Osiedle Przystań, które powstanie w podwarszawskich Łomiankach wydaje się być sposobem zyskania przez deweloperów nowych klientów. Takie rozwiązanie może być kuszące między innymi ze względu na coraz większą polaryzację społeczeństwa oraz chęć zapewnienia swoim najbliższym obecności w kręgu ludzi z wartościami co, szczególnie w aglomeracji warszawskiej, jest coraz bardziej trudne. Jeżeli chodzi o samą inwestycję to będzie to osiedle domów jednorodzinnych dla katolików. Na jego terenie znajdzie się między innymi kapliczka, w której mieszkańcy będą mogli gromadzić się podczas nabożeństw, a także chlebowy piec, otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Dodatkowo każdy budynek będzie mieć swojego świętego patrona, a "kamieniem węgielnym" wmurowanym w dom będą cudowne medaliki.

Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga - można przeczytać na oficjalnej stronie osiedla dla katolików, które powstaje w Łomiankach między ul. Brzegową i Wiślaną. Od Warszawy będą je dzielić zaledwie 4 km. Budowa osiedla już trwa. Domy będą mieć charakter zabudowy bliźniaczej. W pierwszym etapie powstaną 32 lokale położne w północnej części inwestycji. Kolejne znajdą się bliżej ulicy Wiślanej, gdzie planowany jest również między innymi klubik dziecięcy, punkt, przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacyjny, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working, piec chlebowy, a każde kapliczka. W późniejszym terminie planowane jest również postawienie miejsca wyciszenia i modlitwy, czyli oratorium. Wszystkie domy będą miały metraże 105 i 147 m2 dla rodzin 2+2 oraz większych.

Budujemy je dosłownie "jak dla siebie” - funkcjonalnie, z uwzględnieniem potrzeb dużych rodzin i z dobrych materiałów, cenowo będą znacznie tańsze od tych w okolicy - opowiadał w rozmowie z ''Gościem Niedzielnym'' Kamil Kwiatkowski, deweloper, który z rodziną chciałby zamieszkać na budowanym przez siebie osiedlu w Łomiankach. Każdy z budynków znajdujących się na osiedlu będzie miał swojego świętego patrona. Znajdą się wśród nich m.in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Oprócz nich każdy z domów będzie miał wmurowany cudowny medalik, a mieszkańcy powierzeni są w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie religijnej związanej z danym świętym. Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się relikwie. (...) Planujemy zapraszać rekolekcjonistów, osoby z ciekawymi świadectwami, organizować warsztaty dla małżonków, a także integrować całe rodziny, modlić się za siebie nawzajem i wspierać. Ale nie będziemy robić "selekcji”. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości - zwirzył się ''Gościowi Niedzielnemu'' inwestor.

Tak o inwestycji na swojej stronie internetowej pisze deweloper: „Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga. Osiedle Przystań to wyjątkowe osiedle domów jednorodzinnych w Łomiankach Dolnych, usytuowane w zielonej spokojnej okolicy. Nowoczesna i uporządkowana architektura, rekreacyjne otoczenie terenów Wisły i jezior: Fabrycznego, Kiełpińskiego oraz Dziekanowskiego jak i Puszczy Kampinowskiej, a także bliskość Warszawy to niewątpliwe atuty tej prężnie rozwijającej się i pełnej zieleni inwestycji. Osiedle będą tworzyły budynki jednorodzinne, głównie o charakterze zabudowy bliźniaczej. Pierwszy etap obejmuje 32 lokale położone w północnej części inwestycji. Kolejne etapy będą powstawały w kierunku ulicy Wiślanej, gdzie planowany jest również między innym klubik dziecięcy, punkt przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacji, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working oraz kapliczka a docelowo również miejsce wyciszenia i modlitwy czyli Oratorium. Naszą wizją było stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla rodzin, którą przyszli mieszkańcy będą nazywać swoim domem i bezpieczną przystanią. Planowany termin zakończenia prac oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie pod kwiecień 2022.”

DZ

Źródło: wawainfo.pl