Syjonistyczna organizacja kontroluje wybory w USA

0
0
0
/

AIPAC, gdyż o niej mowa, jest najsilniejszą organizacją lobbystyczną w Stanach Zjednoczonych i mimo że w ostatnich miesiącach jej wpływy nieco osłabły, czego dowodzi chociażby porozumienie z P5+1 z Iranem, to nadal cieszy się potężnymi wpływami w świecie amerykańskiej polityki.

 

Na jej doroczną konferencję (w tym roku odbędzie się ona w dniach 20-22 marca) przyjeżdża 2/3 Kongresu Stanów Zjednoczonych, natomiast z całego Waszyngtonu bagatela 13 tys. przedstawicieli szeroko rozumianego świata polityki. Warto dodać, że ona sama ma decydujący wpływ na to, kto wystartuje w wyborach do Kongresu i kto zostanie wybrany ze wszystkich pięćdziesięciu stanów. Jak? Za pomocą pieniędzy, którymi gwarantuje, że żaden kandydat, który nie popiera AIPAC i prowadzonej przez tę organizację polityki działania zgodnie z interesami Izraela, nie zostanie wybrany do Kongresu.

 

Nietrudno zauważyć, iż mamy do czynienia z totalną korupcją procesu demokratycznego, której skutki możemy obserwować na co dzień w postaci niejawnej kontroli rządu Izraela nad amerykańską polityką zagraniczną, prowadzoną zgodnie z wytycznymi Tel-Awiwu, czego przykładem może być zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w Syrii, którego w 2013 r. domagali się przedstawiciele AIPAC.

 

Tajemnicę poliszynela stanowi fakt, iż instrukcje dla amerykańskiego rządu są przekazywane właśnie za pośrednictwem AIPAC.

 

Przed tegorocznymi wyborami AIPAC dodatkowo rozbudowała struktury, aby skuteczniej kontrolować wydarzenia w wyścigu o fotel prezydencki.

 

Dla każdego, kto zamierza się ubiegać o najwyższy urząd w państwie, konferencja AIPAC stanowi obowiązkowy punkt w przedwyborczej kampanii. Tym bardziej, że grupa ma silne wpływy nie tylko wśród środowisk judaistycznych, ale również protestanckich.

 

Jest jeszcze sposób, w jaki AIPAC kontroluje politykę – otóż prowadzi intensywną rekrutację wśród studentów, wychwytując tych najbardziej rokujących na karierę polityczną i wiąże ich ze sobą. Nic zatem dziwnego, że na konferencjach AIPAC nie brakuje studentów (2 300), w tym przewodniczących studenckich samorządów uczelni w całym kraju (260).

 

Karolina Maria Koter

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną