Firma CD Projekt Red (CDPR) podbiła światowy rynek gier serią o Wiedźminie. Obecnie zaś prowadzi prace nad kolejnym projektem, wobec którego zarówno gracze jak i akcjonariusze żywią wielkie nadzieje, czyli "Cyberpunk 2077".

Potentat gier RPG prowadzi także sklep. Niestety, ale gdy sukces uderzy do głowy, zaczyna się podejmować głupie decyzje. Już wcześniej polskojęzyczny profil firmy w mediach społecznościowych z okazji "miesiąca dumy" zmienił swoje zdjęcie profilowe na te w barwach LGBT. Internauci zwrócili uwagę, że arabskojęzyczny profil tego nie zrobił. Ciekawe dlaczego?

Deklaracje to jednak jedno, a konkretne działania drugie. W oficjalnym sklepie CDPR pojawiły się koszuli z sześciobarwną flagą totalitarnego ruchu LGBT.

- Mimo, że w nazwie naszego studia mamy RED, czyli kolor czerwony, to w duszach i sercach — i na tej koszulce! — grają nam wszystkie kolory tęczy. Wszak najlepsze rzeczy na świecie powstają wtedy, gdy po prostu jesteśmy sobą - przekonują sprzedawcy.

Mało tego - jak zaznaczono, "każda zakupiona w CD PROJEKT RED Gear koszulka Tęczowy RED wspiera organizację Kampania Przeciw Homofobii". Wygląda więc na to, że kupując grę z serii "Wiedźmin" albo w przyszłości "Cyberpunka 2077", pośrednio wspierać się będzie także LGBT. Nie wiadomo bowiem, jak daleko posuną się władze firmy i czy nie zaczną np. bezpośrednio finansować tego typu organizacji.