Dlaczego tak chętnie sięgamy po fast-foody? 

Nie da się ukryć, że po fast-foody sięgamy głównie z powodu zmęczenia i braku czasu na gotowanie własnych posiłków. Oczywiście, takie rozwiązanie w perspektywie długoterminowej może nie być najlepszą opcją. Z drugiej strony, czasami po prostu mamy ochotę sięgnąć po coś smacznego, co szybko i w dobrej cenie dostaniemy prosto pod nos. Dlatego też warto zwrócić uwagę na ceny kanapek, które oferuje Subway. To właśnie ta marka słynie z przepysznych przepisów, które trafią w gust nawet najbardziej wybrednych osób. 

Oczywiście, fast-food zjedzony raz na jakiś czas nie będzie grzechem, nawet wówczas, gdy jesteśmy w trakcie prowadzenia diety. Sporadyczne wycieczki do np. Subwaya nie wpłyną negatywnie ani na nasze zdrowie, ani na naszą sylwetkę. Tym bardziej, że kanapki te tworzy się z dość dobrej jakości składników, gdzie są również warzywa. To nie typowa wypełniona mięchem buła, a bardziej klasyczny, bardzo smaczny domowy posiłek.

Liczy się umiar!

W życiu liczy się przede wszystkim umiar. Nawet, jeśli stołujemy się we własnym domu lub wybieramy najwyższej klasy restauracje, można przesadzić z jedzeniem. Słowem: powinno się jeść tyle, aby się najeść, a nie przejeść. Jeśli mamy jasno określone zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia, to wycieczka do fast-fooda może być w nasze obliczenia wliczona. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie przekroczymy progu, który sprawi, że odłoży nam się na brzuchu kolejna warstwa tkanki tłuszczowej. 

Co więcej, w wielu fast-foodach znajdziemy posiłki w nieco luźniejszej wersji, a więc dedykowane osobom znajdującym się aktualnie na diecie. Takie rozwiązanie pozwoli nam znaleźć kompromis pomiędzy chęcią na zjedzenie czegoś na mieście, a utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych. 

Fast food cenowo może się opłacać

Przejdźmy do cen. Zapewne wiele osób zachodzi w głowę, czy jedzenie w fast-foodach może się opłacać. Odpowiedź jest prosta - tak, ale pod warunkiem, że nie będzie to reguła. Jeśli raz, dwa czy trzy razy w tygodniu wybierzemy się po ulubioną kanapkę, nasz budżet raczej tego nie odczuje. Cenowo całość wychodzi podobnie, jak zakupy w supermarkecie i gotowanie własnych posiłków w domu. Oczywiście, wszystko też zależy od tego, co konkretnie będziemy zamawiać. W większości miejsc najemy się do syta w kwocie do 30 złotych. 

Warto pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, ale należy zachować właściwy temu umiar. Ogromnym ułatwieniem może być w tym przypadku aplikacja do liczenia kalorii. Dzięki temu, będziemy na bieżąco monitorować, ile jeszcze możemy zjeść i czy dana rzecz z fast-foodu nie spowoduje, że przekroczymy założony przez nas limit. 

Licz kalorie, a będzie dobrze!

Liczenie kalorii warto wprowadzić do swojego systemu żywieniowego na stałe. Świadomość tego, ile kalorii zawiera bułka, a ile banan czy burger jest kluczowa w skutecznym prowadzeniu diety. Oczywiście, to nie wszystko, bo ważna jest także świadomość, ile konkretnie wartości odżywczych znajduje się w danym produkcie, a zatem klasyczny podział na: węglowodany, białko i tłuszcze. 

Wbrew wszechobecnej opinii, dieta wcale nie musi być katorgą. Można jeść słodkie i tłuste potrawy, a także wybierać się na obiady do barów szybko obsługowych, ale wszystko należy robić z głową i umiarem. Jeśli każdego dnia jemy zdrowo i przygotowujemy sobie posiłki do pracy, to kanapka w Subway będzie świetnym urozmaiceniem diety i tzw. cheat-mealem, który z pewnością poprawi nam samopoczucie.