Obama osłabia armię USA kobietami
Interim Center for Military Readliness dowodzi, że od 4 grudnia 2015 armia USA uległa osłabieniu. Winna jest temu decyzja Barracka Obamy o otwarciu wszystkich stanowisk w US Army dla kobiet, w tym oddziałów specjalnych.
Specjalny Raport cytuje generała George'a W. Smitha, że po włączeniu kobiet do formacji Marines jest ona w stanie wykonać tylko 69% zadań z pola walki. Uszkodzenia układu mięsnioszkieletowego występują w 40,5% przypadków u kobiet i 18,8% u mężczyzn. Podczas treningów piechoty panie mają urazy w 13% przypadków a panowie 2%. Wedle raportu panie w mundurach są wolniejsze podczas wspinaczek na urwiska, pokonywania wąwozów. Strzelają gorzej. Stwierdza tak, że: "dobrze udokumentowane różnice w sile dolnej i górnej siły ciała skutkują większym zmęczeniem większości kobiet, które przyczynia się do występowania częstszych urazów i nadwyrężeń, takich jak złamania z przeciążenia".
Dodaje także: "Fizjologiczne różnice w tkance tłuszczowej między mężczyznami a kobietami - tłuszcz jest synonimem z 'ciężaru własnego' odnoszącego się do masy dodatkowego wyposażenia jakie może być przenoszone (...) umiejscawia kobiety niekorzystnie od samego początku w zadaniach stawianych przed [formacjami] piechoty [morskiej]".
Zauważa także, że wbrew temu, co twierdzą feministki, istnieje też nierówność oparta o genetykę: "Średnio kobiety posiadają mniej beztłuszczowej masy ciała, są lżejszej budowy, która wpływa na długość i częstotliwość kroku po zwiększeniu obciążenia, posiadają niższy poziom maksymalnego pułapu tlenowego (VO2) i mniej siły i możliwości anerobowych i aerobowych niż mężczyźni".
Associated Press podaje, że wedle ankiety przeprowadzonej wśród 170 tys. kobiet w armii USA tylko 8% chce pełnić zadania w jednostkach frontowych.
Do 31 grudnia 2015 mają być wprowadzone zmiany w armii znoszące obecne ograniczenia ze względu na płeć. Członek komitetu dla osób służących w wojsku i dwukrotny uczestnik wojny w Afganistanie Duncan Hunter ocenia: "Jest to jednostronna decyzja podjęta przez sekretarza obrony z powodów czysto politycznych. Co to oznacza dla naszych zdolności do bycia zabójczymi na poziomie małych jednostek? To zmniejszy tą zdolność".
Stew Smith podaje, że wedle wymogów Piechoty Morskiej USA osiemnastoletni mężczyzna robi trzy pompki, 50 brzuszków i przebiega 3 mile (4,8 km) do 28 minut. Dla porównania osiemnastoletnia kobieta wisi na zgiętych ramionach przez 15 sekund na drążku, wykonuje 50 brzuszków i ten sam dystans przebiega w czasie do 31 minut. Tym samym do zdobycia 225 punktów (I kategoria sprawności) panie nie wykonują pompek i mają prawo być o 11% wolniejsze od panów.
W 1901 roku armia USA wprowadziła kobiety do wojska jako pielęgniarki. W latach 70. XX wieku pilotowały one śmigłowce, choć w 1991 Kongres Stanów Zjednoczonych potwierdził zakaz, że nie mogą uczestniczyć w lotach bojowych.
Sekretarz obrony Ashton B. Carter ogłosił, że panie mają prawo wstępowania także do jednostek komandosów. Alessandra Kirby jako pierwsza kobieta skończyła 21 sierpnia 2015 szkołę Rangersów. Wedle zapowiedzi Ashtera panie: "Będą mogły prowadzić czołgi, strzelać z moździerzy, dowodzić piechurami w walce. Mogą też służyć jako rangersi, zielone berety, foki, oddziały piechoty morskiej, skoczkowie spadochronowi - i wszędzie [tam] gdzie tylko [drzwi] były otwarte wyłącznie dla mężczyzn".
Do tej pory w oddziałach specjalnych trwały dyskusje o włączeniu kobiet do służby. Pełniły dotychczas funkcje pomocnicze. Michał Piekarski ze Special Ops wskazuje, że panie są włączane do armii ze względów demograficznych, jak stało się to w Izraelu. Jednocześnie zauważa, że brak możliwości rozdzielenia linii frontu od tyłów, co dowiódł przykład 507 kompanii remontowej w Iraku. Podczas zasadzki wzięto wtedy do niewoli dwie amerykańskie kobiety służące w armii.
Jacek Skrzypacz
WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl