Z zagranicy

Zabijają 137 osób na godzinę

Ponad 54 mln dzieci zostało zamordowanych w Stanach Zjednoczonych od czasu zalegalizowania przerywania ciąży w 1973 roku – poinformował National Right to Life Committee (NRLC).

Wyliczenia przeprowadzono w oparciu o dane pozyskane z Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób (CDC), agencji rządu federalnego USA.

Drugim źródłem informacji był proaborcyjny Instytut Guttmachera. Instytut otrzymuje dane bezpośrednio z klinik i ośrodków dokonujących przerywania ciąży i stanowi najlepsze źródło aktualnych danych o liczbie aborcji.

 

Wielkanocny stół bez PEPSI! – akcja Fundacji S.O.S Obrony Poczętego Życia. Zobacz dlaczego! >>>

Opublikowane przez NRLC tragiczne liczby oznaczają, że w USA dokonuje się ponad 3,3 tys. aborcji dziennie. Z rąk lekarzy, co godzinę życie traci 137 poczętych dzieci. Ogółem liczba aborcji – chirurgicznych i farmakologicznych – wynosi około 1,2 mln rocznie.

– Aborcja zebrała w Ameryce straszliwe żniwo. Straciliśmy ponad 54 mln naszych synów, córek, przyjaciół i sąsiadów i z tego powodu jesteśmy dużo biedniejszym krajem – podsumował raport dr Randall O’Bannon z NRLC.

Anna Wiejak
Źródło: Human Life International Polska

fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra