła".

Takich głosów nam bardzo brakuje. Dlatego tak cieszy ten.

Całe nagranie dostępne tutajAutor: redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
NASZ TEMAT
Czy rząd ograniczy biurokrację? Jak nie teraz to kiedy?
NASZ TEMAT
Czy Polska radzi sobie z epidemią?
GORĄCY
Już 50 zgonów w Polsce z powodu Covid-19! Na świecie ponad 50 tysięcy.
GORĄCY
Polityczne trzęsienie ziemi! Kaczyński wyrzuci Gowina z rządu?
NASZ TEMAT
Koronawirus a nieruchomości. Ekspert uspokaja! Nie będzie tak źle?
NASZ TEMAT
Wojska terytorialne pomagają seniorom! Wesprzyj bohaterów dnia codziennego