W Szwajcarii odnotowano 1000 przypadków zachorowań na koronawirusa w ciągu 24 godzin. Według najnowszych danych opublikowanych w sobotę przez Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (BAG), 6113 osób zostało uznanych za chorych. Do tej pory 56 osób zmarło z powodu działania wirusa.

Z tego powodu szwajcarskie szpitale przygotowują się do leczenia kolejnych chorych pacjentów z koronawirusem. Nikt nie może powiedzieć dokładnie, ile osób będzie potrzebować intensywnej opieki i czy zasoby są rzeczywiście wystarczające. W przypadku wąskich gardeł Szwajcarska Akademia Nauk Medycznych (SAMS) i Szwajcarskie Towarzystwo Medycyny Intensywnej Terapii (SGI) opublikowały teraz wspólne wytyczne dotyczące decyzji dotyczących segregacji na oddziałach intensywnej terapii. Szpitale stoją przed niezwykłymi wyzwaniami, a pracownicy służby zdrowia są narażeni na szczególnie trudne sytuacje, pisze SAMS na swojej stronie internetowej.

Jak pisze szwajcarski portal: "Wiek jako taki nie jest kryterium, które należy zastosować. Ocena wieku narusza konstytucyjny zakaz dyskryminacji, co wyraźnie stanowi dyrektywa. Wiek odgrywa oczywiście pośrednią rolę, ponieważ osoby starsze częściej cierpią na choroby wtórne i wcześniejsze. W kontekście koronawirusa wiek jest czynnikiem ryzyka śmierci i dlatego należy go wziąć pod uwagę".

Wytyczne wyjaśniają, że nie należy stosować innych kryteriów, takich jak czyjaś "wysoka wartość społeczna". Członkowie szwajcarskiej Rady Federalnej mają być więc traktowani jak zwykli obywatele.

 


 

.