Alfa Group – agencja ochrony, która postawiła na nowoczesną technologię

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne /

Alfa Group to agencja ochrony, która charakteryzuje się wykorzystywaniem najnowszej technologii podczas wykonywania swojej pracy. Dzięki temu może zagwarantować swoim klientom wysoką jakość przy jednoczesnej optymalizacji środków przeznaczanych na ochronę obiektów.

Alfa Group – specjaliści na rynku security

W branży ochroniarskiej ogromną rolę odgrywa doświadczenie. Alfa Group swoje usługi świadczy nieprzerwanie od 2005 roku. Nad bezpieczeństwem klientów czuwa kadra złożona z osób posiadających doświadczenie z wojska oraz policji. To właśnie ich wiedza jest wykorzystywana w celu zapewnienia jak największej kontroli nad nadzorowanym obiektem.

Przede wszystkim ta agencja ochrony zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką przewagę potrafi zagwarantować technologia. To właśnie nadzór wideo odegrał ważną rolę podczas pandemii. Postęp technologiczny jest od miesięcy bardzo widoczny.

W zasadzie co kwartał na rynku pojawiają się nowinki technologiczne związane z analityką obrazu. Pozwala to na nieustanne modyfikowanie aktualnych rozwiązań, które poszerzane są o nowe możliwości. Systemy analityczne są w stanie odnotowywać informacje o zachodzących zmianach i w ten sposób pozwalają na wyciąganie szerszych wniosków.

Alfa Group stawia na rozwiązania mobilne

O przydatności technologii szerzej wypowiedział się Sławomir Jaworski, prezes zarządu Alfa Group. Podkreślił on, że jego agencja ochrony nie boi się inwestować w najnowsze rozwiązania.

Właśnie dopięliśmy umowę z niemiecką firmą LivEye, która specjalizuje się w mobilnych systemach bezpieczeństwa. Rozwiązania mobilne nie są oczywiście novum na polskim rynku, ale konfiguracje, jakie proponują nasi niemieccy partnerzy, reprezentują naprawdę wysoki poziom innowacyjności. Jako pierwsi w Polsce podpisaliśmy z ich dostawcą umowę o współpracy. Wkrótce z nieskrywaną dumą zaprezentujemy systemy mobilne, które technologicznie są dużo bardziej zaawansowane względem konkurencji. Skupimy się na dwóch systemach LivEye: ONE+ i PRO 2.0. Pierwszy z nich to 6-metrowa wieża monitorująca wyposażona w dwie kamery PTZ z aktywnym zoomem i inteligentne oprogramowanie. Stanowisko zajmuje niewielką powierzchnię i łatwo zmienić jego docelowe miejsce. LiveEye ONE+ wymaga zasilania 230 V, jednak w przypadku awarii zasobnik prądu dostarcza zasilanie do 80 godzin. Z kolei system LiveEye PRO 2.0 jest rozwiązaniem hybrydowym, przyjaznym dla środowiska. Maszt jest nieco większy, ale nadal łatwo zmienić stanowisko w zależności od potrzeb. Ogromnym atutem systemu jest jego działanie na paliwo, przy czym zbiornik o pojemności 150 l starcza na 3 miesiące pracy. Oba systemy są konfigurowane zdalnie, a ich zasięg widzenia wynosi 200 m – wyjaśnił Sławomir Jaworski.

Alfa Group zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku wyróżniają ją stosowane przez nich rozwiązania. To właśnie one stanowią ciekawą propozycję dla klientów, którym zależy na sprawdzonych systemach bezpieczeństwa dla swoich obiektów.

Co może zaoferować Ci Alfa Group?

Ta konkretna firma ochroniarska doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że doświadczeni pracownicy powinni mieć do dyspozycji zaawansowaną technologię. Tylko w ten sposób można zagwarantować najwyższe usługi swoim klientom.

Monitoring zdalny pozwala również na ograniczenie kosztów związanych z ochroną obiektu. W niektórych przypadkach oszczędności mogą sięgnąć nawet 70%. Jest to sytuacja ciekawa, ponieważ jak już wspomnieliśmy, aktualnie to e-ochrona jest wydajniejszą formą ochrony. Warto rozważyć różne możliwości. Cenna może okazać się rozmowa ze specjalistami z Alfa Group, którzy doradzą, jakie środki ochrony dobrze mieć w naszym obiekcie. Przede wszystkim musimy mieć świadomość tego, że współpracujemy z doświadczonymi ludźmi, którzy wiedzą i doświadczeniem będą w stanie zapobiec wszelkim nieprzyjemnościom związanym z ochroną naszej działalności.

Andrzej Dworzański

Źródło: Redakcja

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną