Znamy datę pogrzebu Zbigniewa Kuciewicza

0
0
0
/

Żołnierze i sympatycy Narodowych Sił Zbrojnych pożegnają prezesa swojego związku Zbigniewa Kuciewicza. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 16 października br. w Warszawie.

 

Wieloletni prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zmarł w nocy z 7 na 8 października br.

 

Pogrzeb odbędzie się 16 października br. O godz. 13.00 w kościele pw. św. Józafata w Warszawie (ul. Powązkowska 90). Jego ciało  spocznie na Powązkach Wojskowych.

 

Zbigniew Kuciewicz urodził się 15 listopada 1926 roku w Warszawie. Z konspiracją związany był już jako nastolatek. W 1941 roku został żołnierzem OW Związku Jaszczurczego. Rok później wstąpił w szeregi Narodowych Sił Zbrojnych.

Zbigniew Kuciewicz stawił czoła Niemcom będąc uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Walczył w Zgrupowaniu Chrobry II, w szeregach którego większość stanowili żołnierze NSZ.

 

Po zakończeniu Powstania Warszawskiego działał w konspiracji na terenie Łowicza. W latach 1946-1947 działał w WiN.

 

Łączył pracę zawodową (był wybitnym trenerem) z działalnością społeczną.

 

Zbigniew Kuciewicz zawsze aktywnie działał dla uczczenia pamięci żołnierzy walczących o wolną Ojczyznę. Animował środowisko Narodowych Sił Zbrojnych. Przyczynił się do budowy na warszawskich Powązkach pomnika-grobowca żołnierzy NSZ.

"Doskonale koordynował i nadzorował pracę wolontariuszy z młodego pokolenia, a jednocześnie dawał doskonałą lekcję patriotyzmu i zaangażowania w pracę społeczną. Wielki przyjaciel młodego pokolenia związanego z dziedzictwem NSZ. Chętnie przekazywał młodym ludziom swoją wiedzę i doświadczenia w ramach spotkań i prelekcji. Był jednym z największych orędowników sztafety pokoleń Narodowych Sił Zbrojnych" - czytamy na stronie internetowej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

 

IK

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną