Przyłębska o tym, dlaczego bojkotuje senat

0
0
0
/ By Stanisław Loba - <a rel="nofollow" class="external free" href="http://trybunal.gov.pl/fileadmin/content/sedziowie/Przylebska.jpg">http://trybunal.gov.pl/fileadmin/content/sedziowie/Przylebska.jpg</a>, <a href="https://creativecommons.org/licenses/

Prezes TK Julia Przyłębska wypowiedziała się o przyczynach o swojej nieobecności na posiedzeniu senackiej komisji ustawodawczej.

Przyłębska mówiła: "Uznałam, że aby chronić Trybunał Konstytucyjny przed atakami i podważaniem jego wiarygodności nie wezmę udziału w posiedzeniach Senatu".

Dodała też: "List do marszałka Senatu zakończyłam apelem, aby stał się on przyczynkiem do refleksji, że pewien kanon dyskusji zostaje naruszony".

Stwierdziła przy tym: "Absolutnie nie godzę się na to, aby Sejm i Senat były miejscem, w którym następuje nieuzasadniony atak na prezesa i sędziów TK".

Prezes TK uznała, że to działanie będzie z pożytkiem dla wsystkich: "Zatracamy się w niemerytorycznej rozmowie. (…) Obywatele powinni wiedzieć, jak postępować w ważnych dla nich sprawach. (…) Mam nadzieje, że moja postawa w tym roku umożliwi senatorem rozmowę o orzecznictwie Trybunału i merytoryczną dyskusję".

 

Źródło: Wp.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną