Bij kobietę jak cię wkurza - to przesłanie dla mężczyzn ze strony mistrza świata w boksie wagi średniej WBO. Billy Joe Saunders opublikował w sieci krótki film z instrukcją „jak sobie poradzić ze zrzędliwą partnerką”.

30-latek z Wielkiej Brytanii, którego konto na Twitterze obserwuje blisko 150 tysięcy osób po raz kolejny postanowił zabłysnąć inteligencją i wyszukanym poczuciem humoru. Swój materiał zaczyna od stwierdzenia: „Chcę zrobić krótkie wideo dla wszystkich waszych ojców, mężów, jeśli macie dziewczyny".

Później snuje wizję dwojga ludzi odizolowanych w niewielkiej przestrzeni, w której mężczyzna „próbuje być cierpliwy” i „stara się być spokojny”, podczas gdy kobieta „pluje mu jadem w twarz”.

"Z każdym dniem takiego pobytu razem mężczyzna jest coraz bardziej zagubiony i zdezorientowany. Wreszcie szóstego lub siódmego dnia wybucha. Co wtedy facet powinien zrobić? „Kiedy ona do ciebie podchodzi, coś mówi, ty eksplodujesz i uderzasz ją w podbródek”

– mówi na filmie mistrz świata jednocześnie pokazując na worku treningowym swój prawy prosty.


- W tej sytuacji zaskoczona kobieta „może zobaczyć białe plamy i jest w stanie przerażenia. Moim zdaniem taka lekcja powinna wystarczyć.

- kończy swój film Brytyjczyk.

Po publikacji filmu promującego przemoc domową Saunders spotkał się z ogromną krytyką w sieci i atakiem wszelkich grup zwalczających przemoc domową. Które już wcześniej trąbiły w internecie, że "przymusowa i dobrowolna kwarantanna wielu osób spowodowana pandemią COVID-19 może doprowadzić do wzrostu przypadków przemocy domowej. W dodatku wiele z przypadków przemocy może pozostać bezkarnych, gdyż większość instytucji skupia się obecnie na walce z groźnym wirusem". Do takiej możliwości odniosła się kobieta o twarzy starej klaczy, czyli księżna Kamila, a w Polsce Weronika Rosati. Tak więc klangor na Saundersa był ogromny.

Tak więc pod wpływem swoich promotorów i menadżerów bokser już przeprosił za swój film na Twitterze.

- Nigdy nie tolerowałbym przemocy domowej i gdybym zobaczył mężczyznę bijącego kobiety, sam bym go roztrzaskał. Mam córkę i jeśli mężczyzna dotknąłby ją palcem, byłby to jego koniec. Przepraszam, że obraziłem kobiety
– napisał bokser na twitterze.

Jak widać wujek dobra rada jest pod każdą szerokością geograficzną. Z jednej strony można twierdzić, że to cham i damski bokser, ale z drugiej wytrzymanie tylu dni pod jednym dachem z marudną, zrzędliwą, kłótliwą i wrzaskliwą drugą połową, której 30 lat temu obiecaliśmy, że sobie z nią zmarnujemy życie to też jest skrajne okrucieństwo.