1. Kupić czy sprzedać – oto jest pytanie

2. Książki lubią być czytane

3. Używane, wciąż w obiegu

Kupić czy sprzedać – oto jest pytanie

 

Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z platform, które skupują książki. Możemy spróbować sprzedać nasze kryminały książki poprzez taką witrynę jak skupszop.pl. Wystarczy wpisać kod ISBN w odpowiednim formularzu i od razu się dowiemy, za jaką kwotę możemy sprzedać naszą książkę. Platforma ta działa także w drugą stronę, czyli możemy tu nabyć książki, których szukamy i chcemy przeczytać. Zaoszczędzimy w ten sposób nieco grosza, gdyż pozycje tam dostępne, są przeważnie dość dużo tańsze od nowych książek. Kupując książkę mamy także dokładnie opisany jej stan, a więc nie kupujemy kota w worku.

 

Książki lubią być czytane

W przypadku sprzedaży książek działa prosta zasada – jeśli zamówienie przekroczy kwotę czterdziestu złotych, skupszop.pl zwróci siedem złotych za przesyłkę albo przyśle kuriera, który odbierze od nas sprzedawane woluminy za darmo. Po tym jak paczka dotrze na swoje miejsce, jej przyjęcie na stan magazynowy potrwa od jednego do pięciu dni roboczych – wówczas otrzymamy zapłatę za sprzedane przez nas książki – bezpośrednio na nasze konto. Zakup książek poprzez tę witrynę internetową też nie stanowi większego problemu. Wystarczy dostęp do sieci i już możemy buszować po półkach tego wirtualnego antykwariatu, z nadzieją, że znajdziemy pozycję, na którą od dawna polujemy. Do tego – w atrakcyjnej cenie, bo przecież o to w tej formie zakupów chodzi.

 

Używane, wciąż w obiegu

W ten sposób nasze przeczytane książki mogą zyskać drugie życie i dać całą masę przyjemności innym czytelnikom i czytelniczkom, a my możemy nabyć nowe pozycje, dzięki którym poznamy nowe światy naszych ulubionych twórców kryminałów, czy też powieści przygodowych. Kryminały książki, albumy z malarstwem, biografie, czy tomy poezji – wszystko mamy na jedno kliknięcie, wystarczy włączyć komputer.