Matebook X konkurencją dla Macbooka?

Oba urządzenia porównywane są na każdym kroku. Nie ma się zresztą czemu dziwić, uchodzą one za luksusowe sprzęty, które jednak różnią się na wielu płaszczyznach.

To, co zdecydowanie wyróżnia Huawei Matebook X, to wyświetlacz z najwyższej półki. Na rynku znajdziemy wiele notebooków, które będą osiągały dobre pomiary prędkości, jednak w przypadku wyświetlacza sytuacja często nie wygląda już tak kolorowo. Z tego powodu produkt ze stajni Huawei zadowoli osoby, dla których wysoka wierność kolorów oraz wysoki kontrast stanowią istotny argument przy decyzji o zakupie.

Powyższe punkty sprawiają jednak, że zużycie baterii jest wyraźnie wyższe. Z tego powodu sprzęt pozwala na około pięciu godzin pracy na akumulatorze. Natomiast warto podkreślić, że ładowanie jest szybkie, dzięki czemu nawet całkowicie wyczerpanego laptopa szybko przywrócimy do pełnej sprawności.

Uwagę przykuwa wysoka jakość wykonania. W tym przypadku naprawdę widać, za co się płaci. Konstrukcja jest lekka, dzięki czemu Matebook X nadaje się do zabierania go w podróż – nie będzie nam ciążyć, a w naszych rękach będzie naprawdę potężna maszyna. Na urządzeniu nie widać zbędnych świecidełek, czym sprzęt odróżnia się od laptopów gamingowych. Na pokrywie znajdziemy jedynie srebrne logo Huawei.

Sprzęt idealny do każdych potrzeb

Niewątpliwą zaletą notebooka jest jego wielofunkcyjność. Można powiedzieć, że przyda nam się zarówno podczas pracy, jak i w przypadku codziennego funkcjonowania. Docenić należy przestrzenny dźwięk, który bazuje na czterech głośnikach z podziałem częstotliwości. Zapewniają one głębokie basy oraz czyste soprany. Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie dwóch głośników w klawiaturze doświadczymy zupełnie nowego wymiaru dźwięku.

W przypadku laptopów częstym problemem jest touchpad, który jest mało intuicyjny. W przypadku Matebooka X ten problem nie występuje. Co więcej, HUAWEI Free Touch z dużą dokładnością wyczuwa nacisk palców i reaguje delikatnymi wibracjami.

Kolejną dużą zaletą jest funkcja HUAWEI Share, która umożliwia interakcję między laptopem a smartfonem. Za pomocą jednego kliknięcia możemy połączyć oba sprzęty, tworząc z nich spójny ekosystem. Muzyka, filmy czy działające aplikacje mogą w mgnieniu oka pojawić się na ekranie naszego notebooka.

Producent postawił również na bezpieczeństwo sprzętu. Aby chronić prywatność użytkowników, sprzęt został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Możemy uruchomić i zalogować się do laptopa jednym kliknięciem, jednak nic takiego nie wydarzy się bez naszej wiedzy.

Huawei Matebook X i jego wydajność

Sprzęt imponuje swoją wydajnością. Wszystko za sprawą karty graficznej nVidia GeForce MX 250, która we współpracy z procesorem Intel Core 10. generacji stwarza idealne środowisko do komfortowej pracy i rozrywki. Praca na wielu aplikacjach jednocześnie jest płynna i kompletnie bezproblemowa. Nie musimy obawiać się o zawieszenie systemu.

Notebook jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią trzymać wszystkie ważne dane w jednym miejscu. Umieszczony w urządzeniu dysk SSD ma pojemność 1 TB, dzięki czemu jesteśmy w stanie przechowywać na nim wiele rzeczy bez konieczności usuwania tych tymczasowo nieużywanych.

Huawei Metebook X ma swoją cenę, jednak wszystko wynagradza oferowanymi możliwościami. Jest to sprzęt, który umożliwi nam bezproblemową pracę oraz rozrywkę na najwyższym poziomie. A wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu użytkownikowi urządzenia.

Jan Strychacz