Chcą zmusić katolików do oddania dzieci homoseksualistom

0
0
0
/

Katolickie agencje zajmujące się pośrednictwem adopcji w amerykańskim stanie Illinois czeka ciężki wybór. Jeżeli nie zgodzą się oddawać dzieci homoseksualistom, to stracą państwowe dotacje.

Gubernator Illinois Pat Quinn podpisał 31 stycznia ustawę, która daje możliwość adopcji dzieci przez osoby tej samej płci, będące w zarejestrowanym związku. Jej postanowienia wejdą w życie 1 czerwca.
 
Na wniosek homoseksualnych organizacji, urzędnicy już rozpoczęli kontrole w katolickich agencjach, które odmawiają im rozpoczęcia procedury adopcji. Rzecznik Departamentu Dzieci i Rodziny stanu Illinois Kendall Marlowe przyznaje, że "trwa przegląd rozwiązań prawnych, które niebawem wejdą w życie".

Prawdopodobnie będzie to oznaczało, że katolickie organizacje albo będą uwzględniać wnioski o adopcję homoseksualistów na równi z normalnymi małżeństwami, albo stracą prawo do korzystania z rządowych dotacji, z których obecnie finansują swoją działalność.

Arcybiskup Chicago, kardynał Francis George już w listopadzie ostrzegał przed skutkami wejścia w życie, planowanego jeszcze wtedy, prawa. Jego zdaniem ustawa w oczywisty sposób narusza wolności religijne i może doprowadzić do sytuacji, w których kościelne organizacje działające w innych sektorach, również będą zmuszane do współpracy z parami homoseksualnymi.
 
Przewiduje się, że katolickie agencje, tak jak to miało miejsce w 2010 roku w Waszyngtonie po przyjęciu podobnego prawa, prędzej zrezygnują z działalności, niż oddadzą dzieci w ręce homoseksualistów. Natomiast organizacje protestanckie, rozważają zatrzymanie dotacji i pośredniczenie w adopcjach także parom, w których obydwie osoby są tej samej płci.
 
Opracował: Kuba Klimkowicz, na podstawie: www.lifesite.ca i www.thenewamerican.com, fot. sxc.hu

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną