Na szczęście część konferencji się odbyła, a tak było w przypadku Microsoftu. Ten od lat znany potentat oprogramowania zaprezentował różne ciekawe gry na konsole. Dzięki temu gracze już wiedzą, że będą mogli zagrać nie tylko w polskich kasynach, ale oddać się interesującej rozgrywce w gatunki takie jak FPS albo przygotówki, czy też może gry strategiczne.

Będziemy mieli, więc jak się okazuje do wyboru bardzo wiele interesujących tytułów, a szczególnie użyteczna względzie nowoczesna technologia, która będzie się objawiać w grafice oraz mechanice gry. To oczywiście także bardzo interesujące oryginalne fabuły.

Halo Infinite, czyli to na co czekaliśmy

Ten tytuł był wyczekiwany przez fanów rozgrywek komputerowych od dłuższego czasu. Na konferencji Microsoftu pokaz zaczął się rzeczywiście widowiskowo. Najpierw w zwiastunie widzimy budowę kombinezonu Master Chiefa. Następnie został zaprezentowany materiał z samą rozgrywką.

Tytuł jest dobrze znany fanom i do pewnego stopnia nie byli zaskoczeni. Wszyscy wiedzieliśmy, czego się spodziewać, a gra jest oczywiście jedną z najciekawszych. Jednocześnie też została odnowiona w sferze wizualnej. W końcu będzie to grafika jeszcze piękniejsza, a fabuła w grze ma być po prostu bardziej interesująca.

Coś dla miłośników wyścigów

Wszyscy gracze, którzy uwielbiają wyścigi, ale nawet ci, którzy po prostu interesują się grami doskonale znają tytuł Forza Horizon. Właściwie tej gry nie trzeba reklamować. Nie mogło jej także zabraknąć na nowych odsłonach przygotowanych przez Microsoft.

Kolejna edycja będzie nosiła nazwę Forza Motorsport, a to, co można było zobaczyć na zwiastunie, rzeczywiście robi bardzo duże wrażenie. Czemu to zawdzięczamy? Głównie nowemu silnikowi graficznemu. Jeżeli rozgrywka będzie się prezentowała tak jak na trailerze, to na pewno będziemy tym tytułem zafascynowani przez wiele kolejnych godzin.

Klimatyczna gra przygodowa

Kolejnym tytułem zaprezentowany na konferencji firmy Billa Gatesa jest szeroko komentowana Tell Me Why. Jest to gra przygodowa, którą podzielono na 3 etapy, w której będziemy śledzili losy Alyson oraz jej brata. Rodzeństwo wraca w rodzinne strony i przypomnieć sobie bardzo trudne dzieciństwo. 

Sceneria jest rzeczywiście bardzo tajemnicza i szybko nas wciągnie. Będziemy się znajdowali w fikcyjnym miasteczku Delos Crossing na Alasce. Kluczowe w tej grze będą właśnie wspomnienia z życia bohaterów. One będą wpływały na to, jak potoczy się rozgrywka.

Mechanika jest rzeczywiście ciekawa, ponieważ w trakcie rozgrywki będziemy kontrolowali na przemian jedną i drugą postać. Poza tym będziemy mogli dokonywać wyborów, które będą determinowały dalszy przebieg gry. Zaletą jest także eksploracja przepięknych graficznie lokacji. Dodatkowo możemy prowadzić rozmowy z różnymi osobami i wchodzić w interakcję z otoczeniem.

Horror na najwyższym poziomie, czyli The Medium

Tytuł, który może zainteresować miłośników horrorów to zaprezentowane na konferencji The Medium. W tej grze będziemy wcielali się w kobietę, która ma zdolność widzenia duchów. Rozgrywka polega na tym, że główna bohaterka musi rozwiązać zagadkowe morderstwo pewnego dziecka. 

Ciekawostką jest to, że autorami gry są Polacy, a na dobrą wiadomością jest to, że tytuł będzie dostępny nie tylko na konsole, ale również na komputer osobisty. Jeśli chodzi o mechanikę, to świat obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Poznajemy różne lokalizacje i zajmujemy się rozwiązywaniem zagadek. Dlatego gracz musi sobie radzić z większymi i mniejszymi niebezpieczeństwami.