Kiedy dziennikarz zapytał papieża: „Czy to możliwe, że jest to godzina natury, kiedy chce się z nami policzyć?”

Papież Franciszek odpowiedział: „Jest takie powiedzenie, które na pewno znasz: Bóg zawsze wybacza, my czasem wybaczamy [ale] natura nigdy nie wybacza”.

Amerykański portal katolicki LifeSiteNiews zwrócił uwagę, żę Franciszek użył wyrażenia "patalear", mówiąc o reakcji natury. Oznacza ono frustrację lub napad wściekłości u dziecka. W ten sposób jednak Franciszek personifikuje naturę i wpisuje się w pogańską i lewacką narrację.

Pisaliśmy już o tym, że niedawno Leonardo Boff, jeden z najbardziej znanych teologów wyzwolenia, ksiądz przeniesiony do stanu świeckiego, którego myśl miała wpływ na synod o Amazonii, stwierdził, że koronawirus jest zemstą matki ziemi.

Boff uznał: „Uważam, że obecne choroby, takie jak denga, chikungunya, wirus Zika, SARS, ebola, odra, obecny koronawirus oraz powszechna degradacja relacji międzyludzkich, charakteryzująca się głęboką nierównością / niesprawiedliwością społeczną i brakiem minimalnej solidarności, stanowią odwet Gai za przestępstwa, które popełniamy bez przerwy”.

Dodał: „Nie powiedziałbym, podobnie jak J. Lovelock, że jest to „zemsta Gai”, ponieważ ona, jako Wielka Matka, nie mści się, ale daje nam poważne oznaki, że jest chora (tajfuny, topnienie polarnych czap lodowych, susze i powodzie itp.) i wreszcie, ponieważ nie uczymy się tej lekcji, ona odwzajemnia się wobec nas przez wspomniane choroby".