- Podoba ci się ten oto szpital kontenerowy, tymczasowy dla pacjentów podejrzanych o zarażenie się koronką? Te podwójne zasieki z drutu żyletkowego - bo nawet nie kolczastego - wzbudzają twoje zaufanie? Zauważyłeś, że zasieki te skierowane są do wewnątrz, czyli ich zadaniem jest chronić, by nikt się z tej placówki nie wydostał, a nie, by nikt się do tej placówki nie włamał? - mówi w materiale Krzysztof Woźniak.

Pokazuje także zdjęcia wspomnianego węgierskiego "szpitala tymczasowego", który ulokowany został... na terenie więzienia.

- Tego typu szpitale bardzo możliwe, że lada moment powstaną w Polsce - zaznacza "Ator". Przypominamy, że niedawno informowaliśmy o kontenerach do izolacji osób podejrzanych o zakażenie Covid-19 oraz o zakończeniu pierwszego przetargu w Polsce na "utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji (triażu) i bezpiecznego transportu pacjentów".

- Czy nie zastanowiło was, dlaczego mając tak ogromną liczbę potencjalnych lokalizacji - bo te szpitale kontenerowe można umieścić dokładnie wszędzie, gdzie się tylko chce, to jest ich główna zaleta - zdecydowano się na umieszczanie ich w więzieniu? Przecież sam przejazd przez te zasieki to jest coś niesamowicie stresującego dla pacjenta - podkreśla vloger.