Po co ci iPad, jeśli masz już iPhone?

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Reklamodawca

Wielu użytkowników iPhone nie do końca rozumiem sens istnienia urządzenia takiego jak iPad. W końcu są one do siebie bardzo zbliżone. Mają ten sam system operacyjny i te same możliwości. iPad jest co prawda większy, ale czy to coś zmienia? Internet oraz aplikacje wyglądają przecież wystarczająco dobrze na klasycznym iPhone, do którego większość z nich jest specjalnie dostosowana. Czy jednak taki sposób myślenia jest w pełni uzasadniony?

Odkryj nową jakość mobilnej rozrywki

Osoby mające wątpliwości co do tego, czy iPad wnosi korzystanie z internetu oraz mobilnych aplikacji, w zdecydowanej większości są po prostu osobami, które iPada nigdy nie użytkowały. Bowiem - w kontakcie z tym urządzeniem, po przekonaniu się na własnej skórze, jaki wpływ na jakość doświadczenia ma większy ekran, sceptyzm ten zwykle bardzo szybko gaśnie.

Strony internetowe prezentują się na iPadzie, jak na żadnym innym urządzeniu i moim zdaniem, wertykalny ekran iPada oferuje jakość doświadczenia użytkownika wyższą nawet, niż laptop lub klasyczny komputer stacjonarny. Z jednej strony ekran jest na tyle duży, że rozmieszczenie na nim wszystkich elementów zawartych na stronie nie wymaga praktycznie żadnych kompromisów, a z drugiej to właśnie na wertykalnym, a nie horyzontalnym ekranie strony internetowe prezentują się najlepiej.

Dochodzi do tego ogromną poręczność - w której laptopy wyposażone nie tylko w ekran, ale również sporych rozmiarów klawiaturę, iPada nigdy nie dościgną. Nie jest on oczywiście również poręczny co smartphone, jednak pod tym względem zdecydowanie bliżej mu do iPada, niż do laptopa.

Przenośne kino mieszczące się w twojej dłoni

Ekranu iPhone, pomimo doskonałej jakości, ze względu na swój rozmiar i poręczność, nie jest do końca dostosowany do oglądania najeżonych efektami specjalnymi hollywoodzkich filmów, a doświadczenie to, o ile nie jest złe - to wypada wyraźnie gorzej w porównaniu do laptopa, klasycznego komputera lub telewizora. Jednak ekran iPada jest już na tyle duży, że ze względu na to, że jest on trzymany stosunkowo blisko oczu, oferuje w pełni jakościowe seanse filmowe. Ekran monitora jest oczywiście większy, jednak podobnie większa jest jego odległość od naszych oczu, przez co w ogólnym rozrachunku, doświadczenie jest podobne.

Warto pamiętać też o tym, że w iPadach, ze względu na ich rozmiar, umieszczono niezwykle pojemne i wydajne baterie. Dla osób zainteresowanych zakupem iPada w atrakcyjnej cenie, polecamy sklep lantre.pl - https://lantre.pl/ipad/ipad-pro.html. warto rozważyć również alternatywę dla klasycznego iPada, również dostępna w sklepie Lantre.pl - iPad Mini 5 to iPad w mniejszej i bardziej poręcznej wersji.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną