Władimir Putin ostrzega! Polska chce “wchłonąć Ukrainę”!

Władimir Putin fot. Kremlin.ru

Znana jest nam idea stworzenia wielkiego państwa od morza do morza głoszona przez część politycznych elit w Polsce – mówił Władimir Putin w swoim przemówieniu z okazji Dnia Jedności Narodowej.

Przypomnijmy, 4 listopada w Federacji Rosyjskiej to tzw. Dzień Jedności Narodowej czyli upamiętnienie wypędzenia Polaków z Kremla w 1612 roku.

W trakcie przemówienia prezydent Władimir Putin stwierdził, że w Polsce od dawna istnieje idea w której to podjęte mają zostać działania “wchłonięcia Ukrainy”.

Znana jest nam idea stworzenia wielkiego państwa od morza do morza głoszona przez część politycznych elit w Polsce. Przed II wojną światową dużo się o tym mówiło. To była idée fixe utworzenia państwa od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego – stwierdził.

Idea jest, ona żyje. Idea wchłonięcia Ukrainy nie zniknęła. Ale prawie nikt tego nie wie, te informacje są tylko w archiwalnych dokumentach. Te terytoria, które zostały oderwane od Polski – dodał.

W związku z tym, zdaniem prezydenta Federacji Rosyjskiej, należy wziąć na siebie rolę “gwaranta bezpieczeństwa dla Kijowa”. To właśnie miało być jednym z elementów, które usprawiedliwiają prowadzenie “operacji specjalnej”.

 

Źródło: Kremlin.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *