W związku ze wzrostami zakażeń i liczby zgonów kolejne kraje w Europie zaostrzają restrykcje. Austria wprowadziła całkowity lockdown dla wszystkich, podobny krok rozważają nasi południowi sąsiedzi - Słowacy.  A co w związku z rosnącą liczbą przypadków Covid-19 powinien zrobić polski rząd? - takie pytanie otrzymali ankietowani

Za wprowadzeniem obostrzenia dla wszystkich, bez względu na to, czy są zaszczepieni czy nie, opowiada się 15,4 proc. badanych. 39,7 proc. uważa, że obostrzenia powinny zostać wprowadzone, ale tylko dla tych, którzy nie przyjęli preparatu przeciw Covid-19.

Za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień na koronawirusa jest 17,0 proc. ankietowanych. 24,5 proc. opowiedziało się za wprowadzeniem częściowej odpłatności dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw Covid-19, a trafiły z powodu tej choroby do szpitala.

Co czwarty badany jest za tym, by dać pracodawcom możliwość sprawdzania, czy pracownicy są zaszczepieni - tak odpowiedziało 24,4 proc. 

O 28 380 nowych infekcjach poinformował w środę resort zdrowia. Przed tygodniem Ministerstwo Zdrowia informowało o 24 239 potwierdzonych infekcjach. Dzisiejsza liczba zakażeń jest wyższa o 4141. To wzrost o 17 procent.