W sondażu na zlecenie „Polityki”, IBRiS sprawdził, jak rozłożyłyby się poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich, jeżeli weszliby do niej Duda i Trzaskowski.. Według sondażu Rafał Trzaskowski może liczyć na 46 proc. poparcia, a na Andrzeja Dudę zamierza zagłosować 45,2 proc. badanych, co oznaczałoby zwycięstwo obecnego prezydenta Warszawy, znanego ze skrajnie lewicowych poglądów i wspierania ideologii LGBT. 8,8 proc. ankietowanych nie podjęło jeszcze decyzji, na kogo oddałoby głos, (gdyby do drugiej tury dostał się Duda i Trzaskowski). Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-20 czerwca.

Jeżeli Andrzej Duda nie odniesie zwycięstwa w pierwszej turze, wszystko się może zdarzyć w drugiej. Zwycięstwo Dudy w I turze zapewniłoby ochronienie Polski przed prezydenturą kandydata Platformy, Trzaskowskiego, będącego przyczółkiem rewolucji obyczajowej, która ma odbyć się w Polsce na wzór tego, co dzieje się na Zachodzie. Sondaże Andrzeja Dudy dotyczące I tury mogą być niedoszacowane (było tak podczas kampanii w 2015 roku), stąd zwycięstwo na pierwszym etapie wyborów może być jak najbardziej możliwe. Potrzeba jednak do tego wielkiej mobilizacji.

Niedawno na łamach portalu prawy.pl informowaliśmy o apelu lidera Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusława Rogalskiego o zjednoczenie się prawicy i oddanie w I turze głosu na Andrzeja Dudę:

"Wystąpiłem z kolejnym apelem w imieniu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do kandydatów centroprawicowych,a przede wszystkim do tych czterech, do których apelowałem dwa tygodnie temu, do Krzysztofa Bosaka, Mirosława Piotrowskiego, Stanisława Żółtka i Marka Jakubiaka – wówczas apelowałem do nich, aby zrezygnowali i swoje ambicje osobiste porzucili na rzecz dobra wspólnego, na rzecz tego aby jeden kandydat mający największe szanse po prawej stronie sceny politycznej reprezentujący świat wartości bliski nam wszystkim, czyli Andrzej Duda, aby mógł zostać prezydentem już w pierwszej turze. Niestety ci czterej kandydaci nie wysłuchali apelu, a wręcz przeciwnie – część z nich, a zwłaszcza działacze Konfederacji – zaatakowali mnie bardzo mocno w mediach społecznościowych. Tym razem zwracam się do sumień wyborców tych kandydatów centro-prawicowych i apeluję do nich, aby nie marnowali głosu i aby oddali swój głos w tych wyborach na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, tak, aby miał jak największe szanse wygrania już w pierwszej turze. A gdyby doszło do tury drugiej, aby oddali swój głos również na niego w tej drugiej turze, bo każdy głos w tych wyborach będzie bardzo ważny" – powiedział dr Rogalski na antenie polonijnej rozgłośni w USA.