Wideo. Lewica vs Dmowski, Hołownia vs ofiary smoleńskie, Macron i antyPIS

0
0
0
Lewica vs Dmowski, Hołownia vs ofiary smoleńskie, Macron i antyPIS
Lewica vs Dmowski, Hołownia vs ofiary smoleńskie, Macron i antyPIS / Prawy TV

Tematem najnowszych „Rozmów bez cenzury" pomiędzy Mariuszem Paszko a Janem Bodakowskim było: powstanie Instytutu Dmowskiego, oskarżenia wobec ojców Sakiewicza i Grockiego, kpiny Hołowni z katastrofy smoleńskiej, ataki antyPiSu na cuda eucharystyczne i historyków z IPN, Marsz Żołnierzy Wyklętych, demonstracja poparcia dla reform w sądownictwie, spotkanie Macrona z antyPiSowcami, reforma sądownictwa, kandydatura Dudy i Bosaka na prezydenta, euro podatek od mięsa.

Lewica vs Dmowski, Hołownia vs ofiary smoleńskie, Macron i antyPIS

https://www.youtube.com/watch?v=mdM8HhDaKpU

 

Jak informuje Ministerstwo Kultury „powołanie nowej instytucji kultury - Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego zapowiedzieli (...) podczas wspólnej konferencji prasowej prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, oraz prof. Jan Żaryn, historyk, badacz dziejów ruchu chrześcijańsko-narodowego".

 

Na lewicowym portalu ''Krytyka Polityczna" ukazał się artykuł „Instytut Dmowskiego i Paderewskiego jest Polsce potrzebny jak dziura w moście" autorstwa Michała Sutowskiego. Zdaniem lewicowego publicysty „zapowiedziany przez MKiDN Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i. J. Paderewskiego będzie kolejną tubą propagandową Polski zadowolonej z siebie jak cholera".

 

Dla lewicy kontrowersyjny jest i Dmowski i osoby twórców Instytutu. Lewice odrazą napełnia to, że „dyrektorem Instytutu ma zostać prof. Jan Żaryn, a jego zastępcą ds. naukowych dr hab. Paweł Skibiński". Lewica jest wściekła, bo Jan Żaryn to „piewca ONR i Brygady Świętokrzyskiej" a Paweł Skibiński to fan „generała Franco".

 

Jak informuje portal Najwyższy Czas „Ryszard Sakiewicz należał do Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Stowarzyszenie to powstało w latach 40. XX w. Zajmowało się działalnością propagandową, która miała na celu przekonanie Polaków do Związku Radzieckiego. Jego członkowie organizowali różne imprezy, np. obchody rocznic rewolucji październikowej. Sakiewicz należał także do Związku Młodzieży Socjalistycznej. Była to młodzieżówka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jego żona była natomiast pracownikiem w Centrali Handlu Zagranicznego Ars Polona. Z kolei babcia redaktora naczelnego „Gazety Polskiej" – Leonia Sakiewicz – była rencistką ZBOWID-u".

 

Jak informuje portal Niezależna „w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska" (...) tematem numeru jest artykuł Doroty Kani „Ubek Grodzki – ukrywana historia ojca marszałka Senatu". Dziennikarka ujawnia, że ojciec marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego – Stanisław Grodzki – był funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. „Ta informacja przez całe lata była ukrywana. W oficjalnym obiegu pojawia się jedynie opis kariery Grodzkiego seniora z lat 70. Wtedy właśnie był ordynatorem Oddziału Chirurgicznego Wojskowego Szpitala Rejonowego w Szczecinie, pracował także w Katedrze Medycyny Sądowej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Promotorem jego pracy doktorskiej pt. „Uszkodzenia petardowe w aspekcie chirurgicznym i sądowo-lekarskim" był doc. dr hab. n. med. Tadeusz Marcinkowski" - czytamy w artykule Doroty Kani".

 

W dniu Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2020 w Warszawie dobędzie się marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem prasowym portalu Prawy pl.. W niedziele 1 marca wszyscy patrioci zbierają się o godzinie 17.00 przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Plan uroczystości: 17:00 – otwarcie zgromadzenia, 17:00 – 17:40 – wspólne śpiewanie ballad ku pamięci Żołnierzom Wyklętym, 18:00 – 19:00 – uroczysty przemarsz ulicami Warszawy. Organizatorzy: Roty Niepodległości i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Patronaty medialne: Media Narodowe, Dziennik Narodowy, wMeritum, wRealu24, Prawy.pl.

 

Na antyPiSowskim portali „Oko Press" ukazał się wywiad Piotra Pacewicza (przy Okrągłym Stole sekretarza Bronisława Geremka, współzałożyciela „Gazety Wyborczej") z Agnieszką Holland „Holland o prywatnym spotkaniu Macrona w Warszawie. Co go poruszyło? Co obiecał?". W poniedziałek 3 lutego 2020 wieczorem „w warszawskiej rezydencji ambasadora Francji" Macron po tym, jak konferował „marszałkiem Grodzkim i dodatkowo z Kidawą-Błońską" spotkał się z Agnieszką Holland, a także takimi przedstawicielami antyPiSu jak: „Adam Michnik, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Marian Turski, dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński, reżyser Krzysztof Warlikowski, aktorzy Wojtek Pszoniak i Andrzej Seweryn, pisarka Agata Tuszyńska. Ze świata polityki poseł KO Paweł Kowal". Poza tym w spotkaniu wzięło udział „parę osób, które przyjechały z Macronem: Jacques Rupnik, Czech mieszkający od zawsze w Paryżu, polski Żyd, wybitny socjolog Georges Mink, Piotr Smolar dziennikarz Le Monde'a, syn Aleksandra Smolara, którego w naszym gronie brakowało i dziennikarz legenda a obecnie europoseł Bernard Guetta".

 

Jan Bodakowski

Źródło: Prawy TV

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną