Europa to jeden z księżyców Jowisza. Znany z kontrowersyjnych tez ufolog Scott Waring zarzucił NASA, że agencja rzekomo ma informacje o obecności obcych i nie dzieli się nimi z ludźmi.

Waring opublikował zdjęcia Europy, na których widać czarne plamy. Według ufologa, miałyby one świadczyć o tym, że na księżycu koło Jowisza nieznana kosmiczna cywilizacja założyła bazę w nieznanym nam celu.

- Właśnie znalazłem coś absolutnie oszałamiającego na księżycu Europa. Niezwykłe kąty proste, ogromny kadłub i duże otwory w środku, być może do dokowania obcych statków. Dwa długie skrzydła, po jednym z każdej strony. To wielcy faceci – o długości około 20 mil - mówił Waring.

Zarzucił także, że celowo publikuje się czarno-białe zdjęcia księżyca, by utrudnić dostrzeżenie rzekomych obiektów zwykłym ludziom.

- Czarno-biały jest trudniejszy do zobaczenia niż kolor. Może NASA celowo wykorzystuje taki układ kolorów, aby zataić informacje na temat istnienia obcych na Europie. Księżyc Jowisza powinien mieć tę lodową powierzchnię nad wielkim słonym oceanem. Na Europie istnieje wiele innych anomalii, takich jak ogromne wąwozy, które mogą być tunelami nad ziemią - przekonywał.