W trakcie transmitowanego na żywo wydarzenia aktorka na scenie rozebrała się do naga. Był to jej sposób na wyrażenie sprzeciwu wobec nieudolnej polityki rządu i akt solidarności z tymi wszystkimi artystami i przedstawicielami kultury, którzy utracili możliwość wykonywania swoich zawodów przez pandemię COVID-19. Na plecach Masiero znajdował się apel skierowany do premiera Jeana Castexa "Oddaj nam sztukę, Jean". Oto nagranie z tego zajścia:

 

 

Taki model okazywania swojego zdania zdaje się mieć w postępowych miastach zachodu coraz więcej zwolenników. W 2019 roku głośno o takim zachowaniu było przy okazji tematu Brexitu. Dr Victoria Bateman z Uniwersytetu Cambridge od kilku dni poprzedzających decyzje o brexicie, pojawiała się w studiach radiowych i telewizyjnych bez ubrań. W ten sposób protestowała przeciwko brexitowi, który jest zdaniem przyniesie Wielkiej Brytanii fatalnie skutki. Do akcji profesor postanowiła dołączyć Rachel Johnson, siostra byłego ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. W trakcie programu „The Pledge” w stacji Sky News kobieta rozebrała się do naga. Siostra byłego szefa resortu spraw zagranicznych podkreśliła, że zainspirowały ją działa dr Bateman. – W dzisiejszych czasach trudno skupić na sobie uwagę publiczności. Kiedy mówisz o brexicie, twój głos jest praktycznie niesłyszalny. Osiągnęliśmy punkt krytyczny. Rozbieram się, ponieważ chcę, żeby temat konieczności zorganizowania debaty o brexicie w końcu trafił do dyskursu publicznego. Musimy sobie szczerze odpowiedzieć, jakie będą koszty wyjścia z UE – podkreśliła dodając że brexit pozostawi Wielką Brytanię nago.

 

Nieśmiało i połowicznie, podobnych praktyk próbują postępowi ludzie w Polsce. Karolina Micuła, polska aktorka i wokalistka wzięła w październiku ubiegłego roku udział w strajku kobiet w Warszawie. W samym centrum miasta weszła na dach samochodu i zdjęła koszulkę. Tłum zobaczył jej nagie piersi. W dłoni trzymała zapaloną racę. Zrobiła to w imię solidarności z kobietami i w ramach protestu spowodowanego wyrokiem TK w sprawie aborcji. Tym zdjęciem wywołała jeszcze większe kontrowersje. Karolina Micuła to aktorka, wokalistka, autorka piosenek, ale przede wszystkim aktywistka i działaczka społeczna. Kobieta jest związana m.in. z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Od początku bardzo zaangażowana w protesty w sprawie zaostrzenia przepisów ustawy antyaborcyjnej. W 2019 r. pojawiła się w obsadzie serialu Polsatu "Ślad". Artystka pojawiła się na dzisiejszym proteście w Warszawie. Wykonała symboliczny gest na oczach tłumu. Weszła na dach samochodu z odpaloną racą i pokazała nagie piersi. Sfotografowała ją Katarzyna Piasecka, która umieściła zdjęcie w sieci. Jedni internauci okazali szacunek aktorce, inni uznali, że jej postawa nie była na miejscu: - Serio? Mi osobiście wstyd za taką formę protestu.

 

WO