Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Inicjatywy Ustawodawczej  #ZatrzymajAborcję organizują wspólny różaniec w intencji dobrego  wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.  Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 września 2020 r. (poniedziałek) w  Warszawie przy al. Jana Christiana Szucha 12a, przed Trybunałem  Konstytucyjnym w godzinach od 18.00 - 19.30. Kolejne spotkania odbywać  się będą co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu.

We czwartek, 22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny na czele z  Panią Prezes Julią Przyłębską, rozpozna sprawę niezgodności z  konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej ustawie aborcyjnej.  Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze  strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na  rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life  #ZatrzymajAborcję (www.zatrzymajaborcje.pl).

Dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na  możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie  praktyki. Jest hańbą dla polskiego państwa. Trybunał Konstytucyjny ma  szansę wreszcie tę hańbę zakończyć.

"Od chwili złożenia w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję oraz  pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie,  legalnie zamordowano ponad 3000 poczętych dzieci. W imię obrony  każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli bez względu na stan ich  zdrowia, domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego  życie nienarodzonych dzieci. Dlatego też będziemy spotykać się pod  Trybunałem co tydzień aby pokazać Sędziom, że jest to sprawa  najwyższej wagi." - mówi Kaja Godek, pełnomocnik Obywatelskiej  Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję

Każdy kto chce zaangażować się w tę sprawę, pod adresem:  https://www.twojepetycje.pl/petycje/o-ochrone-zycia-dzieci-zagrozonych-aborcja-petycja-do-julii-przylebskiej/ może napisać maila do Prezes TK Julii Przyłębskiej o ochronę życia dzieci  poczętych.