Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Prawda na temat tego sposobu zarabiania bądź też powielania majątku jest taka, że nie jest to łatwa, ani tym bardziej oczywista metoda. Obecnie istnieje wiele możliwości na rozpoczęcie swojej przygody z kryptowalutami, należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie z nich są w pełni bezpieczne. Duże zainteresowanie walutami kryptograficznymi sprawiło, że na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej firm oraz stron, które pośredniczą w trakcie procesu transakcji. Używanie tego typu stron bądź też korzystanie z pomocy wykwalifikowanych firm może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę (zwłaszcza dla początkujących kryptoinwestorów), jednak decydując się na ten krok, warto zrobić dobry research i postawić na sprawdzone źródło. Jedną z wyżej wspomnianych stron internetowych, godnych zaufania jest...Jest to w pełni bezpieczna strona, która posiada wysokiej klasy oprogramowanie, wielokrotnie nagradzane oraz podziwiane przez najlepszych informatyków. Oprogramowanie
bitcoin millionaire jest w stanie precyzyjnie oraz sprawnie przeanalizować sytuację na rynku kryptowalut, oraz wybrać możliwie najlepszą inwestycję dla Ciebie.

Jak prezentuje się aktualny rynek kryptowalut?

Kryptowaluty to temat, o którym można by dyskutować bez końca z takim samym zapałem jak na początku rozmowy. Wszystko za sprawą niezwykłej zmienności oraz dynamiki rozwoju, która jest wyjątkowo szybka nawet w porównaniu do tradycyjnych papierów wartościowych. To czy dana kryptowaluta warta jest inwestycji, to kwestia zmienna, zależna od wielu z pozoru niezależnych czynników. Wpływ na to, jak bardzo wartościowa jest konkretna moneta internetowa, mają między innymi:

  • Sytuacja gospodarcza (zarówno w danym kraju, jak i na świecie)

  • Stosunki polityczne

  • Poziom inflacji

  • Popyt.

Jak widać, rynek kryptowalut nie należy do najbardziej stabilnych form inwestycji, jednak w zamian za to jest w stanie odpłacić się całkiem pokaźnymi zyskami. Pod spodem przygotowaliśmy krótkie zestawienie najbardziej rozchwytywanych, a co za tym idzie również wartych inwestycji kryptowalut.

Dogecoin

Dogecoin to kryptowaluta, o której zrobiło się szczególnie głośno w 2021 roku, dzięki słynnemu wpisowi Elona Muska (to doskonale opisuje uzależnienie rynku od wpływów zewnętrznych). Dogecoin podobnie jak Bitcoin (najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta na świecie) cechuje się dużą zmiennością wartości w stosunkowo krótkim czasie. Chwiejność Dogecoin'a w praktyce oznacza, że handlując nim, można stracić. Podejmując to ryzyko, ma się jednak szansę na to, ze w krótkiej chwili Twoja inwestycja może się zwrócić ponad kilkukrotnie. Dodatkową zaletą tej kryptowaluty jest to, że coraz więcej osób wykorzystuje ją do przeprowadzania różnego rodzaju transakcji (śmiało można zatem założyć, że już wkrótce przebije się do świata handlu). Mówiąc o Dogecoin nie można nie wspomnieć również o tym, że moneta ta zrobiła bardzo duże zamieszanie, a nawet przewartościowanie w świecie kryptowalut, powoli dorównując lub zastępując niekwestionowanego króla walut internetowych – Bitcoin'a.

NEO

Kolejnym hitem tego roku okazała się kryptowaluta o chwytliwej nazwie ,,NEO". Ta obiecująca waluta internetowa jest określana przez specjalistów jako doskonały element inwestycji długoterminowej. Oznacza to mniej więcej tyle, że NEO jest dobrym pomysłem dla osób, które mają w planach zakup kryptowaluty po to, by po pewnym (najczęściej długim) czasie sprzedać ją z zyskiem. Istotną informacją jest zatem to, że nie jest to waluta, która dobrze sprawdzi się w handlu.

BAT

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kryptowalutą, która odegrała ważną rolę w 2021 roku jest BAT. System działania tej waluty odbiega od innych tego typu inwestycji. Jej ,,nabycie" jest możliwe poprzez oglądanie reklam zaproponowanych przez specjalną przeglądarkę internetową ,,Brave Browser". Jest to niewątpliwe innowacyjne podejście, jednak okazało się one niezwykle trafne.

 

Aleksandra Krajewska