Dlaczego katalogi?

Większość firm skupia się na prowadzeniu kampanii marketingowej w internecie, zapominając o bezpośrednim kontakcie z klientem. Należy jednak pamiętać, aby działania promocyjne prowadzić na wielu płaszczyznach, wykorzystując nie tylko reklamę cyfrową, ale także gadżety w namacalnej formie. Katalogi to narzędzia, które możesz wykorzystać nie tylko do promocji marki, ale także prezentowania oferty klientom i nawiązywania intratnych kontaktów biznesowych.

 

Katalogi reklamowe – druk

Katalogi to doskonały sposób na promocję marki – pod warunkiem, że są zaprojektowane i wykonane w prawidłowy sposób. Należy zwrócić uwagę, aby druk folderów zlecić sprawdzonej drukarni, takiej jak na przykład openprint.plhttps://www.openprint.pl/katalog-szyty. Specjalizują się oni nie tylko w wydruku katalogów, ale także posiadają zespół grafików, którzy mogą pomóc w opracowaniu projektu. Druk folderów realizowany jest metodą offsetową i cyfrową, w zależności od ilości nakładu.

 

Jak wykorzystać katalogi szyte w swojej firmie?

Wszelkie foldery i katalogi są chętnie wybierane, gdyż stanowią uniwersalny gadżet reklamowy. W zależności od projektu graficznego możesz wykorzystać je do prezentowania sprzedawanych produktów lub przedstawienia oferty firmy podczas spotkania biznesowego. Takie katalogi stanowią również atrakcyjny gadżet dla klientów, ponieważ  oprócz prezentacji produktów, można udostępnić ciekawe porady lub sposób wykorzystania sprzedawanych przedmiotów.

 

O czym pamiętać zlecając druk katalogów szytych?

Najważniejsze jest opracowanie projektu, który pozwoli na zaprezentowanie oferty w ciekawej formie. Warto więc skupić się na odpowiednim rozmieszczeniu elementów i oprawie graficznej, która przyciągnie wzrok, a jednocześnie nie wpłynie niekorzystnie na czytelność katalogu. Na podstawie projektu oraz tego, co ma zawierać katalog, możesz określić jego objętość, format oraz nakład druku.

 

Parametry druku folderów szytych

 

Katalog szyty od OpenPrint

Projektując katalog, możesz spersonalizować go według własnych potrzeb. W specjalnym kreatorze dostępnym na stronie internetowej drukarni możesz wybrać rodzaj papieru lub metodę druku folderów. Ponadto masz możliwość zdecydowania, w jakim formacie ma powstać katalog i czy ma zostać wykonany w macie lub połysku. Wszystkie te parametry wpływają na efekt, dlatego warto się nad nimi dobrze zastanowić.

 

Katalogi klejone – alternatywa dla folderów szytych

 

Katalog klejony od OpenPrint

Jeżeli planujesz większą objętość stron w katalogu, warto rozważyć wariant klejony. Jest to równie estetyczny i atrakcyjny dla odbiorcy format, jednak sprawdzi się przy dużej liczbie stron. Zarówno opracowanie projektu, jak i druk folderów odbywa się na tych samych zasadach, co w przypadku katalogów szytych. Parametry możesz skonfigurować według własnych potrzeb, a wszystkie dostępne opcje znajdziesz w kreatorze.

 

Druk katalogów szytych – dlaczego warto?

Prezentowanie oferty firmy w formie cyfrowej to doskonały sposób na promocję, jednak nie można zapominać o tradycyjnych gadżetach reklamowych. Katalogi szyte stwarzają większe możliwości zdobywania nowych klientów, gdyż można je wręczyć w formie prezentu, co wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy. Ponadto niektórzy klienci wolą zapoznać się z ofertą w tradycyjny sposób – przeglądają katalog w domowym zaciszu, traktując to jako formę relaksu.