Pytany o możliwość weryfikowania certyfikatów odpowiedział: Uważam, że ta możliwość jest w dużym stopniu hipotetyczna i teoretyczna. Znaczniej bardziej prawdopodobne jest to, że tych miejsc będzie zajętych 30%."

Poseł Tomasz Latos pytany, czy przedstawione zasady są spójne i konsekwentne, np. w kontekście zamkniętych klubów i zrobienia wyjątku dla imprez sylwestrowych, mówi „Mamy jeszcze ponad 3 tygodnie do tego momentu. Wiele zależy od nas. Jeżeli podejdziemy do sprawy bardzo odpowiedzialnie, wspólnie będziemy czuć się odpowiedzialni za poziom zachorowań, rozwój pandemii, to być może będzie można taką zabawę przeprowadzić, oczywiście robiąc testy. Osoby, które będą brały udział...

Tomasz Latos mówił też o pracach nad projektem dotyczącym weryfikacji szczepień „Z tego co mi wiadomo, projekt podlega modyfikacji. Nie tyle będzie kwestia weryfikacji szczepień wprost, tylko będzie możliwość darmowego testowania. Żeby pracownicy darmowo się testowali, mieli, zwłaszcza osoby niezaszczepione, obowiązek, w określonych okolicznościach, przeprowadzenia testu. Żeby pracodawca, wraz z całą załogą, miał możliwość zapewnienia bezpieczeństwa. Jest troszkę odwrócenie proporcji. Być może ktoś, kto jest zaszczepiony, będzie mógł certyfikat pokazać i nie będzie podlegał permanentnemu, darmowemu podkreślmy, testowaniu."