Dera mówił: "Z tego co ja rozmawiam z mieszkańcami, z tego co widać jak jest odbierany, takie jest poczucie większości Polaków i myślę, że zostanie to pokazane w tych wyborach.
-(Radio Plus) Polska nie miała lepszego prezydenta?
-(AD) Tak.
-(Radio Plus) Andrzej Duda jest lepszym prezydentem niż śp. Lech Kaczyński?
-(AD) Osobiście tak uważam. Prezydentura Lecha Kaczyńskiego została przerwana, nie dokończył prezydentury...
-(Radio Plus) Zabrakło zaledwie kilku miesięcy.
-(AD) No ale zabrakło. Ja osobiście uważam, że najlepszym prezydentem jest Andrzej Duda. Oczywiście każdy może mieć swoich faworytów."

Prezydent niezwłocznie podpiszę specustawę dotyczącą wyborów.

Gość Sedna Sprawy w Radiu Plus mówił też o terminie wyborów i ustawie, na podstawie której się odbędą „Widzę coraz większy konsensus wszystkich sił politycznych jeżeli chodzi o tę datę. Jeżeli Senat zrealizuje to co było zapowiedziane, że w przyszłym tygodniu ustawa wyjdzie z Senatu i w przyszłym tygodniu Sejm podejmie decyzję, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybory odbyły się 28 czerwca. Ten termin jest w mojej ocenie optymalny.
-(Radio Plus) Rozumiem, że Pan Prezydent nie będzie czekał i niezwłocznie podpisze ustawę, jeżeli w przyszłych tygodniu trafi na jego biurko?
-(AD) Absolutnie tak, z uwagi na to, że czas bardzo mocno goni. Chodzi o to żeby kalendarz był dobry dla wszystkich kandydatów, również dla Rafała Trzaskowskiego, żeby miał możliwość zebrania podpisów. Im szybciej zostanie wdrożona ta ustawa tym szybciej termin ogłosi Pani Marszałek i tym więcej czasu będą mieli kandydaci żeby spełnić wymagania związane z wyborami."